Menu Zavřeno

Kosmetické kufříky

Kosmetický kufřík

Každá žena používá nějaký typ kosmetických přípravků. Ať už se jedná o přípravky pro osobní hygienu nebo o dekorativní kosmetiku. Abyste neměly kosmetické přípravky rozmístěné po celém bytě, ale přehledně uložené a současně připravené na cestování, pořiďte si kosmetický kufřík. Vše potřebné tak budete mít na jednom místě a nebudete kosmetiku hledat v zásuvkách a muset pod rozestavenými kosmetickými proprietami na toaletním stolku složitě utírat prach. Kosmetiku v kufříku budete mít prakticky uloženou a přehledně roztříděnou.

Kosmetické kufříky: Žebříček TOP 10 nejlepších kosmetických kufříků podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších kosmetických kufříků. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které kosmetické kufříky prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 kosmetických kufříků. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší kosmetické kufříky seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
NANI kosmetický kufřík NN52 ČernýKosmetický kufřík NANI kosmetický kufřík NN52 Černý549Zobrazit v obchodech
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN48 BlackKosmetický kufřík NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN48 Black1049Zobrazit v obchodech
NANI kosmetický kufřík NN62 Pink AuroraKosmetický kufřík NANI kosmetický kufřík NN62 Pink Aurora699Zobrazit v obchodech
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN47 PinkKosmetický kufřík NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN47 Pink1049Zobrazit v obchodech
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN038 Black 3DKosmetický kufřík NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN038 Black 3D1499Zobrazit v obchodech
NANI kosmetický kufřík NN58 Silver MattKosmetický kufřík NANI kosmetický kufřík NN58 Silver Matt849Zobrazit v obchodech
TecTake 401068 - 4 přihrádkyKosmetický kufřík TecTake 401068 - 4 přihrádky1025Zobrazit v obchodech
Diva & Nice Kosmetický kufřík 61303Kosmetický kufřík Diva & Nice Kosmetický kufřík 61303389Zobrazit v obchodech
TecTake 401444 Kosmetický kufřík na kolečkáchKosmetický kufřík TecTake 401444 Kosmetický kufřík na kolečkách1878Zobrazit v obchodech
Hairway kadeřnický-kosmetický kufřík 28567Kosmetický kufřík Hairway kadeřnický-kosmetický kufřík 285671450Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přečíst si hodnocení konkrétního kosmetického kufříku od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Proč si pořídit kosmetický kufřík?

 • Kosmetiku máte přehledně uloženou na jednom místě.
 • Nedochází ke znečištění stolků kosmetickými přípravky.
 • Kosmetiku máte v kufříku připravenou pro cestování.
 • Zbavíte se lapačů prachu v podobě rozestavené kosmetiky na stolku.

Jaký by měl být kosmetický kufřík?

 • Kufřík musí odpovídat vašemu životnímu stylu.
 • Velikost kufříku by měla být úměrná množství kosmetiky, kterou v něm chcete mít uloženou.
 • Vnitřní prostor by měl mít potřebné množství přihrádek, abyste do nich přehledně roztřídila všechny své kosmetické přípravky a další věci, které chcete mít po ruce – například psací potřeby, dokumenty atd.
 • Kufřík, který je určený především pro cestování, by měl být odolný a dobře se přenášet.
 • Kufřík by se měl snadno zavírat i otevírat.
 • Měl by být vyrobený ze snadno udržovatelných materiálů.
 • Měl by být dostatečně odolný proti prosáknutí, pokud by došlo k vylití kosmetických přípravků.

Typy kosmetických kufříků

Kosmetické kufříky lze rozdělit na klasické kufříky určené pro domácí použití a kufříky na kolečkách pro použití profesionální.

Klasické kosmetické kufříky

Klasické kosmetické kufříky jsou kufříky různých velikostí, tvarů, barev a materiálů s více či méně členitým vnitřním prostorem k přehlednému uložení kosmetických přípravků a pomůcek. Kufřík si vyberte takový, abyste do něj pohodlně uložili a roztřídili všechny své kosmetické přípravky. Protože se jedná o kufřík, který budete chtít mít pravděpodobně doma po ruce a na viditelném místě, měl by odpovídat také stylu vaší domácnosti.

Kosmetické kufříky mohou být také součástí cestovní sady. Sada zavazadel je vyrobena ve ve stejném designu a často kosmetický kufřík lze k cestovnímu kufru připevnit popruhy. Omezíte tak riziko, že během cesty kufřík někde zapomenete.

Pokud cestujete často a máte větší množství kosmetiky, vyplatí se pořídit si cestovní kufřík na kolečkách, který je již podobný profesionálním cestovním kufříkům.

Profesionální kosmetické kufříky na kolečkách

Profesionální kufříky jsou velké volně stojící cestovní kufříky na kolečkách, které mohou být vybaveny kódovaným zámkem. Kosmetika je tak bezpečně zamčena a nedostanou se vám do kufříku všetečné děti, ani zloději. Profesionální kufřík by měl mít kolečka, pevné madlo a ramenní popruh. Některé modely mohou disponovat i nožičkami, zrcadlem nebo blooth. Kufříky jsou určeny především pro profesionální použití kosmetičkami, manikérkami nebo kadeřnicemi.

Kufříky na kolečkách jsou vyrobeny z pevných materiálů a mají zpevněné hrany. Vnitřek je potažen silnější vrstvou látky, která chrání obsah kufříku před nárazy. Kufříky jsou vybaveny praktickými posuvnými přihrádkami pro přehledné uložení všech věcí. Větší předměty, jako například fén, žehlička na vlasy nebo UV lampa, se ukládají do spodní části kufříku.

Vnitřní prostor kosmetického kufříku

Nejdůležitějším parametrem u kosmetického kufříku je uspořádání vnitřního prostoru Měl by být pomocí vyjímatelných přihrádek zorganizován tak, abyste v něm měli veškerou kosmetiku přehledně roztříděnou a snadno dostupnou.

Kosmetický kufřík: Materiál

Materiál, ze kterého je kufřík vyroben, je důležitým parametrem především pokud budete často cestovat. Abyste obsah kufříku ochránili před poškozením, měl by být vyroben z vysoce odolných materiálů se zesílenou ochranou rohů. Rohy by měly být opatřeny plastovými nebo kovovými krytkami, které zabrání prasknutí kufříku při pádu na hranu.

Tělo kufříku

Vroubkovaný plast

Výhody:

 • Pružný
 • Levný

Nevýhody:

 • Náchylný k prasknutím
 • Rychle se ošoupe a ztratí barvu

Hliník

Výhody:

 • Vysoce odolný vůči nárazům
 • Tvarově i barevně stabilní

Nevýhody:

 • Vyšší cena

Některé modely mohou být vyrobeny z odolného polykarbonátu nebo voděodolného textilního materiálu.

Vnitřek kufříku

Vnitřek kufříku by měl být potažen vrstvou odolné látky, kterou lze snadno vyčistit, pokud dojde k jejímu znečištění kosmetickými přípravky.

Design

Díky širokému množství různých tvarů, velikostí, uspořádání a materiálů kufříků, si můžete vybrat takový, který bude přesně odpovídat vašim potřebám i estetickým nárokům. Můžete tak sáhnout po elegantním černém, šedém nebo stříbrném kufříku, po kufříku v pastelových barvách nebo ozvláštněném pestrými vzory.

Údržba kosmetického kufříku

Aby vám kosmetický kufřík sloužil co nejdéle a také co nejdéle dobře vypadal, je nutné věnovat pozornost jeho pravidelné údržbě.

 • Vnější povrch vždy stačí otřít vlhkým hadříkem.
 • Vnitřek kufříku vyčistíte vlhkou houbičkou s šetrným přípravkem na skvrny.
 • Nepoužívejte agresivní čistící přípravky ani ostré nebo drsné kartáče či houbičky.
 • Kufřík vyčistěte co nejdříve po jeho zašpinění, dokud lze skvrny dobře odstranit.
 • Vlhký kufřík nechte dobře proschnout na vzduchu. Sušení se nesnažte urychlit jeho položením na radiátor, mohlo by dojít k jeho poškození.
 • Na cestách můžete kufřík zabalit ještě do fólie a zabránit tak jeho ušpinění poškrábání.

Cena kosmetických kufříků

Ceny kosmetických kufříků začínají na 200 korunách a mohou se vyšplhat až téměř ke 20 000 korun. Jejich cena se odvíjí od velikosti kufříku, důmyslnosti členění vnitřního prostoru, materiálu a jeho dalšího vybavení.

Cena kosmetického kufříku do 500 Kč s DPH

Nejlevnější kosmetické kufříky jsou menší kufříky pro domácí použití, vyrobené z textilu  nebo z tvrzeného plastu. Nedisponují příliš členitým vnitřním prostorem ani vyjímatelnými přihrádkami. Jsou vhodné k umístění na kosmetický stolek nebo pro uložení kosmetiky na cestách. Tyto levnější kufříky ovšem nejsou vybaveny popruhy pro snazší přenášení ani kolečky. Kufřík je potřeba uložit do cestovního zavazadla.

Cena kosmetického kufříku od 500 do 2 000 Kč s DPH

Kosmetické kufříky střední cenové kategorie nabízí široké spektrum výrobků pro domácí použití, na cesty, ale také již základní kufříky pro profesionální kosmetičky, manikérky nebo kadeřnice. Kufříky jsou vyrobeny z pevných materiálů, disponují popruhy pro pohodlné přenášení a důmyslně řešeným vnitřním prostorem.

Cena kosmetického kufříku od 2 000 Kč s DPH

Dražší kufříky jsou určeny především pro profesionální použití. Mají velkorysý prostor a mnoho vyjímatelných přihrádek, kvalitní nosný systém, kolečka, pevné madlo a přídavný ramenní popruh. Jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů, které zvládnou i nešetrné zacházení. Nejdražší modely mohou být vybaveny zrcadlem s osvětlením, nožičkami a bluetooth.

Recenze, popis a hodnocení nejlepších kosmetických kufříků

NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN038 Black 3D

NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN038 Black 3D
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN038 Black 3D

Velký dvoudílný kosmetický kufřík je optimální pro uložení všech nezbytných pomůcek pro kosmetičky nebo kadeřnice. Můžete ho však využít i pro domácí použití nebo na cesty, pokud máte větší množství kosmetiky a toužíte po odolném kufříku, do kterého se vám vše vejde. Vrchní část kufru je samostatně oddělitelná. V horní části kosmetiku přehledně roztřídíte do pojezdových přihrádek. Přenášení kufru usnadňuje popruh připevnitelný k rámu kufru.

Kufřík je vyroben z masivního hliníku odolného proti nárazům. Pro zvýšení odolnosti má vyztužené rohy. Vnitřek kufru je lemován černým sametem. Do kufříku se vám vejde kosmetika i UV lampa.  Kufřík je uzamykatelný, což ochrání jeho obsah před zloději.

Výhody:

 • Vysoká odolnost
 • Dostatečně prostorný
 • Lehký

Nevýhody:

 • Žádné

NANI kosmetický kufřík NN58 – Silver Matt

NANI kosmetický kufřík NN58 Silver Matt
NANI kosmetický kufřík NN58 Silver Matt

Rozkládací kosmetický kufřík NANI je díky své hliníkové konstrukci a vyztuženým rohům velmi odolný, přesto však lehký.  Vnitřek kufříku je potažen černým sametem. Vnitřní přihrádky obsahují vyjímatelné organizéry. Pro bezpečnost lze kufřík uzamknout.

Výhody:

 • Dostatečně prostorný
 • Hezký vzhled

Nevýhody:

 • UV lampa se do dolní části vejde pouze natěsno

NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN47 – Pink

NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN47 Pink
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN47 Pink

Dvoudílný kosmetický kufřík NANI je středně velký kufřík vhodný pro domácí použití i pro kosmetičky nebo manikérky. Můžete si zvolit ze tří barevných variant. Konstrukce je vyrobena z masivního hliníku a doplněna vyztuženými rohy. Vrchní část kufříku je samostatně oddělitelná se čtyřmi samostatnými přihrádkami lemovanými černým sametem.

Výhody:

 • Prostorný
 • Odolný
 • Lehký

Nevýhody:

 • Žádné

NANI kosmetický kufřík NN52 – Černý

NANI kosmetický kufřík NN52 Černý
NANI kosmetický kufřík NN52 Černý

Rozkládací kosmetický kufřík NANI nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Je vyroben z odolné hliníkové konstrukce, přesto je však lehký a dobře se s ním tedy manipuluje.  Odolnost zvyšují jeho zesílené rohy. Vnitřní prostor i horní 4 přihrádky jsou vyplněny černým sametem. Díky menším rozměrům je kufřík kompaktní a dobře skladný. Pro bezpečnost lez kufřík uzamknout.

Výhody:

 • Poměr cena/výkon
 • Odolnost
 • Elegantní vzhled

Nevýhody:

 • Žádné

NANI kosmetický kufřík NN63 – Holographic Silver

NANI kosmetický kufřík NN63 Holographic Silver
NANI kosmetický kufřík NN63 Holographic Silver

Rozkládací kosmetický kufřík NANI je lehký a díky své hliníkové konstrukci dostatečně odolný. Vnitřní prostor je vyjímatelný a obsahuje organizéry, do kterých roztřídíte své kosmetické doplňky. Vnitřní prostor je vyplněn sametem. Atraktivnost kufru dodává jeho originální holografická barva. Kufřík lze klíčem uzamknout.

Výhody:

 • Odolnost
 • Dostatek prostoru
 • Vyjímatelné přihrádky

Nevýhody:

 • Při zavírání je potřeba dávat pozor, abyste nezničili rohy kufříku

NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN50 – Silver Diamond

NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN50 Silver Diamond
NANI dvoudílný kosmetický kufřík NN50 Silver Diamond

Dvoudílný kosmetický kufřík NANI NN50 je vhodný pro profesionály i pro domácí použití. Vaše kosmetika je díky kvalitní konstrukci z masivního hliníku a vyztuženým rohům, dobře chráněna před nárazy. Vrchní část je samostatně oddělitelná. Její čtyři přihrádky jsou olemovány černým sametem. Vnější část kufříku se krásně třpytí a kufřík je tak nejen praktickým, ale také elegantním doplňkem.

Výhody:

 • Dostatečně prostorný
 • Vysoká odolnost
 • Luxusní vzhled

Nevýhody:

 • Vnitřní látka trochu pouští černé chloupky

Kosmetické kufříky: Pár slov o kosmetických kufrech na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového kosmetického kufříku. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní kosmetický kufřík, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny kosmetických kufříků v různých obchodech. Dozvíte se tam, který kosmetický kufřík je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ho lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Péče o tělo

Mohlo by se vám také líbit