Menu Zavřeno

Hotdogovače / párkovače

Hotdogovač / párkovač

Ať už chcete párek v rohlíku, či hotdog prodávat, nebo si jen chcete jednou za čas dopřát fastfood určitě se budete poohlížet po nějakém tom párkovači. Na trhu existuje nepřeberné množství těchto výrobků, které se diametrálně liší kus d kusu, proto jsme si ro vás připravili dnešní článek, ve kterém si řekneme, jak si takový párkovač vybrat. Ukážeme si dnes i veškeré parametry, funkce, příslušenství, které lze s párkovačem obdržet. Dále si jako vždy představíme ceny, které si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií. Dále si samozřejmě představíme TOP 5 PRODUKTŮ i TOP ZNAČKY. V poslední kapitolce se pověnujeme nejčastějším dotazům.

Hotdogovače: Žebříček TOP 10 nejlepších hotdogovačů podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších výrobníků párku v rohlíku. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které hotdogovače prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 hotdogovačů / párkovačů. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší hot dogovače seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledPříkon (W)Počet párků, které lze připravitOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Gallet Gourmet MAH 502Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 5023801 až 12 párků799Zobrazit v obchodech
Gallet Dijon MAH 50Hotdogovač Gallet Dijon MAH 503801 až 12 párků699Zobrazit v obchodech
Orava HM-01Hotdogovač Orava HM-013651 až 6 párků660Zobrazit v obchodech
Sovio 9941Hotdogovač Sovio 99413401 až 6 párků797Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 460Hotdogovač Guzzanti GZ 4604201 až 6 párků3129Zobrazit v obchodech
Ariete 186Hotdogovač Ariete 1866501 až 2 párky958Zobrazit v obchodech
NORDline HD-04 Hot-DogHotdogovač NORDline HD-04 Hot-Dog6005450Zobrazit v obchodech
Beper BT150-YHotdogovač Beper BT150-Y7501 až 2 párky899Zobrazit v obchodech
Clatronic HDM 3420Hotdogovač Clatronic HDM 34203501 až 14 párků667Zobrazit v obchodech
Royal Catering RCHW 2300Hotdogovač Royal Catering RCHW 23003005579Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétního hotdogovače od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Použití hotdogovače

Při přípravě párků v rohlíku se naplní miska na párky vodou, tak jak uvádí výrobce. Pak se na misku umístí nástavec na párky a vložíte do něj párky a nádobku zavřete. Na hrot na pečivo nabodnete rohlík nebo bagetu, z níž jste odkrojily koneček. Následně už jen hotdogovač zapnete a v případě, že váš hotdogovač není vybaven funkcí automatického vypnutí, počkáte přibližně 6 až 8 minut, dokud se zahřeje 6 párků a až 18 minut, než se zahřeje 16 párků. Za tento čas by měly být vaše párky hotové. Když dáte z hrotu dolů pečivo, nedotýkejte se ho, je totiž horký.

Druhy hotdogovačů

Domácí

Tento typ je spíše určený pro „malovýrobu“ – tedy spíše pro domácí využití. Párkovače jsou k dostání v mnoha typech a velikostech a poslouží vám pro přípravu až 18 párků a na přípravu pečiva máte k dispozici jeden nebo dva hroty. Hot dogovač lze přirovnat k topinkovači. Do přístroje lze vložit párek nebo klobásu. Jako pečivo je možné použít klasický rohlík nebo bagetu. Pečivo před vložením do přístroje rozříznete po celé jeho délce. Poté již stačí zmáčknout knoflík a do několika minut vám vše vyskočí pomocí automatického vyhození. Dále dáte uzeninu do pečiva, doplnit zeleninovým salátem, cibulí, chilli papričkami, kyselými okurkami, sýrem nebo čímkoliv jiným a samozřejmě přidat oblíbenou omáčku.

Komerční

Pro komerční účely (prodejní stánky atd..) můžete vybírat rovnou ze dvou typů. Zakoupit můžete klasickou podobu, kdy máte k dispozici větší nádobu na ohřev a 4 hroty na přípravu pečiva. Druhou možností je pak zakoupit větší typ opékače, které umožní připravit kromě klasických párků i různé druhy klobás. A k dispozici máte i samostatný nahřívač pečiva, který disponuje několika trny.

Parametry pro výběr hotdogovače

Příkon

Na trhu najdete hotdogovač, jejichž příkon čili spotřeba elektrické energie, se pohybuje obvykle v hodnotách od 350 do 450 W. Samozřejmě, protože hotdogovač zřejmě nebudete mít zapnutý nonstop každý den, je jeho spotřeba energie zanedbatelná. Příkon však jde ruku v ruce s výkonem, a tak, pokud chcete, aby byly vaše hotdogy připraveny v krátkém čase, volte výkonnější přístroj, který však bude mít i vyšší příkon.

Objem nádoby na párky

Nádoba na vaření párků je velmi důležitá a je podstatné se na ni zaměřit, pokud vám záleží na tom, abyste hotdogů připravili víc. Objem nádoby na párky nám tedy přirozeně hovoří o tom, kolik párků dokážeme najednou připravit. Nádoba slouží pro tepelnou úpravu párků v páře nebo přímo ve vodě. Objem se však neudává běžně v litrech, ale říká právě o kusech párků, které můžete do nádoby vložit a najednou připravovat.

Ovládání a materiál

I ovládání je v tomto přípravě velmi jednoduché. Nejlevnější přístroje disponují pouze jedním tlačítkem. Dražší typy umožňují ohřívat párky a rohlíky odděleně. Tyto modely tak mají spínače dva. Na zapnutí přístroje vás upozorní světelná signalizace.

Párkovače jsou vyrobeny z několika materiálů. Levnější modely mají tělo a nádobu na ohřev párků vyrobené z plastu. Dražší spotřebiče jsou nerezové a nádoba na ohřev může být plastová nebo skleněná. Hrot na přípravu pečiva je u všech typů ocelový.

Hroty na pečivo

Zde se jedná o klasické roty na rohlíky, které vidíme v drtivé většině u komerčních párkovačů. Počet hrotů je jiný model od modelu. Počítejte však s tím, že čím větší nádoba a čím více hrotů, tím větší hotdogovač. Následně je tak toto zařízení nepříliš kompaktní. Počet hrotů není až tak důležitý, protože ideální je pečivo opéct čerstvé a nenechat dlouho čekat na párek. Stále je však lepší mít hroty na pečivo minimálně dva. Existují modely, které mají hroty z nerezové oceli běžně tři nebo čtyři.

Funkce hotdogovače

Nejdůležitější funkcí (jakožto u každého takového spotřebiče) je pojistka proti přehřátí. Ta chrání před poškozením samotný hotdogovač, ale i vás. Některé, ne výhradně dražší, modely jsou vybaveny regulací stupňů opékání pečiva. Případně jsou vybaveny automatickým časovačem, který pečivo přestane v jistém bodě ohřívat. Množství modelů umožňuje i přípravu jiných pokrmů než párků. V nádobě můžete na páře či ve vodě připravovat zeleninu nebo jiné pokrmy. V zásadě tak máte sníženou náhradu za parní hrnec. Samozřejmě, s menším objemem. V souvislosti s bezpečností zmíníme ještě protiskluzové nožičky. Ideálně, pokud jsou pogumované.

Údržba hotdogovače

Hotdogovač stačí zapnout a počkat, dokud se zahřeje. To trvá přibližně pět minut v závislosti na objemu nádoby a příkonu. Příprava se opět liší od počtu párků, který připravujete. Při menším počtu párků šest až deset je doba přípravy zhruba 8 minut. 12 až 16 párků připraví hotdogovač v průměru za 12 až 15 minut. Příprava pečiva na hrotu netrvá déle než 3 minuty.

Ceny hotdogovače

Cena do 1 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii naleznete základní modely, které se hodí na občasné používání a nevydrží až tak dlouho. Pokud bydlíte sami nebo jen s partnerem a jednou za čas si připravujete hotdogy, tak si klidně můžete vybrat z této cenové kategorie.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč s DPH

Tyto hotdogovače jsou zlatou střední cestou a doporučujeme tuto kategorii prozkoumat. Stále nejde o nějaké vysoké částky, ale víte zde najít kvalitní zařízení, které zvládnou připravovat i několik hotdogů častěji.

Cena nad 2 000 Kč s DPH

Zde už se setkáváme s drahými přístroji, které jsou určené spíše ro komerční účely. Jedná se již o profesionální zařízení, které jsou schopny pracovat bez přestávky a nakupují se do restaurací a různých stánků s občerstvením. Nacházejí se zde také zařízení těsně nad hranici 2 000 Kč, které se hodí do domácností s více členy, mají různé doplňkové funkce a vyrobené jsou z kvalitních materiálů.

Top 5 hotdogovačů

1. Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 502

Jako první se v žebříčku umístil – hotdogovač model Gallet Gourmet MAH 502. Dopadl nejlépe v našem srovnání. Hotdogovač Gallet je určený především pro domácí přípravu hotdogů. Nádoba na párky má dostatečný objem. To znamená, že v ní dokážete připravit až dvanáct párků najednou.

Nemusíte tento hotdogovač využívat pouze na ohřívání párků, lze v něm uvařit i vejce nebo kukuřici.

Model je vybaven bezpečnostní pojistkou proti přehřívání. Trny pro rozpečení rohlíků mají materiál z nerezové oceli. Každý trn má samostatný vypínač, díky tomu nedochází k plýtvání elektrické energie pokud chcete připravit pouze jeden párek v rohlíku. Výhodou tohoto hotdogovače je fakt, že se dá umýt jednoduše v myčce na nádobí.

U tlačítek jsou kontrolky, které vám ukáží aktuální stav ohřátí (vypnuto nebo zapnuto). Výkon / příkon tohoto produktu je 380 Wattů. Hmotnost párkovače je pouhých 1 kg a 18 g.

Model je vybaven 2 trny pro rozpékání rohlíků. Ohřívání párků je odděleno. Nestane se vám tedy, že by vám párky popraskaly zatímco čekáte na rozpečení rohlíků.

Recenze od zákazníků na tento model hotdogovače jsou pozitivní. Doporučujeme jehou koupi zvážit.

2. Sencor SHM 4220

Další model párkovače, tentokrát od značky Sencor. Celým jménem se hotdogovač jmenuje Sencor SHM 4220. Je to hotdogovač na kterém lze připravit dva hotdogy najednou. Do nádoby můžete vložit až 8 párků. Jako u předchozího modelu můžete toho vařit v nádobě mnohem více (vejce, kukuřice apod.) Nevýhodou je, že model je vybaven jen jedním tlačítkem. To ovládá vypínání a zapínaní ohřívání.

Sencor SHM 4220 je levným párkovačem, který si může dovolit každý. Má nějaké své mouchy. Například již zmíněné pouze jedno tlačítko.

Příkon je 380 W. Hmotnost – 1 kg. Model obsahuje 2 trny pro ohřívání párků.

Pokud nevyužijete 2 trny pro ohřívání rohlíků, můžete se kouknout i na modelovou řadu 4210. Sencor SHM 4210 má ve výbavě jeden trn a díky tomu je i levnější.

3. Hotdogovač Guzzanti FC 460

Guzzanti se vyznačuje stylovými modely a týká se to i hotdogovače Guzzanti FC 460. Pokud jste fanoušky retro designu, bude se vám líbit. Je to stolní hotdogovač. Výhodou je snadná údržba, protože je vyroben z nerezu.

Párky ohřejete v praktické skleněné nádobě. Jak už je zvykem, můžete v něm uvařit i vejce nebo kukuřici.

Příkon párkovače je 450 W. Ve výbavě jsou 2 trny pro rozpečení dvou rohlíků. Hmotnost přístroje je cca 3,5 kg.

4. Profi párkovač NORDline HD-04 Hot Dog

NORDline HD-04 Hot Dog je párkovačem pro náročnější zákazníky. Můžete ho využít i v provozovnách, protože dokáže připravit až 4 párky v rohlíku najednou.

Plášť modelu je z nerezové oceli. Teplotu ohřívání můžete jednoduše regulovat od 50 do 90°C. Výhodou je, že se dají trny na rohlíky a ohřívání párků ovládat odděleně. 600 W je příkonem tohoto modelu párkovače.

Na tento model jsou pozitivní recenze. Zakoupíte ho za cenu, která se pohybuje kolem 6 000 Kč s DPH, což je docela vysoká cena. V domácnosti vám budou stačit mnohem levnější modely.

5. Hotdogovač Ariete 186

Americké hotdogy jsou ikonou. Ty vám pomůže připravit hotdogovač v americkém stylu – hotdogovač Ariete 186.

Co vše tento hotdogovač umí? Lze v něm grilovat, opékat párky a nejrůznější klobásy.

Dokáže nahradit i toustovač. Je to multifunkční model, který zvládá více věcí najednou. Pokud máte rádi americký hotdog, je tento přístroj to pravé pro vás. Výroba amerického hotdogu v pohodlí domova nikdy nebyla jednodušší s Ariete 186.

Top značky hotdogovačů

Co se týče značek, tak na trhu s hotdogovači není velká konkurence a ani obrovský výběr. Tím pádem to i pro vás, jako spotřebitele, bude mnohem jednodušší a rychlejší. Neexistuje firma, která by se specializovala pouze na tento typ spotřebičů. My doporučujeme, abyste sáhli po známých značkách, se kterými už máte možná vy nebo vaši blízcí nějaké zkušenosti. Určitě nedoporučujeme neznámé a levné značky. Firmy, které jsou známé a zároveň prodávají tyto spotřebiče, jsou Sencor, Orava, Guzzanti, Gallet nebo Ariete. Profesionální zařízení v provozech jsou nejčastěji od značky Roller Grill.

Nejčastěji kladené dotazy k výběru hotdogovačů

Co všechno si mohu v hotdogovači připravit?

Závisí to na konkrétním modelu. Některé umožňují nejen přípravu párků, ale i vajíček či zeleniny.

Jaký je ideální příkon hotdogovače?

Příkon se pohybuje obvykle v hodnotách od 350 do 450 W. Pokud chcete, aby byly hotdogy připraveny v krátkém čase, je třeba si zvolit přístroj s vyšším příkonem.

Vyplatí se investovat do profesionálního hotdogovače?

Jde o stroj určený pro profesionální použití. V případě, že plánujete připravovat hotdogy prakticky každý den, případně je budete připravovat pro mnoho lidí, vyplatí se do něj investovat. Profesionální hotdogovače bývají výkonnější, kvalitnější, avšak i dražší.

Hotdogovače: Pár slov o hotdogovačích na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového hotdogovače / výrobníku párku v rohlíku. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní hotdogovač, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny hotdogovačů v různých obchodech. Dozvíte se tam, který hotdogovač je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ho lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Kuchyňské spotřebiče

Mohlo by se vám také líbit