Menu Zavřeno

Vysavače listí

Vysavač listí

Obsah článku

Vysavače listí, ačkoliv jejich název prozrazuje, co umí, nemusí pouze listí vysávat, ale také odfukovat. Mimo to, což mnoho lidí neví, umí i vysávat piliny, posečenou trávu, nebo také čerstvý sníh a spoustu jiného. Dalo by se tedy říct, že jde o multifunkčního pomocníka, který poslouží na zahradě s úklidem nečistot. Dnes se na tyto přístroje podíváme a prozradíme si o nich vše, co byste měli vědět k samostatnému výběru.

Vysavače listí: Žebříček TOP 10 nejlepších vysavačů listí podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších vysavačů listí. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které vysavače listí prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 vysavačů listí. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší vysavače listí seřadit podle nejnižší ceny.

Název vysavače listíVzhledZnačkaTyp napájeníVýkon (W)Objem koše (l)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Parkside PLS 3000 A1Vysavač listí Parkside PLS 3000 A1ParksideElektrický300055999Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZF 4010-EVysavač listí Fieldmann FZF 4010-EFieldmannElektrický2600451066Zobrazit v obchodech
Black & Decker 3000 W BEBLV300-QSVysavač listí Black & Decker 3000 W BEBLV300-QSBlack & DeckerElektrický3000722199Zobrazit v obchodech
Gardena ErgoJet 3000 9332-20Vysavač listí Gardena ErgoJet 3000 9332-20GardenaElektrický3000452199Zobrazit v obchodech
Fieldmann FZF 4030-EVysavač listí Fieldmann FZF 4030-EFieldmannElektrický300045948Zobrazit v obchodech
Makita DUB362ZVysavač listí Makita DUB362ZMakitaAkumulátorovýFoukání4809Zobrazit v obchodech
BOSCH UniversalGardenTidyVysavač listí BOSCH UniversalGardenTidyBoschElektrický1800452450Zobrazit v obchodech
Hecht 9254Vysavač listí Hecht 9254HechtBenzínový750503190Zobrazit v obchodech
Husqvarna 125 BVXVysavač listí Husqvarna 125 BVXHusqvarnaBenzínový80064,358490Zobrazit v obchodech
Black & Decker GW3030Vysavač listí Black & Decker GW3030Black & DeckerElektrický3000502157Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétního vysavače listí od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Fukar nebo vysavač listí a podle čeho ho vybrat?

Přístrojů na zpracování listí a odpadu ze zahrady je hned několik a je třeba si před koupí jednoho z nich ověřit, zda opravdu kupujete to, co potřebujete. Není vysavač jako vysavač a není fukar jako fukar. Je třeba rozlišovat pomocníky a my vám s tím této podkapitole pomůžeme. Existují 3 druhy a to fukar, vysavač a multifunkční přístroj.

Vysavače

O vysavačích se dnes bavíme v celém článku. Tento typ „odklízeče“ listí a nečistot ze zahrady je ideální pro menší zahrady, nebo alespoň zahrady s méně stromy. Každý vysavač do sebe „vcucává“ požadovaný produkt a dále jej ukládá do koše, který je umístěny za celým strojem. Existuje mnoho velikostí, materiálů i funkcí, které tento přístroj dokáže a tak je jen na vás, pokud se vám tento způsob zdá nejlepší.

Fukary

Fukary, ačkoliv se na první pohled může zdát, že nedokáže vynahradit práci vysavače je vhodný na jiný typ zahrad. Jelikož fukar od sebe listí odfoukává, je vhodný na větší objemy listí a nečistot a navíc se nemůže stát, že při kontaktu s větším kusem se přístroj porouchá. Navíc je práce s fukarem mnohem snazší a fyzicky méně náročná.

Kombinace

Pokud si nejste jisti nad výběrem jednoho, či druhého zařízení nezoufejte. Je tu pro vás záchrana v podobě kombinovaného stroje. Navíc si můžete vybrat mezi přístrojem s duální, či výměnnou tryskou.

  • Duální tryska

Duální tryska je umístěna tak, že stlačením páky na přístroji můžete pohodlně vyměnit vtah vzduchu, nebo naopak odtah. Tak dosáhnete obou efektů. Takové přístroje jsou poměrně levné, snadno se používají, ale mají menší výkon a sklon k ucpávání.

  • Výměnná tryska

Výměnná tryska, jak už vyplývá z názvu, se musí při každé změně fungování vyměnit za tu druhou. Při přepnutí navíc musíte i sejmout a zas nandat sběrný vak. Výhodou těchto přístrojů je ale výkon.

Jak vybrat vysavač listí?

Vybrat vysavač listí není zas tak složité, avšak u žádného výrobku to není tak jednoduché, abyste si mohli dovolit jedním klinutím zakoupit náhodně vygenerovaný produkt. V dnešním článku si tedy povíme, jaké druhy vysavačů jsou na trhu dostupné, dále si popíšeme veškeré důležité parametry, na které byste měli při výběru myslet a ukážeme si i funkce, kterými může i nemusí vysavač listí disponovat. Ve spodnější části toho článku si rozdělíme cenu do tří kategorií a prozradíme si, co od jaké lze očekávat. Dále si samozřejmě představíme ty nejlepší a ověřené značky a produkty, které my na Žebříčkátoru doporučujeme. Pojďme na to.

Základní otázky pro výběr vysavače listí

Co od přístroje očekáváte?

Před samotnou koupí je dobré si předem určit, co od vysavače listí vlastně budete očekávat. Sice by se dalo čekat, že se bude jednat o vysávání listí a drobných nečistot, ale co takhle jak veliké listy vám na zahradě rostou? Podle toho musíte zvolit úměrnou velikost trubice. Nebo otázka sousedství – tedy hluk, který si můžete s přístrojem dovolit dělat. Co také cena v poměru s výkonem, nebo druhy napájení, které se od sebe liší i celkovou funkčností. To vše a mnohem více si dnes povíme v tomto článku.

Jak velkou máte zahradu?

I velikost zahrady je velmi důležitá, protože pokud si pořídíte (klidně i kvalitní) vysavač, který bude mít slabý výkon, nebo malý sběrný koš, budete ztrácet akorát zbytečně drahocenný čas kvůli častým výměnám sběrných košů, nebo dobíjením baterie, či dolívání benzínu.

Kolik jste ochotní do přístroje investovat?

Cena hraje roli, ať už se podíváte jakýkoliv produkt, či službu na trhu. Nejdůležitější ale není pořídit si ten nejdražší produkt, ale pořídit si velice kvalitní produkt za rozumnou cenu. Tedy řídit se parametrem Cena/výkon.

Druhy vysavačů listí

Elektrický vysavač

Elektrický vysavač je poháněný na elektřinu díky svému kabelu, který může být pro mnoho zahradníků velmi překážející. Tento produkt má však i své výhody a to poměrně vyšší výkon oproti svým kolegům níže a navíc je pořídíte i za nižší cenu. Tyto vysavače jsou tedy nejvhodnější pro malé zahrádky.

Akumulátorový vysavač

Akumulátorové vysavače jsou jedny z nejtišších přístrojů tohoto typu. Svou nevýhodu má však také a to je baterie, která je sice pohodlnější místo kabelu, avšak musíte myslet na její dobíjení a také občasnou výměnu. U tohoto produktu tedy dbejte zvýšené pozornosti u parametru výdrž baterie a životnost baterie.

Benzínový vysavač listí

Tento produkt je nejvýkonnější a také nemusíte myslet na otravný kabel, ani na dobíjení baterie. Ale jako každý produkt má i své nevýhody a to je hlučnost. Dále je dobré zmínit i vyšší hmotnost a pořizovací cenu.

Vysavače listí: RUČNÍ VS. RUKSAKOVÉ

Dovolíme si vás ještě zmást jedním rozdělení a to na ruční vysavače listí, nebo ruksakové vysavače listí. Jak už vyplývá z názvu, je to umístění přístroje na vašem těle při práci. Pokud zvolíte variantu v ruce, musíte počítat s tím, že se vám mnohem více namůžou ruce, ale na druhou stranu máte o to větší prostor na možnosti ve velikosti přístroje a sběrného koše. Pokud zvolíte druhou variantu, očekávejte menší přístroj opatřený popruhy jako u batohu, které bývají velmi pohodlné. Za své pohodlí při práci však musíte počítat s menším zařízením i s menším košem. Pokud si však pořizujete fukar, doporučujeme zvolit právě tuto variantu.

Parametry vysavačů listí

Vysavač listí: Příkon

Příkon je parametr, který vždy dáváme na první místo a pozor! – Nejedná se o výkon. Vysoký příkon tedy né vždy znamená vysoký výkon. To, abyste mohli zhodnotit vysoký výkon, musí mít mimo vysokého příkonu také správnou konstrukci, kvalitní materiály a dostatečné napájení. Pojďme ale zpět k příkonu.

Příkon se udává v jednotkách Wattů (W) a udává množství spotřebované energie. U příkonu je nutné rozlišovat, jestli se jedná o vysavač benzínový, nebo elektrický. Elektrické modely by měly mít příkon alespoň 2 000 W, u benzínových je možné zvolit trochu nižší příkon. U benzínových strojů navíc výrobci často uvádí přímo hodnotu výkonu, a to ve Wattech nebo v „koních“, což poznáte podle jednotky HP (1 kW se přitom rovná 1,35 HP). Ideální výkon u benzínových přístrojů začíná na 1 000 W.

Sací síla

Sací síla udává objem nasátého vzduchu a to většinou v litrech za jednu sekundu, nebo v metrech krychlových za jednu hodinu, nebo minutu. Zlatá střední cesta je okolo 220l/s (800m3/h).

Rychlost vzduchu

Rychlost vzduchu, je vlastně rychlost foukání směrem ven a dovnitř z přístroje. Je to velmi důležitý údaj, na který byste rozhodně neměli zapomínat. Rychlost vzduchu se udává v jednotkách kilometr za hodinu, nebo v metrech za sekundu. Při výběru byste nikdy neměli klesnout pod 200 km/h a u výkonnějších strojů se lze setkat i s číslem 400 a více. Vždy zpozorněte v případě, že výrobce hodnoty sací síly a rychlosti vzduchu neuvádí (což je typické pro neznačkové výrobky ze supermarketů), znamená to totiž, že jsou příliš nízké a výkon těchto strojů je pro běžné použití naprosto nedostatečný. Na výrobcích přitom často najdete nadprůměrně vysoké hodnoty příkonu, které ale nevypovídají o ničem.

Objem sběrného koše u vysavače listí

Každý vysavač, ať už na doma, nebo na zahradu je vybaven košem do kterého se nasbírané smetí ukládá. Nejmenší pytle u vysavačů listí se vyrábí ve variantě 17l, ale ty největší pak mohou stoupnout až na 60l. Pokud máte průměrnou zahradu, optimální bude 30-40l.

Velikost a tvar sací trubice

Každý vysavač, či fukar má i trubici, která může být různě veliká. Při výběru byste se tedy měli zapřemýšlet nad tím, jak velké kusy, či listy budete vysávat, aby vám přístroj správně fungoval. Nejčastější a taky nejlepší volbou je otvor o průměru nejméně 15cm.

Materiál vysavače listí

Na levnějších vysavačích listí nejspíše najdete většinu částí z plastu, což nutně nemusí znamenat zle. Pokud se jedná o kvalitní a pevné plasty (ABS), hraje vám to do karet ohledně hmotnosti přístroje. Kvalitní a dražší produkty mají spoustu částí z kovu, což zaručuje větší odolnost a tím i životnost – nehledě na to, že to i lépe vypadá.

Hmotnost vysavače listí

Hmotnost, ačkoliv se může zdát tento parametr nedůležitý, se vám (pokud na něj nebude hledět) pěkně vymstí a to v podobě bolavých rukou a zad. Tyto přístroje totiž mohou mít 1,5 kilogramu, ale také klidně 7 kilogramů, což už se pronese. Nejlepší variantou pro průměrnou zahradu a také uživatele je přístroj od 2 do 4 kilogramů. Od hmotnosti se také odvíjí výkon, takže není žádoucí zas nutně kupovat ten nejlehčí přístroj.

Funkce vysavačů listí

Regulace výkonu

Né vždy bude potřeba jet na plný výkon a funkce regulace výkonu vám ušetří baterií, energii, či palivo a navíc i hluk, který je s ohledem na sousedy občas dobré regulovat. U některých elektrických modelů tato funkce může chybět.

Drticí zařízení

Drtící zařízení je jedno z nejčastějších a také nejdůležitějších funkcí, které na trhu s vysavači listí objevíte. Drtič je malý přístrojek, který je umístěný mezi trubkou nasávání a sběrným košem. Drtí tak listí a odpad a šetří tak jak místo ve sběrném koši, tak i přispívá rychlejšímu rozkladu bio odpadu.  Efektivita drcení se uvádí v mulčovacím poměru nerozdrcený / rozdrcenému odpadu (nejčastěji 10:1 nebo 16:1). U elektrických strojů ale dávejte pozor, ty jsou totiž často omezeny pouze na drcení suchého listí, kdežto benzínové si poradí i s vlhkým listím, drobnými větvičkami nebo trávou. POZOR! Akumulátorové přístroje tuto funkci nemají.

Vysávání

Ačkoliv se tu celou dobu mluvíme o vysavačích, dejte velký pozor, abyste si nekoupili pouze fukar, nebo „multifunkční zařízení s absencí vysávání.

Foukání

Foukání je základní funkcí a jedná se o funkci, kterou je také dobré pořídit i u vysavače listí.

Příslušenství vysavačů listí

Kolečka

Pokud si pořídíte přístroj nad 4 kilogramy, měli byste zvážit možnost koleček, které vám výrazně usnadní manipulaci. Taková kolečka jsou buďto plastová, nebo gumová a jsou umístěna přímo na produktu, nebo si jej lze přikoupit zvlášť.

Popruhy na nošení

Podobně jak je tomu s kolečky, je tomu tak i u popruhů, které vám taky výrazně usnadní manipulaci a lze je dostat rovnou k produktu, nebo je případně pokoupit.

Přídavná rukojeť

Přídavná rukojeť je také velmi praktická a hodí se především u těžších vysavačů.

Nástavce

Některé modely jsou vybavené různými nástavci. Mezi ty nejčastější a nejužitečnější patří například přídavné hrábě, kdy shrabaný materiál rovnou vysáváte.

Údržba vysavače listí

Údržba každého zařízení je velmi důležitá činnost, kterou není radno zanedbávat. Základní údržba vysavačů listí se skládá z těchto kroků:

1) Vylití starého paliva z nádrže.

2) Vypláchnutí prázdné nádrže. (Dále můžete zvážit přidání stabilizátoru paliva)

3) Umytí vnější strany celého karburátoru a lopatek ventilátoru.

4) Očištění celého zbytku stroje.

5) Kontrola palivového filtru, potrubí, kabelů a připojení.

6)Přezkoušení zapalovací svíčky (případná výměna).

Pokud vysavač listí nepoužíváte

I když přístroj nepoužíváte, měli byste se zamyslet nad jeho údržbou a správným uskladnění například v období zimy, kdy se fukar, či vysavač nepoužívá. Existuje několik úkonů, které musíte udělat, aby byl váš nástroj chráněn, když ho nepoužíváte. Pokud přístroj nepoužíváte déle jak jeden měsíc, měli byste ho občas spustit a hned zas vypnou, motor a celý přístroj se tak „rozpohybuje“ a příště, až ho opravdu budete potřeba, nebudete mít se startováním ospalého přístroje problém. V uzavřených prostorách nikdy neuskladňujte zařízení, se zůstatkem benzínu.

1) Stabilizátor paliva – toto platí pro jakékoliv palivo zbývající v nádrži. Stačí ho přidat do paliva a promíchat.

2) Spusťte motor – stabilizované palivo v motoru takto pokryje interiér motoru. Nechte ho běžet dvě minuty.

3) Znovu restartujte – nechte běžet motor, dokud nespotřebuje zbylé palivo. Když už nevíte znovu nastartovat, zazimování vysavače v uzavřeném prostoru je ukončeno.

Cena vysavače listí

Jak už bylo řečeno v úvodu dnešního článku, povíme si i něco k cenám. Ty si rozdělíme jako vždy do tří cenových kategorií a prozradíme si, co od jaké lze očekávat.

Cena vysavačů listí do 1 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii narazíte na malé elektrické vysavače, které postačí většině malých zahrádkářů, kteří vysavač používají jen občas. Tyto vysavače sice nedisponují vysokým výkonem, ani nemají žádné funkce, ale službu jistě udělají také.

Cena vysavačů listí od 1 000 Kč do 10 000 Kč s DPH

Zde se k elektrickým vysavačům přidávají i akumulátorové a benzínové. Tyto produkty bývají zlatou střední cestou pro drtivou většinu uživatelů. Najdete zde různé příkony a výkony, materiály i funkce a příslušenství. Sběrný vak dosahuje objemu cca 45 litrů, dodávány jsou pohodlné ramenní popruhy a počítat můžete i s vyšší rychlostí vzduchu nad 300 km/h.

Cena vysavačů listí od 10 000 Kč s DPH a výš

Tyto vysavače listí už bývají veliký luxus a jsou určeny spíše pro komerční použití. Bývají velmi objemné a také výkonné. Jejich velký výkon a velký koš jsou předurčeny pro údržbu rozlehlých ploch.

Top značky vysavačů listí

Na trhu se setkáte s velmi velkým záběrem značek, avšak my jsme pro vás vybrali ty nejlepší ze všech, u kterých máte jistotu, že se u výběru nespletete:

Vysavače listí Fieldman

Fieldman, i když se to na první pohled, či přečtení nezdá, je čistě česká značka nabízející nářadí pro domácí, ale i venkovní potřeby. Značka je oproti ostatním poměrně nová a na trh s prvním produktem přišla až v roce 2011. Značka Fieldman nabízí velmi široký výběr ve všech sortimentech tohoto odvětví a vyznačují se především spolehlivostí a odolností. Jeho design je stylizovaný d dvou barev a to zelené a žluté, a co se týče tvarů, jedná o velmi hezké nářadí, které je přizpůsobené správné ergonomii.

Od značky Fieldmann si zakoupíte především tyto modely vysavačů listí: Fieldmann FZF 4010-E, Fieldmann FZF 4030-E, Fieldmann FZF 4050-E, Fieldmann FZF 1001-0 a další modely vysavačů.

Tato značka je velmi cenově dostupná a produkuje jeden kvalitní kus nářadí a stroje za sebou.

Vysavače listí Husqvarna

Husqvarna je velice známá značka s velmi bohatou historií. Firma byla založena v roce 1689 ve Švédsku a jedná se o jednu z nejstarších firem zabývající se o průmysl a průmyslová náčiní. Značka vyrábí venkovní nářadí a to především na stříhání, sekání a údržbu trávníku, zahrad a les. Značka se jmenuje po městě, ve které byla založena a do teď je jejím hlavním sídlem. Toto město se jmenuje Huskvarna a leží v jižní části Švédska nedaleko Jönköpingu.

Vysavače listí Makita

Makita (celým jménem Makita Corporation) je nadnárodní korprace založena v Jaonsku. Tato firma byla zaloožena v roce 1915 a to ve městě Andžó. Specializuje se na výrobu elektrického nářadí, zejména na profesionální pneumatická a demoliční kladiva a akumulátorové nářadí. Továrny společnosti jsou v Japonsku, Číně, USA, Kanadě, Mexiku, Brazílii, Německu, Velké Británii a Rumunsku.

Tato firma má velmi rozsáhlý záběr a vyrábí produkty od drobného nářadí po velmi velké stroje.

Vysavače listí Hecht

Značka Hecht (celým jménem Hecht Motors) má známou ochrannou značku – Hecht – specialista na zahradu. Tato společnost byla založena v roce 1994 v České republice. První výrobek od této značky vyšel v roce 1998. Jednalo se o sérii plotostřihů a pil. Svůj sortiment postupem let rozšířili a v současnosti mají obrovský rozsah sortimentu.

Vysavače listí Kärcher

Tato společnost je také velmi letitá značka, kterou založil Alfred Käecher v roce 1935. Bylo mu tenkrát 34 let a bohužel si slávy své značky dlouho neužil,  protože zemřel v pouhých 58 letech. Společnost vznikla ve Stuttgart-Bad Canstattu a v roce 1939 se přestěhovala do Winnendenu. Tato značka se prvotně zajímala především o pece a to především na rozpouštění solí. V roce 1950 však přišla s úplně novou řadou výrobků k čištění.

Vysavače listí Bosh

Firma Bosh je celosvětově známá firma založena v Německu. Založil jí Robert Bosh a to již před 130 lety! Bosh vyrábí nářadí, ale také domácí spotřebiče, které všichni dobře známe. Mezi jeho velmi kvalitní produkty patří I vysavače listí. Od tohoto výrobce si můžete vybrat dostupné vysavače listí jak pro domácí použití, tak i pro profesionální použití. Mezi nejčastěji prodávané vysavače listí od značky Bosch se řadí tyto produkty: Bosch ALS 25 0.600.8A1.000, Bosch GBL 18 V-120 Professional 0.601.9F5.100, BOSCH Universal Garden Tidy 06008B1000, Bosch ALB 36 LI 0.600.8A0.401, BOSCH ALS 28 06008A1102, Bosch ALB 36 LI 0.600.8A0.402, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.302, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.501 a další. Od značky Bosch si vyberete zejména elektrické modely vysavačů na listí pro vaši zahradu.

Top vysavače listí – popis a hodnocení nejlepších vysavačů listí

Vysavač listí PARKSIDE PLS 3000 A1

Tento produkt umí foukat i vysávat a disponuje důležitou funkcí drcení, o které již dnes byla řeč. Má velký sací otvor, což je velmi praktické a má i vysoký výkon. Mimo tyto úžasné základní parametry disponuje i spoustou příslušenství, mezi které patří i popruh a rukojeť s měkkým povrchem. Je velmi objemný a jeho pytel pobere až 55 l.

Vysavač listí Fieldmann FZF 4010-E

Vysavač listí od značky Fieldmann je i přes svou menší velikost a nižší váze výkonný se svými 2600 w. Jedná se o multifunkční přístroj, který umí nejen vysávat, ale také foukat a je snadno regulovatelný. Tento vysavač má i mnoho příslušenství třeba jako popruh, kolečka i ergonomickou rukojeť.

Vysavač listí Black & Decker 3000 W BEBLV300-QS

Tento vysavač listí připomínající batoh, jelikož se nosí na zádech, patří mezi nejlepší produkty díky své multifunkčnosti a výkonu. Je lehký a malý, avšak né nešikovný. Disponuje funkcemi, které se budou hodit každému zahrádkářovi a poradí si s listím, ale i menšími kusy nečistot z vaší zahrady.

Vysavač listí Gardena ErgoJet 3000 9332-20

Vysavač od spolehlivé značky Gardena má mnoho výhod, mezi které patří nízká váha a menší rozměry. Vysavač listí disponuje mnohými funkcemi jako třeba ClickFit. Pomocí funkce ClickFit snadno změníte režim foukání na režim vysávání. Poměr drcení je šestnáct ku jedné. Sesbírané a zpracované listy a nečistoty poté putují do prostorného vaku. Navíc patří mezi levnější produkty a uspokojí většinu menších a středních zahradníků.

Vysavač listí Fieldmann FZF 4030-E

Tento multifunkční vysavač listí umí vysávat, drtit i foukat a díky funkci Soft Start se postará o plynulý chod motoru. Jeho objem dosahuje až 45l a mimo spolehlivého přístroje obdržíte za jeho cenu i popruh, který značně usnadní manipulaci s přístrojem.

Vysavače listí: Pár slov o vysavačích listí na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového vysavače listí. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní vysavač listí, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny vysavačů listí v různých obchodech. Dozvíte se tam, který vysavač listí je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ho lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Zahrada a domácnost

Mohlo by se vám také líbit