Menu Zavřeno

Zastřihovače chloupků v nose

Zastřihovač chloupků v nose

K upravenému vzhledu, vlasům a vousům, neodmyslitelně patří také zastřižené chloupky v nose. Chloupky můžete bolestivě vytrhávat pinzetou, pokusit se je ustřihnout nůžkami na nehty nebo si proces stříhání usnadnit a pořídit si bezbolestný a praktický zastřihovač nosních chloupků.

Zastřihovače chloupků v nose: Žebříček TOP 10 nejlepších zastřihovačů chloupků v nose podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších zastřihovačů chloupků v nose. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které zastřihovače chloupků prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 zastřihovačů. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší zastřihovače chloupků v nose seřadit podle nejnižší ceny.

Název zastřihovačeVzhledZnačkaVodotěsnéTyp napájeníOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Sencor SNC 101BLZastřihovač chloupků v nose Sencor SNC 101BLSencorNe1x AA baterie147Zobrazit v obchodech
Philips Series 3000 NT3160/10Zastřihovač chloupků v nose Philips Series 3000 NT3160/10PhilipsAnoAA baterie499Zobrazit v obchodech
Rowenta TN 3500Zastřihovač chloupků v nose Rowenta TN 3500RowentaNeAA baterie299Zobrazit v obchodech
Babyliss E650EZastřihovač chloupků v nose Babyliss E650EBabylissNeAA baterie320Zobrazit v obchodech
Wahl 5642-135Zastřihovač chloupků v nose Wahl 5642-135WahlNeAA baterie219Zobrazit v obchodech
Wahl WHL-5560-1416Zastřihovač chloupků v nose Wahl WHL-5560-1416WahlNeAA baterie254Zobrazit v obchodech
Braun EN 10Zastřihovač chloupků v nose Braun EN 10BraunNeAA baterie346Zobrazit v obchodech
Valera 624.01Zastřihovač chloupků v nose Valera 624.01ValeraNeAA baterie399Zobrazit v obchodech
AEG NE 5609Zastřihovač chloupků v nose AEG NE 5609AEGAnoBaterie195Zobrazit v obchodech
Babyliss Men E652Zastřihovač chloupků v nose Babyliss Men E652BabylissNeAA baterie432Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétního zastřihovače chloupků v nose od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Je vhodné chloupky v nose odstraňovat?

Chloupky v nose slouží jako lapače prachu a pomáhají udržovat optimální vlhkost sliznice. Proto není vhodné chloupky úplně vytrhávat, ale pouze zastřihnout ty, které působí neesteticky nebo vám vyčnívají z nosu.

Nejšetrnějším a nejefektivnějším způsobem úpravy chloupků v nose, jsou elektrické zastřihovače. Zastřihovače chloupků v nose se vyznačují precizností střihu, snadnou manipulací, bezpečností, nízkou hmotností a přijatelnou cenou. Zastřihovač můžete zakoupit samostatně nebo v sadě s různými nástavci.

Co je zastřihovač chloupků v nose?

Zastřihovač chloupků v nose je holící strojek se zúženým nástavcem optimálně uzpůsobeným pro stříhání chloupků v nosních dírkách, ale také pro zastříhávání chloupků vyrůstajících z uší. V porovnání se zastřihovači vlasů jsou zastřihovače chloupků v nose menší, užší a lehčí.

Typ hlavice

Rotační zastřihovač – hlavice slouží k zastřihávání chloupků v nose a v uších. Na konci zastřihovače je kulatá hlavice s rotujícími čepelemi.

Vertikální zastřihovač – variabilní zastřihovač, kterým lze zastřihovat chloupky v nose, ale také například zkracovat obočí.

Multifunkční zastřihovače

Multifunkční zastřihovače disponují výměnnými hlavicemi a nástavci ke zkracování vousů, krátkých vlasů a chloupků na těle.

Materiál břitů

Ocel – nejlevnější materiál pro výrobu břitů. Ocelové břity jsou ostré, avšak při kontaktu s vodou reziví.

Nerezová ocel – břity z nerezové oceli jsou nejméně tvrdé, můžete je oplachovat pod tekoucí vodou, ale oproti klasické oceli rychleji otupí a jsou dražší.

Titan – u zastřihovačů nosních chloupků se titanové břity používají spíše výjimečně. Jsou vysoce kvalitní a téměř nezničitelné.

Keramika – s keramickými břity se můžete setkat u dražších modelů. Jejich předností je, že se zahřívají o 70% méně, než břity ocelové. Keramické břity nekorodují a vydrží dlouho ostré.

Dražší zastřihovače chloupků v nose mohou mít samoostřící čepele, které není potřeba brousit.

Jak používat zastřihovač chloupků v nose?

 • Před zastřižením chloupků si nosní dírky dobře vyčistěte vodou a nechte uschnout.
 • Chloupky si zastřihujte před zrcadlem.
 • Při zastřihování mírně zakloňte hlavu.
 • Nezastřihujte chloupky hluboko v nose, zastřihujte chloupky na okraji nosních dírek.

Proč si pořídit zastřihovač chloupků v nose?

Bezbolestnost – zastřihávání chloupků je absolutně bezbolestné a je tedy vhodné i pro citlivější jedince.

Bezpečnost – se zastřihovačem nehrozí poranění nosní sliznice, jako při stříhání chloupků nůžkami.

Přesnost – chloupky jsou zastřiženy přesně a rovnoměrně.

Jednoduché použití – zastřihovač můžete použít kdykoliv a kdekoliv.

Rychlost – stříhání chloupků pomocí zastřihovače je rychlé a pohodlné.

Kompaktní rozměry – zastřihovač je malý a lehký. Snadno si ho přibalíte do svého cestovního zavazadla a můžete tak být upraveni i na cestách.

Možnost širšího použití – součástí některých modelů jsou nástavce umožňující zastříhávání chloupků v uších nebo pro zkrácení vlasů, obočí a dalšího ochlupení.

Jak vybrat zastřihovač chloupků v nose?

Způsob napájení – strojky mohou být napájeny bateriemi, akumulátorem, z elektrické sítě nebo kombinovat napájení z akumulátoru a z elektrické sítě.

Příslušenství – podle toho, zda budete chtít strojek využívat pouze na zastřihávání chloupků v nose a v uších nebo ho využít i na úpravu dalšího tělesného ochlupení, si vyberte přístroj, jehož součástí je i vhodné příslušenství.

Ergonomický tvar – ergonomický tvar umožňuje pohodlné používání zastřihovače a  ovládání jednou rukou.

Snadná údržba – stojek by se měl snadno udržovat, nejlépe s možností mytí pod tekoucí vodou.

Břity – kvalitní břity zajistí, že stojek chloupky zkrátí a netahá za ně.

Voděodolnost – voděodolný zastřihovač vám umožní stříhání suchých i mokrých chloupků. Snadno se udržuje – stačí ho opláchnout pod tekoucí vodou a jednou za čas vyčistit štětečkem nebo čistícím sprejem.

Cena – cena zastřihovačů se může pohybovat od 50 do 3 000 Kč.

Způsob napájení zastřihovače chloupků v nose

Napájecí systém je důležitý především pokud chcete strojek používat na místech, kde nemáte k dispozici elektrickou zásuvku nebo pokud vám během zastříhávání překáží napájecí kabel. Kromě strojků napájených kabelem si tedy  ještě můžete zakoupit strojek na baterie nebo napájený akumulátorem.

Napájení na baterie

Zastřihovače chloupků v nose nejsou příliš náročné na spotřebu elektrické energie. Proto se nejčastěji setkáte se strojky na napájení bateriemi. Napájení bateriemi je jednoduché a praktické, protože nejste omezeni připojením strojku do elektrické zásuvky a můžete ho použít na libovolném místě.

Napájení akumulátorem

S napájením akumulátorem se setkáte především u multifunkčních zastřihovačů. Musíte počítat s tím, že akumulátor se několik hodin nabíjí, doba funkčnosti je omezená a kapacita akumulátoru se postupem času snižuje.

Napájení síťovým kabelem

Napájení síťovým kabelem – u modelů napájených síťovým kabelem nemusíte řešit výdrž baterií, ani nabíjení akumulátoru. Jednoduše strojek zapojíte do elektrické zásuvky. Někomu však při používání strojku může elektrický kabel překážet.

Kombinované napájení

Při kombinovaném napájení můžete využít napájení prostřednictvím elektrického kabelu nebo akumulátoru. Tato varianta je praktická, protože když neohlídáte nabití akumulátoru nebo již špatně funguje, stačí strojek zapojit do elektrické zásuvky.

Doba provozu zastřihovače

Doba provozu zastřihovačů chloupků v nose se většinou pohybuje od 45 do 120 minut.

Délka zastřižení

Délka zastřižení se může pohybovat od 0 do několika desítek milimetrů. Díky tomu můžete některé zastřihovače použít i na zastřihování obočí, chloupků v tříslech, podpaží nebo na hrudníku.

Zastřihovač chloupků v nose: Tvar a materiál

Zastřihovače chloupků jsou obvykle vyrobeny z plastu nebo z kombinace plastu a kovu.

Rukojeť by měla být ergonomicky tvarovaná, aby se zastřihovač dobře držel. Vnější část zastřihovače by měla být odolná proti vibracím, které při chodu stojku vznikají.

Zastřihovač by měl disponovat ochranou proti přehřátí, abyste se o něj během jeho používání nespálili.

Funkce a příslušenství

Součástí zastřihovačů mohou být různé funkce a příslušenství, které rozšiřují možnosti jejich použití a zvyšují komfort při zastřihávání.

 • Stojan – pro přehledné uložení strojku, nástavců a dalšího příslušenství.
 • Nástavce a hřebeny – stojek lze použít také k zastřihávání vlasů, vousů a ochlupení na těle.
 • Čistící kartáček – usnadňuje čištění strojku.
 • Olej – olej pro údržbu strojku.
 • Krytky stříhací hlavice – strojek by se měl skladovat s nasazenou krytkou.
 • Antibakteriální povlak – díky tomuto povlaku se na zastřihovači neusazují bakterie.
 • Regulace výkonu – na strojku si lze nastavit intenzitu výkonu.
 • LED světlo – umožňuje odstraňování chloupků i při slabém osvětlení.

Cena zastřihovače chloupků v nose

Zastřihovač chloupků v nose si můžete pořídit již za několik desítek korun. Pokud od strojku očekáváte možnosti širšího použití, budete muset investovat do dražšího modelu. Cena zastřihovače je ovlivněna také způsobem napájení, odolností vůči vodě a dalšími nadstandardními funkcemi.

Cena zastřihovače chloupků do 200 Kč s DPH

Nejlevnější zastřihovače chloupků pořídíte již za 50 korun. Jedná se o základní plastové strojky s rotačním systémem zastříhávání.

Cena zastřihovače od 200 do 500 Kč s DPH

Ve střední cenové kategorii naleznete již kvalitní modely s různými funkcemi a výměnnými nástavci, které dobře poslouží středně náročným uživatelům.

Cena zastřihovače chloupků v nose nad 500 Kč s DPH

Nejnáročnější zákazníci mohou sáhnout po některém z dražších typů zastřihovačů. Strojky jsou vyrobeny z kvalitních odolných materiálů a s důrazem na ergonomii pro příjemnou a snadnou manipulaci se strojkem. Jsou vybaveny digitálním displejem a disponují samoostřícími břity.

Recenze, popis a hodnocení nejlepších zastřihovačů chloupků v nose

Zastřihovač chloupků Sencor SNC 101BL

Zastřihovač chloupků 2 v 1 Sencor SNC 101BL je jednoduše ovladatelný a bezpečný. Díky pogumovanému povrchu se dobře drží a v ruce neklouže. Práci se strojkem usnadňuje jeho nízká hmotnost 54 gramů. Stříhací hlavy jsou vybaveny nerezovými břity.  Dva výměnné nástavce umožňují úpravu chloupků v nose a v uších, ale také úpravu kotlet. Integrované osvětlení umožňuje úpravu chloupků i při horším osvětlení.

Strojek se snadno udržuje – nahromaděných chloupků se zbavíte s pomocí štětečku, který je součástí balení a vyměnitelné hlavy můžete jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou.

Výhody:

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Pogumovaný povrch – v ruce neklouže
 • Výměnné nástavce pro stříhání chloupků i v uších
 • Integrované osvětlení

Nevýhody:

 • Žádné

Zastřihovač chloupků Philips Series 3000 NT3160/10

Zastřihovač Philips Series 3000 NT3160/10 zvládne zkrátit nejen chloupky v nose, ale také v uších a zastřihnete jím i obočí. Díky technologii ProtecTube, vhodně zvolenému sklonu hlavy a dvěma ostrým břitům, je stříhání rychlé a bezbolestné. Se zahnutým koncem zastřihovače se snadno dostanete i do hůře přístupných míst.

Technologie ProtecTube chrání čepel tenkou fólií, aby nedráždila pokožku. Dva samostatně se pohybující břity umožňují stříhání bez tahání chloupků, štípání nebo škrábání. Břity není potřeba mazat olejem, ani se o ně jinak starat – strojek stačí po použití propláchnout pod proudem vody. Součástí balení je praktické pouzdro, jedna AA baterie a 2 hřebeny pro úpravu obočí umožňující délku střihu 3 a 5 mm.

Výhody:

 • Rychlý, účinný a bezbolestný
 • Stříhá přesně a netahá
 • Možnost mytí pod proudem vody

Nevýhody:

 • Vyšší cena

Zastřihovač chloupků Rowenta TN 3500

Kvalitní rotační čepele z nerezové oceli zastřihovače nosních chloupků Rowenta TN 3500 zajišťují bezbolestné zastřižení a dlouhou životnost. Ochranný kryt čepelí umožňuje bezpečné skladování strojku a čistotu čepelí po zastřižení.

Součástí zastřihovače je také LR6 AA baterie, díky které strojek může být v provozu až 3 hodiny. Ergonomický design usnadňuje práci se strojkem a jeho čištění odnímatelná hlava. Zastřihovač je vhodný pro zastřihování chloupků v nose, v uších, kotlet, obočí nebo k úpravě knírku.

Výhody:

 • Odnímatelná hlava pro snadné čištění
 • Hezký design
 • Ochranný kryt čepelí

Nevýhody:

 • Ne všechny chloupky projdou k nožům, zastřihává hůř a celý proces dlouho trvá

Zastřihovač chloupků Babyliss E650E

Babyliss E650E je rotační zastřihovač chloupků v nose a uších. Díky nízké hnotnosti a kompaktní konstrukci ve tvaru pera, se se strojkem snadno manipuluje. Velkou výhodou je voděodolnost strojku, která umožňuje jeho použití ve sprše a čištění pod proudem vody, které usnadňuje odnímatelná hlava.

Zastřihovač je napájen AA baterií, která není součástí balení. Strojek pracuje rychle a přesně, dobře se drží v ruce, avšak kovová část se brzy zahřívá a pálí.

Výhody:

 • Rychlé a přesné zastřihávání
 • Voděodolnost
 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
 • Dobrá manipulace

Nevýhody:

 • Kovová část zastřihovače se rychle zahřívá a strojek je nutné nechat vychladnout, protože pálí

Zastřihovač chloupků Wahl WHL – 5560-1416

Zastřihovač chloupků Wahl si díky ocelové čepeli poradí nejen s chloupky v nose, ale také v uších a zkrátíte jím do požadované délky i obočí. Díky ergonomickému tvaru se strojek dobře drží a snadno se s ním pracuje. Strojek je přesný a tichý.

Zastřihávací hlavy strojku stačí jednoduše opláchnout pod proudem tekoucí vody. Součástí balení je hřeben pro úpravu obočí a dvě zastřihávací hlavy – rotační a pístová. Strojek je nabíjen jednou AA baterií.

Výhody:

 • Jemně stříhá, chloupky netrhá
 • Součástí jsou nástavce pro stříhání chloupků v uších a zastřihávání obočí
 • Zvládne dobře zastřihávat i delší chloupky
 • Jednoduchá údržba – stříhací hlavici lze omýt pod tekoucí vodou

Nevýhody:

 • Neodstraní chloupky zcela do hladka

Zastřihovač chloupků Braun EN 10

Zastřihovač nosních a ušních chloupků Braun EN 10 zastřihává chloupky s využitím svého rotačního systému. Díky kompaktním rozměrům a ergonomickému tvaru se v ruce dobře drží a příjemně se s ním pracuje. Zastřihovač je voděodolný, můžete ho tedy bez obav používat i ve sprše a omývat pod tekoucí vodou. Strojek za chloupky netahá, odstraňuje je přesně a bezpečně. Nabíjení na baterii zajišťuje 60 minut provozu. AA baterie 1,5V Duracell je součástí balení. V kompletu také naleznete čistící kartáček a ochranný kryt hlavy. Strojek stojí samostatně i bez držáku, což ocení při jeho uložení.

Výhody:

 • Voděodolnost
 • Ergonomický tvar
 • Rychlé a přesné zastříhávání

Nevýhody:

 • Vyšší cena

Zastřihovače chloupků v nose a uších: Pár slov o zastřihovačích na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového zastřihovače chloupků v nose a uších. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní zastřihovač chloupků v nose, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny zastřihovačů chloupků v různých obchodech. Dozvíte se tam, který zastřihovač je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ho lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Péče o tělo

Mohlo by se vám také líbit