Menu Zavřeno

Horkovzdušné fritézy

Obsah článku

Máte rádi dobré smažené hranolky, nebo řízek, ale děsí vás spotřebované množství oleje, které je bohužel daní za tyto dobroty? Je tu naštěstí řešení a to je horkovzdušná fritéza, které umí připravit i smažené hranolky a to s absencí tolika oleje.

Horkovzdušná fritéza se stala hitem v posledních deseti letech. Je vhodná pro ty z vás, kteří si chtějí držet štíhlou linii, nebo se k ní chcete dopracovat, ale zároveň se nechce úplně zřeknout takový pochutin jako jsou pečené brambory nebo řízek. Na přípravu těchto pokrmů v horkovzdušné fritéze budete potřebovat pouze zlomek oleje oproti klasické fritéze. Většinou vám totiž bude stačit polévková lžíce na zvlhčení a o zbytek se postará horký vzduch. Díky této technologii bude fritéza rychleji připravena na použití, protože vzduch se ohřívá snáze než olej. Dále je tento typ fritézy vhodnější pro ty z vás, kteří pátráte po drobném spotřebiči plnícím funkci trouby.

Horkovzdušné fritézy: Žebříček TOP 10 nejlepších horkovzdušných fritéz podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších horkovzdušných fritéz. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které horkovzdušné fritézy prodávají. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 horkovzdušných fritéz. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší horkovzdušné frítézy seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhled fritézyObjem nádoby (v litrech)Příkon (W)Časovač?Displej?Orientační cena (s DPH)Dostupnost
TESLA AirCook Q40Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook Q4041500AnoAno1790Zobrazit v obchodech
Tefal EY 801815Horkovzdušná fritéza Tefal EY 8018156,51830AnoAno3299Zobrazit v obchodech
Jurhan & Co.KG Germany JR03Horkovzdušná fritéza Jurhan & Co.KG Germany JR033,61485AnoAno1400Zobrazit v obchodech
TESLA AirCook Q60 XLHorkovzdušná fritéza TESLA AirCook Q60 XL61500AnoAno2889Zobrazit v obchodech
SILVERCREST SHFD 1350 A1 (Lidl)Horkovzdušná fritéza SILVERCREST SHFD 1350 A1 (Lidl)2,51350AnoAno1499Zobrazit v obchodech
Klarstein VitAir TurboHorkovzdušná fritéza Klarstein VitAir Turbo91400AnoAno2999Zobrazit v obchodech
DOMO DO 513 FRHorkovzdušná fritéza DOMO DO 513 FR5,51800AnoAno2903Zobrazit v obchodech
TESLA AirCook Q30Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook Q303,81300AnoAno1999Zobrazit v obchodech
Sencor SFR 5320 WHHorkovzdušná fritéza Sencor SFR 5320 WH31400AnoAno2090Zobrazit v obchodech
Delimano Air FryerHorkovzdušná fritéza Delimano Air Fryer2,51500AnoNe1789Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení horkovzdušných fritéz od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají zkušenosti.

Rozdíl mezi normální fritézou a horkovzdušnou fritézou

V klasické fritéze, kterou si pamatujeme především z dřívějších dob, nebo kterou hojně používají v restauracích, je jídlo připravované vložením do rozpáleného oleje. Smažení je sice rychlé, na druhou stranu přepálený olej nejen že vypouští nepříjemný zápach, ale navíc produkuje karcinogenní látky.

Naopak horkovzdušná fritéza, někdy také nazývaná horkovzdušný hrnec či zdravá fritéza, funguje na principu horkého vzduchu, který proudí fritézou a tím ohřívá vložené potraviny. Některé fritézy k dokonalým křupavým a šťavnatým pokrmům potřebují jednu lžíci oleje, jiné nepotřebují zase ani kapku. Digitální horkovzdušná fritéza je sice dražší než ta klasická, na druhou stranu nabízí širší škálu přípravy jídel. Kromě smažení horkým vzduchem má mnoho fritéz bez oleje i další funkce, jako je pečení, zapékání, grilování či vaření.

Jak funguje horkovzdušná fritéza?

Horkovzdušná fritéza je spotřebič, díky kterému se můžete stravovat zdravě, aniž byste se vzdali svých oblíbených smažených jídel. Tento spotřebič je v dnešní době stále více oblíbený a vyhledávaný. Svým vzhledem a funkcí připomíná klasickou fritézu, v níž se smaží jídla přímo v oleji. A právě v tom je zásadní rozdíl. Horkovzdušná fritéza připravuje jídlo pomocí cirkulace horkého vzduchu a ne v oleji.

Každý pokrm si přitom zachovává svou chuť a vůni. Většina z těchto zařízení nevyžaduje žádný tuk, některé jen minimum. Tuto fritézu můžete použít k přípravě různých druhů jídel, které běžně smažíte, opékáte, pečete nebo grilujete, od známého rychlého občerstvení přes hlavní jídla, až po přílohy a dezerty. Už si tedy nemusíte odpírat křupavé křidélka, řízky či hranolky. V horkovzdušné fritéze připravíte téměř vše zdravě, chutně a rychle. Možností je opravdu hodně.

X důvodů proč si zvolit horkovzdušnou fritézu!

  • Potraviny jsou uvařené rychleji než tradičním způsobem.
  • Jídlo je křupavé, není mastné ani příliš těžké. Na smažení nepotřebujete velké množství oleje, jako je to u klasické fritézy. Vaše chuťové pohárky si tak užijí dokonalou chuť, aniž byste zatížili trávení.
  • Jednoduše se umývá. Na rozdíl od klasického fritovacího hrnce se horkovzdušná fritéza snadno čistí. Některé části můžeteumývat i v myčce.
  • Smažení v horkovzdušné fritéze je téměř bez zápachu.
  • Rychlá příprava — fritéza je připravená nasmažení už po několika minutách. Proti klasické fritéze ušetříte i čas.
  • Možnost multifunkčního využití — na trhu najdete imultifunkční fritézy, ve kterých můžete grilovat, péct, rozmrazovat nebo dokonce i sušit ovoce.

Podle čeho si vybírat horkovzdušnou fritézu?

U výběru, ať už horkovzdušné fritézy, nebo třeba houpacího křesla, je třeba řídit se pár zásadami, které vám značně pomohou s tím, abyste si vybrali ten pravý produkt pro vás.

Dnes si ukážeme tento postup v podobě otázek, na které je dobré znát odpověď, než se vrhneme do samotného představení druhů, parametrů, funkcí, cen a dalších zajímavých informací.

Jak často budete fritézu využívat?

Mějte na paměti, pro kolik lidí a jak často budete jídlo v této fritéze připravovat. Je totiž rozdíl vařit pro pár a pro velkou rodinu. Při příležitostném používání vám vystačí menší a skladnější model, při pravidelném něco robustnější a kvalitnější. Také, pokud jste v domácnosti maximálně dva, poradíte si i s fritovacím košem do 1 kg. Velká, např. 5-členná rodina bude však potřebovat minimálně 2 kg koš.

Správné parametry na míru

Je důležité, aby vám parametry zvoleného horkovzdušného fritovacího hrnce seděli. Naštěstí je dnes trh tak rozvinutý, že je opravdu z čeho vybírat. Níže v tomto článku si veškeré parametry, druhy a funkce shrneme a povíme si o nich, co je potřeba znát.

Druhy fritéz

Halogenové fritézy

Jak už název napovídá, tento typ fritézy je vybavený halogenovým světlem, které vytváří teplo a dokáže tak uvařit, usmažit či ogrilovat vložené potraviny. Jednou z výhod je, že produkuje světlo a díky průhlednému víku lze sledovat, jak postupuje proces přípravy. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která se s těmito výrobky pojí.

Statické fritézy

Statické fritézy jsou na tom zcela opačně. Kolem potravin koluje horký vzduch, vlivem jehož působení dochází k přípravě jídla. Výhodou statických fritéz je nižší pořizovací cena. Možnou nevýhodu představuje nerovnoměrné usmažení pokrmů. Takovému nešvaru můžete ovšem lehce předejít vytažením koše a promícháním připravovaných surovin. To si ale žádá trošku času. Ale nebojte, fritovací hrnec bez oleje si příliš vaší pozornosti nežádá.

Dynamické fritézy

I v dynamické fritéze dochází k fritování za pomoci proudění horkého vzduchu. Dynamické fritézy ale odstraňují nedostatek statického typu díky lopatce, kterou se potraviny během vaření promíchávají. Jídlo se tak připraví rovnoměrněji a bez potřeby vašeho zásahu. Za tento komfort ale zaplatíte několik set korun navíc.

Parametry horkovzdušných fritéz

Topné těleso

Jejich úkolem je ohřívat vzduch na danou teplotu a rozhánět ho po celém vnitřním hrnci, aby došlo k rovnoměrnému fritování. Zároveň toto těleso musí být schopno plnit úlohu topného tělesa trouby, ve kterou je většinou možné horkovzdušnou fritézu proměnit.

Horkovzdušná fritéza a její velikost

Velikost fritézy horkovzdušné jde ruku v ruce s velikostí koše, tzn. s objemem potravin, které ve fritéze najednou připravíte. Je to určitě důležitý parametr, hlavně pokud máte menší kuchyni. S velikostí souvisí i hmotnost spotřebiče. Vyšší váhu mají opět ty objemnější horkovzdušné hrnce. Budete fritézu po každém použití uklízet někam do zadní skříňky? Potom se na její váhu určitě zaměřte. Sledovat ale musíte také objem, který je u hrnce na hranolky bez tuku důležitý.

Materiál horkovzdušné fritézy

Materiál můžeme zkoumat jak u vnějšího pláště, tak u vnitřní mísy. Veskrze zde však platí, že většina výrobků na trhu je velmi podobná. Materiálem pláště je téměř vždy plast, jen ojediněle se objeví i modely z nerezové oceli. Pokud nad takovým produktem váháte, nejspíš vás potěší vyšší odolnost, kterou nabízí. Zvažte však také váhu, zejména u objemnějších fritéz může být náročné je přesouvat.

Co se týče vnitřní nádoby, zde suverénně vedou materiály s nepřilnavou úpravou. Díky tomu se jídlo v horkovzdušné fritéze jen málokdy připálí.

Objem horkovzdušné fritézy

Objem nádoby v kg

Objem nádoby v kg udává, kolik potravin lze ve fritéze připravit najednou. 4 porce váží přibližně 1,4 kg, ale vždy se hodí mít nějakou rezervu pro případ, že budete připravovat více porcí třeba na rodinnou oslavu. Objem fritovacích košů se pohybuje v rozmezí 0,7 až 3 kg. Při výběru mějte také na paměti, že čím častěji smažíte, tím častěji musíte také měnit olej. Z tohoto hlediska se vyplatí usmažit větší množství najednou než smažit více malých várek.

Objem oleje

Nejmenší fritézy mají objem 0,5 l a největší až 4 l oleje. Objem podřiďte množství potravin, které potřebujete najednou usmažit, nebo počtu členů domácnosti. Dobrým odrazovým můstkem při výběru je informace, že ve fritovacím hrnci o objemu 1,5 litru připravíte přibližně 4 porce hlavního chodu.

Výkon fritézy

Výkon se u těchto spotřebičů pohybuje v rozmezí 900 – 1 800 W. S nejnižším výkonem se setkáte pouze v několika málo případech. Nejčastěji se však setkáte s příkonem v rozmezí 1 300 – 1 500 W. Tento příkon je dostačující pro jejich rychlé nahřátí.

Doba nahřátí

Za rychlou lze považovat fritézu, která je připravena k použití do 3 minut po zapnutí. Přesnou dobu nahřátí však najdete jen u některých modelů, a proto vám nezbývá, než se řídit příkonem a množstvím oleje. Čím je příkon vyšší a objem menší, tím rychleji bude fritéza nahřátá.

Délka přívodního kabelu

Fritovací hrnec potřebuje pevnou podložku, kde bude stát, a proto si před nákupem ujasněte, kde budete fritézu používat, a změřte si vzdálenost k nejbližší zásuvce. Podle toho pak zvolte i délku přívodního kabelu. Přece jen by bylo poměrně nepraktické při každém použití vytahovat prodlužovací šňůru. Přívodní kabely většiny modelů jsou dlouhé mezi 80 a 120 cm.

Maximální hmotnost potravin

Objem a velikost se pojí také s maximální hmotností potravin, kterou lze ve fritéze připravit najednou. Ta se liší nejen produkt od produktu, ale také podle typu připravované suroviny. Obvykle se v technických parametrech udává maximální hmotnost bramborových hranolků. V návodu se pak dozvíte podrobnější informace například na přípravu masa, zeleniny či sladkých pokrmů. Orientačně se hodnoty pohybují mezi 1 a 2 kilogramy.

Funkce horkovzdušné fritézy

Termostat

Základní modely fritéz mívají přednastavenou teplotu zpravidla na 190 °C, popřípadě na dvě teploty, mezi nimiž můžete přepínat. Vyspělejší přístroje jsou vybaveny termostatem. Teplotu si tak můžete nastavit sami, nejčastěji v rozmezí 80 až 200 °C.

Digitální displej

Modely s displejem vás budou informovat o aktuálním nastavení, teplotě a mnoho dalších věcí. Digitální displej je velmi užitečný. Uvidíte tak přesně, co se s tímto přístrojem děje, a jak a co aktuálně dělá. Lze si tak vybrat i modely s intuitivním LCD displejem, který je doopravdy velice přehledný pro každého uživatele. Digitální displej naleznete většinou u dražších modelů horkovzdušné fritézy.

Vyjímatelnost nádoby

U fritéz s ponorným tělesem se dá celá fritovací nádoba vyjmout a vložit do myčky nebo do dřezu pod tekoucí vodu, takže se vám bude snáze udržovat.

Časovač

Kvalitnější fritovací hrnce umožňují nastavení začátku, konce i délky fritování. Jakmile zvolený čas uplyne, přístroj se automaticky vypne. Také vás dokáže zvukovým signálem upozornit v polovině pečení na promíchání jídla. U některých modelů je dokonce odnímatelný, takže si jej můžete odnést se sebou do jiné místnosti.

Přednastavené programy

S ohledem na kvalitu a náročnost fritézy jsou k dispozici také volitelné přednastavené programy. Většinou jich bývá 6-9, můžete se setkat i s jiným počtem. Jsou praktické na zvolení konkrétního druhu pokrmu, kdy jen stisknete příslušný program a vše ostatní za vás udělá už fritéza. Pokud touto funkcí fritéza nedisponuje nebo vám nastavené programy nevyhovují, můžete si teplotu nebo čas nastavit podle vašich požadavků manuálně.

Pozorovací okénko

Některé fritézy mají okénko na kontrolu smažených potravin. Tlačítkem zvednete fritovací koš z oleje a přes okénko zkontrolujete míru usmažení, aniž byste museli fritézu otevřít.

Automatické vypnutí

Bezpečnostní pojistka, která kontroluje vnitřní teplotu fritézy a oleje. V případě, že by dosáhla hraničních hodnot, přístroj automaticky vypne, aby nedošlo k jeho poškození a ke vznícení oleje.

Umývání v myčce

Pokud chcete ušetřit čas při čištění fritézy, vybírejte model s možností umývání v myčce. V myčce umyjete vnitřní nádobu nebo koš fritézy.

Snadné vypouštění oleje

Výměna oleje je nečistá práce, a proto se vyplatí investovat do modelu, který je vybaven hadičkou na vypouštění oleje.

Automatické míchání

Funkcí automatického míchání jsou vybavené dynamické horkovzdušné fritézy. Během vaření tak budete moct všechno nechat na fritézu, která jídlo promíchá za vás. Potraviny se připraví rovnoměrněji.

Možnost použití více fritovacích košů

Některé fritézy nabízí možnost smažení ve více koších najednou. Díky tomu můžete třeba smažit cibulové kroužky spolu s řízky s tím, že koš s kroužky vytáhnete o něco dřív. Ještě sofistikovanějším způsobem je pak smažení ve dvou oddělených nádobách, kde vedle doby smažení můžete regulovat i teplotu.

Odložený start

Potřebujete začít vařit až za několik hodin? Umožní vám to funkce odloženého startu. Potraviny připravíte a vložíte do fritézy už ráno a vaření může začít až na oběd.

Bezpečnost horkovzdušných fritéz

Jak jistě víte, fritéza se zahřívá na vysokou teplotu. Proto by měla disponovat i bezpečnostními prvky, které ochrání nejen vás, ale i samotnou fritézu a v neposlední řadě i vaši domácnost. Jde například o automatické vypnutí v případě, že fritézu zapomenete vypnout vy, ochranu před přehřátím a kvalitní chladicí systém. Všechny části fritézy by měly být také odizolované, což znamená, že i při přípravě jídla bude spotřebič z vnější strany maximálně teplý, ale ne vařící.

Cena horkovzdušné fritézy

V této kapitole si představíme tři cenové kategorie, do kterých lze řadit horkovzdušné fritézy.

Cena horkovzdušné fritézy do 1 500 Kč

I za tyto peníze určitě seženete kvalitní fritézu bez oleje. Bude určitě statická, bude mít menší objem, méně funkcí a vychytávek (např. může chybět displej či prosklené víko), na druhou stranu za tyto peníze na občasné smažení určitě postačí.

Cena horkovzdušné fritézy do 3 000 Kč

Zlatý střed, kdy za přiměřené peníze získáte skvělého pomocníka do kuchyně. Kromě základní „smažící“ funkce vám bude horkovzdušný hrnec z této cenové relace sloužit i k vaření, pečení, zapékání apod. Většina z těchto fritéz už bude mít moderní displej, její části půjdou mýt v myčce nádobí a její objem postačí minimálně pro čtyřčlennou rodinu.

Cena horkovzdušné fritézy nad 3 000 Kč

Nejdražší cenová kategorie. V této cenové hladině, která je nejvyšší, najdete různé modely a typy horkovzdušných hrnců. Toto zboží se snaží být tím nejlepším.

Tyto přístroje jsou nejlépe vybaveny a setkáte se u nich i s velkým objemem a výkonem, díky tomu připravíte jídlo o něco rychleji než u levnějších modelů. U těchto modelů se také setkáte s více příslušenstvím, které vám ulehčí přípravu mnoha druhů smažených pokrmů. Příprava jídla probíhá bez nadbytečného množství tuku. Tyto modely se dají obvykle umýt i v myčce. Tyto modely také nabídnou různé příslušenství a mají dobré hodnocení od zákazníků. Můžete v nich smažit a péct ihned bez jakýchkoli překážek. Modely mají dobrý a zároveň šetrný příkon.

Údržba horkovzdušné fritézy

Některé modely horkovzdušných fritéz nabízejí možnost mytí jednotlivých částí v myčce nádobí. Výrobce tuto možnost vždy uvádí v popisu, resp., v manuálu konkrétního produktu. Pokud se vaše fritéza nedá umýt tímto způsobem, nic si z toho nedělejte. Téměř všechny modely totiž využívají nepřilnavý povrch, který se opravdu velmi snadno čistí. Na umytí vám stačí hadřík a voda se saponátem tak, jak běžně myjete doma nádobí. Nechte vyschnout a odložte. Takto je spotřebič připraven pro další použití.

Kdy vyměnit olej

Pokud se vám zdá, že olej zapáchá, negativně ovlivňuje výslednou chuť potravin nebo z něj při fritování vychází výpary, vyměňte ho. Jestli ve fritéze smažíte mořské plody, ryby nebo jiné aromaticky výrazné potraviny, olej nasaje jejich pach, který se pak přenese i na další potraviny. Takový olej vyměňte už po prvním smažení, popřípadě ho použijte znovu, ale zase jen na ryby a mořské plody.

Výměna filtru

Filtry tuků a pachů zpříjemňují používání fritézy. Pachový filtr se postará o to, že po použití fritézy nebude celý byt cítit smaženým jídlem. A pomocí olejového filtru snadno zbavíte olej kousků strouhanky a jiných zbytků.

Často kladené dotazy k horkovzdušným fritézám

Kde koupit horkovzdušnou fritézu?

Pro nákup doporučujeme Heureku, kde si kromě základních parametrů můžete prostudovat i uživatelské recenze a porovnat ceny v jednotlivých obchodech. Možná se budete divit, ale například i Lidl má hned několik šikovných fritéz. Mrkněte na jejich e-shop.

Jaký způsob přípravy jídla horkovzdušné fritézy umožňují?

Už i nejlevnější modely jsou schopné připravit hranolky nebo jinak upravené brambory. Využijete je k přípravě smažených a obalovaných pokrmů. Dražší typy můžete použít k pečení nebo grilování a s nejpropracovanější fritézou zvládnete připravit také moučníky.

Ve většině případů jsou v balení jednotlivých typů i praktické kuchařky, kterými se můžete ze začátku inspirovat. Jakmile se s přístrojem seznámíte, můžete začít experimentovat.

Horkovzdušná fritéza a zkušenosti?

S horkovzdušnými fritézami mají uživatelé velmi dobré zkušenosti. Na diskusních fórech si tento druh fritézy chválí. Líbí se jim, že jde o multifunkční stroje, které kromě fritování umožňují i ​​grilovat či péct. Většina modelů totiž obsahuje další příslušenství (např. grilovací rošt nebo špíz), které umožňuje přípravu jídla na různé způsoby.

Je jídlo z horkovzdušné fritézy stejné jako z normální fritézy?

Pokrmy nejsou stejné jako z klasické fritézy. Nesmaží se totiž v oleji, ale spíše se pečou jako v troubě. Nepočítejte tedy s křupavou strouhankou.

Jaké jsou nejlepší značky horkovzdušných fritéz?

Mezi nejlepší značky a výrobce horkovzdušných fritéz patří Delimano, Tefal, Sencor, Philips, Rohnson, nebo také Princess.

Horkovzdušné fritézy: Top 5 horkovzdušných fritéz – popis a recenze fritéz

Horkovzdušná fritéza NOVA 180150

Objem-3,2 l

Funkce-Časovač, Displej, Regulace teploty, Vyjímatelná nádoba

Příkon-1 500 W

Počet fritovacích košů-1

Minimální teplota-80 °C

Maximální teplota-200 °C

Počet programů-8

Ovládání-Digitální

Hloubka-370 mm

Šířka-300 mm

Výška-320 mm

Hmotnost-5 kg

Horkovzdušná fritéza Princess 182025 Digital Aerofryer XXL

Maximální obsah-4.5 l

Termoregulace -ano

Vyjímatelná nádoba-ano

Displej-ano

Časovač-ano

Filtr-ne

Přihrádka na kabel-ne

Příkon-1500 W

Horkovzdušná fritéza Tefal ActiFry Genius FZ7600

Objem-1,2 l

Funkce-Časovač, Termostat, Displej, Vyjímatelná nádoba, Odložený start, Automatické programy

Příkon-1 350 W

Materiál nádoby-S nepřilnavým povrchem

Počet fritovacích košů-1

Minimální teplota-70 °C

Maximální teplota-220 °C

Počet programů-9

Ovládání-Digitální

Hloubka-433 mm

Šířka-303 mm

Výška-238 mm

Horkovzdušná fritéza Delimano Air Fryer

Objem fritovacího koše-4.2 l

Příkon fritézy-1500 W

Časovač/minutka-ano

Regulace teploty-Ano

Displej-bez displeje

Materiál nádoby-nepřilnavý povrch

Šířka výrobku-27.8 cm

Výška výrobku-33.3 cm

Hloubka výrobku-33.8 cm

Horkovzdušná fritéza Domo DO469FR

Objem-4 l

Funkce-Vhodné do myčky, Časovač, Termostat, Displej, Regulace teploty, Vyjímatelná nádoba, Automatické programy

Příkon-1 500 W

Materiál nádoby-S nepřilnavým povrchem

Počet fritovacích košů-1

Minimální teplota-80 °C

Maximální teplota-200 °C

Počet programů-8

Ovládání-Digitální

Hloubka-378 mm

Šířka-283 mm

Výška-331 mm

Nejlepší značky horkovzdušných fritéz

Horkovzdušné fritézy Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zabývá se prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Koupíte od ní kromě dalších spotřebičů i horkovzdušné hrnce Sencor. Najdete od ní velice jednoduché i o něco pokročilejší horkovzdušné fritézy. Sencor modely jsou skladem všude.

Od této firmy zakoupíte mnoho přístrojů v různých cenových hladinách a provedeních. Zakoupíte tak modely s různou vybaveností a funkcemi. Předností této značky je hlavně dostupná cena, která je doopravdy dostupná pro každého. Sencor nabízí dostupné horkovzdušné fritézy, do kterých nepotřebujete skoro žádné oleje. Mezi nejprodávanější fritézy od značky Sencor patří model Sencor SFR 5320WH, SFR 3220 WH nebo SFR 3220WH. Tepelně upravené potraviny ve fritézach Sencor budou chutnat skvěle. Dokáží usmažit mnoho hranolek.

Horkovzdušné fritézy Tefal

Firma Tefal je známá tím, že v roce 1954 vynalezla nepřilnavou pánev. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů, které jsou hezké a zároveň kvalitní i cenově dostupné. Od firmy Tefal si zakoupíte velice dostupné horkovzdušné fritézy, díky kterým pohodlně připravíte jídlo. S fritézami Tefal zvládnete fritování zdravě. Tyto produkty naleznete skladem téměř všude. Tefal můžete nalézt ve slevě – slevové akce. Prodávají se za dostupné ceny.

Horkovzdušné fritézy Philips

Známá nizozemská firma Philips se zabývá výrobou mnohých produktů z oblasti elektroniky. Například sluchátka, adaptéry, počítače, zubní kartáčky, nabíječky, tiskárny, vysílačky, zastřihovače, projektory, reproduktory, antény, žárovky, videokamery, holicí strojky, mp4, audio a mnoho dalšího včetně horkovzdušných fritéz.

Firma Philips byla založena v roce 1891 ve městě Eindhoven. Firma působí ve více jak 60 zemích světa. Od značky Philips zakoupíte několik modelů horkovzdušných fritéz. Všechny produkty působí hezkým a čistým designem. Horkovzdušné fritézy Philips se svojí přijatelnou cenou a hezkým designem rozhodně neudělají ostudu u vás v kuchyni. Modely od značky philips nabízejí dobré parametry a navíc mají šetrný příkon.

Horkovzdušné fritézy: Pár slov na závěr

Přečetli jste si článek o výběru horkovzdušné fritézy. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní horkovzdušnou fritézu, která bude fungovat po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny horkovzdušné fritézy v různých obchodech.

Posted in Kuchyňské spotřebiče

Mohlo by se vám také líbit