Menu Zavřeno

Elektrické krby

Elektrický krb

Obsah článku

Přemýšlíte nad koupí elektrického krbu do vaší domácnosti? Nevybírejte jen podle vzhledu, ale také podle ceny a vlastností. Ne vždy ale platí, že nejdražší krb je zároveň ten nejlepší. Seznamte se s různými vlastnostmi a funkcemi elektrických krbů a také se značkami a konkrétními krby, které patří k těm nejžádanějším.

Elektrické krby: Žebříček TOP 10 nejlepších elektrických krbů podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších elektrických krbů. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které elektrické krby prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 elektrických krbů. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší elektrické krby seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledVýkon el. krbu (W)Orientaèní cena (s DPH)Dostupnost
IGOTHERM TorinoElektrický krb IGOTHERM Torino20002290Zobrazit v obchodech
Klarstein LienzElektrický krb Klarstein Lienz18004299Zobrazit v obchodech
Klarstein Studio 5Elektrický krb Klarstein Studio 518005899Zobrazit v obchodech
Klarstein VillachElektrický krb Klarstein Villach18005999Zobrazit v obchodech
EL Fuego AarauElektrický krb EL Fuego Aarau18002599Zobrazit v obchodech
G21 Fire LoftyElektrický krb G21 Fire Lofty15004300Zobrazit v obchodech
Klarstein ChamonixElektrický krb Klarstein Chamonix20009899Zobrazit v obchodech
GOLETO TORINOElektrický krb GOLETO TORINO12001020Zobrazit v obchodech
DIMPLEX PortoElektrický krb DIMPLEX Porto160011550Zobrazit v obchodech
Klarstein KaprunElektrický krb Klarstein Kaprun18004299Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétního elektrického krbu od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Jak vybrat elektrický krb?

Typy a druhy elektrických krbů

Teplo domova si v dnešní době můžete vykouzlit nejen s opravdovými kamny či krby. Elektrické krby jsou v současné době velmi žádané a především bezpečnější. Elektrické krby totiž jen imitují plamen, ale přesto ve vás vyvolají ten pravý pocit útulného domova.

Existuje hned několik typů elektrických krbů:

 • Volně stojící krb – jeho hlavní výhodou je to, že s ním můžete bez obtíží manipulovat, lze ho libovolně přesouvat z jedné místnosti do druhé
 • Nástěnný krb – tento typ krbu umisťujeme na stěnu pomocí speciálních držáků, podobně jako je to například v případě televize
 • Vestavěný krb – vestavěné typy krbů se zapouštějí do zdi, to však představuje náročnější manipulaci než v případě nástěnných či volně stojících krbů
 • Elektrická krbová vložka – klasické krby jsou náročné na údržbu, ale elektrická krbová vložka vám ušetří spoustu času a starostí; lehce a během pár vteřin se umístí do klasického krbu

Elektrické krby mají samozřejmě spoustu výhod, které patří k těm uživatelsky nejoceňovanějším?

 • Jejich údržba je velmi snadná a rychlá
 • Nevytvářejí žádný odpad
 • Není zapotřebí disponovat komínem
 • Jsou na dálkové ovládání
 • Mají mnohem delší životnost než klasická kamna na dřevo

Zároveň mají jisté nevýhody, ale ty vás od jejich koupě dozajista neodradí:

 • Mají menší výtopnost oproti klasickým krbům
 • Jsou zapojeny do zásuvky a kabel může občas v místnosti překážet
 • Ventilátor může vydávat nepříjemný zvuk
 • Oheň pouze imitují

Z čeho se elektrická kamna vyrábějí?

Elektrické krby se vyrábějí z nejrůznějších materiálů, mezi ty nejčastější patří především nerezová ocel, sklo, kámen či dřevo. Záleží samozřejmě také na tom, zdali preferujete rustikální nebo naopak moderní typ krbu. Rovněž jsou dostupné elektrické krby v oblíbeném stylu Provence. Pokud lpíte na elektrickém krbu nejblíže podobný tomu klasickému, doporučujeme elektrický krb zhotovený z dubu, ořechu či mahagonu.

Funkce a parametry elektrických krbů

Umělý oheň rozhýbává větrák, umístěný zespodu větráku, který vzduch rozvíří a ten následně rozhýbe i látku, která připomíná klasický oheň.

Jaký výkon zvolit?

Dalším důležitým faktorem, který hraje při výběru elektrického krbu roli, je samotný výkon krbu. Topný výkon rozhodně nepodceňujte. Nejprve si spočítejte velikost místnosti, do které chcete krb nainstalovat. Podle toho si pak vyberte výkon elektrického krbu. Máte zateplený byt či dům? Pak získané metry čtvereční vydělte čtyřiceti. Jestliže dům ani byt zateplený není, vydělte číslo dvaceti. Nyní jste získali číslo, které představuje počet kilowatů za hodinu. Jde však jen o hodnotu orientační. Nejlépe uděláte, když se poradíte s odborníkem na elektrická kamna, jenž vám dokáže přesně poradit, která elektrická kamna jsou pro vás ta nejvhodnější.

Běžné elektrické krby do domácnosti mívají výkon 750 až 200 wattů na každou topnou spirálu. Krb se dá samozřejmě využívat nejen jako přídavné teplo, ale také jako hlavní zdroj tepla. Je však dobré vědět, že velká a výkonná elektrická kamna potřebují vyšší napětí, tedy alespoň 240voltovou zástrčku. Menší krby si vystačí se 120voltovými zásuvkami.

Nezapomeňte na kvalitní ventilátor

Abyste vytopili celou místnost, potřebujete také velmi kvalitní ventilátor. Ten pomocí topných spirál vhání ohřátý vzduch do místnosti. Jenže čím vyšší výkon krb má, tím je hlučnější. Proto ho raději neumisťujte do ložnice ani do dětského pokoje, kde by mohl rušit.

Rozměry a váha elektrického krbu

Velmi důležitými vlastnostmi krbu jsou také jeho rozměry a váha. Volně stojící i ty nástěnné elektrické krby jsou na českém trhu k dostání jak ve variantě na šířku, tak i na výšku. Jsou proto velmi variabilní a flexibilní. Zároveň si můžete pořídit krb s rozměrem klidně i dva metry na šířku, a samozřejmě i menší. Váha toho nejmenšího elektrického krbu se pohybuje kolem osmi kilogramů, ty největší mívají okolo dvaceti. Jestliže ale ještě nejste pevně rozhodnuti, kam krb umístíte, raději zvolte menší s nižší vahou.

Elektrické krby: Příslušenství

Ke krbům také existuje příslušenství, které rozšiřuje jejich funkce. Co všechno váš krb dokáže?

 • Dálkové ovládání – díky němu můžete krb bez problémů ovládat třeba z pohovky nebo od jídelního stolu; díky němu si upravíte teplotu, sílu plamene a také ho můžete prostřednictvím ovládání zapnout a vypnout
 • Vytápění – i bez ovladače můžete regulovat teplotu v místnosti
 • LED osvětlení –vám umožní přiblížit se ke klasickému krbu, díky LED osvětlení vám bude více připomínat ten skutečný
 • Vestavěný reproduktor – ten už v dnešní době elektrickému krbu umožňuje vydávat zvuk jako klasický krb, díky němu proto uslyšíte reálné praskání dřeva
 • Digitální ovládání – levnější modely mají manuální ovládání, ty dražší již disponují ovládacím panelem s termostatem
 • Ochrana proti přehřátí – pokud budou elektrická kamna zapnutá po delší dobu, automaticky se vypnou, aby nedošlo k přehřátí
 • Cool-to-touch – tuto funkci elektrických kamen oceníte zejména v domácnostech s malými dětmi a domácími mazlíčky; tato nová technologie umožňuje, aby elektrický krb zůstal chladný, a tak se nemohou děti ani zvířata popálit
 • Osvětlení bez ohřevu – pokud nepotřebujete teplo, ale chcete navodit příjemnou či romantickou atmosféru, stačí krb pomocí jednoduché funkce osvětlit, ale teplo vydávat nebude

Cena elektrického krbu: Kolik by elektrický krb měl stát?

Cena elektrického krbu do 3 000 Kč s DPH

Krby pohybující se do 3 000 korun patří mezi ty základní, tedy s omezenými funkcemi. Oceníte je především v malých prostorech. Většinou jsou v této kategorii k sehnání nástěnné krby a krby volně stojící. Krby mívají maximální výkon zhruba okolo 900 W.

Cena elektrického krbu od 3 000 Kč do 10 000 Kč s DPH

Jde o střední cenovou kategorii typickou pro krby, které disponují výkonem okolo 1 500 W a propracovanější imitací skutečného ohně. Nechybí ani digitální ovládání s možností nastavení různých stupňů teploty.

Cena elektrického krbu nad 10 000 Kč s DPH

Krby v této cenové relaci patří k těm nejdyzajnovějším a zároveň také nejpropracovanějším. Výkon dosahuje 2 000 W s regulovatelnými stupni, nechybí dálkové ovládání ani skutečně téměř autentický oheň díky 3D imitaci provedení.

A které krby jsou v současnosti těmi nejžádanějšími na českém trhu?

Elektrický krb Klarstein Lausanne

Elektrický krb s výkonem 2 000W a hmotností 16 kg dokáže navodit příjemnou atmosféru v každé bytě či domě. Má teplovzdušný ventilátor a dálkové ovládání pro snadnou manipulaci.

Elektrický krb Klarstein Chamonix

Díky svým rozměrům je tento krb naprosto nepřehlédnutelný. Navodí neskutečně romantickou atmosféru, a navíc jeho vzhled připomíná ten klasický. Konstrukce je zhotovena z pevného dřeva s bílým lakem. Má teplovzdušný ventilátor a výkon 2 000 W. Navíc je neskutečně tichý.

Elektrický krb Klarstein St. Moritz

Černý design dřeva je velmi elegantní a také moderní. Rovněž má autentické kovové ručky a decentně zakřivené nožičky. Výkon krbu můžete nastavit až do 1 800 W. Ke všemu je velmi tichý. V neposlední řadě jistě oceníte to, že spínač a regulátor jsou decentně zakryté tak, aby nekazily celkový design elektrického krbu.

Elektrický krb Klarstein Feuerschale, FP1

Představuje jeden z nejmodernějších elektrických krbů současnosti. Ventilátor horkého vzduchu navíc nabízí dva topné stupně s 1 800 W. Tento výkon bohatě vystačí na výtop místnosti o 40 m². Krb taktéž umožňuje přesné vytápění místnosti díky termostatu s rozsahem od 10 stupňů Celsia do 32 stupňů Celsia.

Elektrické krby G 21 Fire Lofty

Disponuje jednoduchým zapojením do zásuvky a ochranou proti přehřátí. Velmi reálně napodobuje skutečný oheň a rovněž nabízí hned několik možností nastavení – efekt s reálným plamenem bez ohřevu a rovněž s ohřevem.

Které značky elektrických krbů patří k těm nejlepším?

Dle poměru ceny a výkonu jsme pro vás vybrali výrobce, které skutečně jen tak někdo nepřekoná.

Mezi nejlepší značky elektrických krbů bezpochyby patří tyto

 • Klarstein – německá značka je známá svou vysokou kvalitou a nadčasovostí krbů
 • Dimplex – krby od této značky jsou téměř k nerozeznání od klasických krbů
 • Ardes – italská kvalita se u této značky rozhodně nezapře; svými výrobky chtějí lidem zlepšovat život a zároveň zmodernizovat domácnost
 • Igotherm – i tento výrobce patří k těm nejlepším na trhu; zaručuje kvalitu i dlouhou životnost
 • G21 – tato značka představuje zlatou střední cestu v poměru cena – výkon

Nejčastěji kladené otázky k elektrickým krbům

Kdy je nejlepší začít uvažovat o pořízení elektrického krbu?

Elektrický krb si nejspíš rádi pořídíte do nového domova, v případě, že chcete navodit romantickou atmosféru a útulno nebo rovněž v případě, že si chcete přitopit.

Vyžaduje instalace elektrického krbu nějaké stavební či technické úpravy bytu?

Nikoliv, stačí vám jen dostatečný prostor na vámi vybraný krb, a samozřejmě také elektrická zásuvka. Rovněž je také možné do stávající zděné obestavby vložit krbovou vložku.

Jak se mám starat o krbovou vložku?

K tomu je zapotřebí použít prachovku s umělými vlákny či hadřík, který nepouští chlupy. Nikdy ovšem nepoužívejte čisticí prostředky na dřevo ani kov. Zanechávají po sobě skvrny.

Dá se vyměnit imitace efektu v krbu?

Většina krbů má imitaci efektu krbu daný. U některých dražších a propracovanějších krbů ale lze vyměnit imitaci polen například za imitaci oblázků nebo uhlí.

Elektrické krby: Pár slov o elektrických krbech na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového elektrického krbu do domácnosti. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní elektrický krb, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny elektrických krbů v různých obchodech. Dozvíte se tam, který elektrický krb je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ji lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Zahrada a domácnost, Teplota a vzduch

Mohlo by se vám také líbit