Menu Zavřeno

Výrobníky cukrové vaty

Výrobník cukrové vaty

Každý z nás si pamatuje příjemnou sladkost jménem cukrová vata. Mnoho z nás s ní má spojeno nezapomenutelné vzpomínky zejména na pouti, v cirkusu a dalších akcích. Nemůžete jít na žádnou akci, kde si můžete dát lahodnou cukrovou vatu? Teď si cukrovou vatu můžete užít aniž byste museli opustit domov! V prodeji jsou domácí malé stroje na výrobu cukrové vaty. Ve vaší kuchyni budou vypadat skvěle a zároveň si každý člen rodiny bude moci kdykoli pochutnat na této sladké bombě. Takový přístroj se jmenuje výrobník cukrové vaty a na něj se v dnešním článku zaměříme.

Výrobníky cukrové vaty: Žebříček TOP 10 nejlepších výrobníků na cukrovou vatu podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších výrobníků na cukrovou vatu. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které výrobníky na cukrovou vatu prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 výrobníků cukrové vaty. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší výrobníky cukrové vaty seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledZnačkaPříkon (W)Hmotnost (kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Silvercrest SZM 500 B1 LidlVýrobník cukrové vaty Silvercrest SZM 500 B1 LidlSilvercrest5001,5699Zobrazit v obchodech
Ariete 2973/01Výrobník cukrové vaty Ariete 2973/01Ariete5001,81419Zobrazit v obchodech
DomoClip DOP136Výrobník cukrové vaty DomoClip DOP136DomoClip5001,32999Zobrazit v obchodech
oneConcept Candyland 2Výrobník cukrové vaty oneConcept Candyland 2oneConcept5001,51179Zobrazit v obchodech
Clatronic ZWM 3478Výrobník cukrové vaty Clatronic ZWM 3478Clatronic5001,55999Zobrazit v obchodech
Royal Catering RCZK-420-WVýrobník cukrové vaty Royal Catering RCZK-420-WRoyal Catering4201,71899Zobrazit v obchodech
Goleto 450 WVýrobník cukrové vaty Goleto 450 WGoleto4501770Zobrazit v obchodech
Lucznik AM-6214 AVýrobník cukrové vaty Lucznik AM-6214 ALucznik4501,5548Zobrazit v obchodech
Orava CM-550AVýrobník cukrové vaty Orava CM-550AOrava5001,451449Zobrazit v obchodech
GNT AG137BVýrobník cukrové vaty GNT AG137BGNT4501,5699Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a pročíst si hodnocení konkrétního výrobníku cukrové vaty od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Nejlepší výrobníky cukrové vaty podle Heureky

Pokud nic nevidíte, máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Co je výrobník na cukrovou vatu?

Jedná se samozřejmě o zařízení, které se používá k výrobě cukrové vaty. Obvykle má tvar krabice, ve které jsou umístěny součásti, které ohřívají vzduch a nutí jej k otáčení. Automaty na cukrovou vatu bývaly velmi časté na různých festivalech, v zábavních parcích nebo na zvláštních akcích. Dodnes se s nimi můžete setkat. Modely v našem žebříčku jsou samozřejmě odpovídajícím způsobem menší a jsou vhodné pro domácí použití.

Jak vybrat stroj na cukrovou vatu? Tipy pro výběr

Výkon výrobníku

Je to jednoduché. Čím vyšší výkon, tím lépe. Více výkonu vám umožní rychleji vytvořit více cukrové vaty. Výroba většího množství cukrové vaty přirozeně zahrnuje odběr většího množství elektřiny. Samozřejmě zde musíme počítat s určitým rozdělením v závislosti na typu zvoleného výrobníku cukrové vaty. Malé výrobníky mají obvykle výkon přibližně 450 až 550 W, zatímco větší a dražší stroje mají výkon kolem 1000 W.

Způsob napájení

Můžete si vybírat z těchto typů napájení:

  • Elektrické výrobníky cukrové vaty
  • Plynové výrobníky cukrové vaty

Všechny spotřebiče určené pro domácnost jsou napájeny elektřinou. Stačí je zapojit do zásuvky a můžete je ihned používat. Pokud nám však záleží na přenosnosti a možnosti používat stroj venku, měli bychom zvolit zařízení poháněné plynem. Ten lze skladovat a přepravovat ve speciálních lahvích.

Rozměry a váha

Jako každý kuchyňský spotřebič i stroj na cukrovou vatu zabere nějaké místo. Bez ohledu na to, zda bude většinu času vystaven na pracovní desce nebo schovaný ve skříni, jsou rozměry a hmotnost stroje velmi důležité. Nakonec zabere část pracovního prostoru na pracovní desce nebo místa ve skříni. Pojďme si tedy ověřit, s jakými omezeními se v naší kuchyni setkáváme.

Vzhled výrobníku

Výrobník na cukrovou vatu by měl jako součást vybavení kuchyně nebo narozeninové oslavy a jiné příležitosti vypadat co nejlépe. Naštěstí se naprostá většina modelů na trhu vyznačuje nenápadnou estetikou, promyšleným designem a příjemnými barvami. Většina strojů se dodává v růžové, modré nebo bílé barvě, což jsou opravdu barvy k nakousnutí.

Jak vybrat výrobník cukrové vaty – průvodce nákupem

Pokud máte děti, určitě se je snažíte co nejvíce zabavit. Dobrým nápadem by bylo připravit pro ně cukrovou vatu. To se jim bude líbit zejména při různých narozeninových oslavách. Z nákupu výrobniku na cukrovou vatu navíc nebudou mít radost jen děti, ale i dospělí, kteří si tak připomenou chuť svého dětství. Ne všechny stroje fungují stejně dobře a bohužel bez správného vybavení nebude vaše cukrová vata dokonalá. Zakoupený výrobek nemusí být nejdražší, ale je nutné, aby měl několik důležitých vlastností. Proto jsme připravili tohoto průvodce. Po jeho přečtení budete vědět, na co si dát pozor a jaký výrobník na cukrovou vatu si vybrat.

Typ – který stroj na cukrovou vatu je nejlepší?

Než se rozhodnete pro koupi konkrétního výrobku, nezapomeňte, že na trhu existují dva typy přístrojů na cukrovou vatu. První z nich je profesionální zařízení. Je efektivnější, díky čemuž budeme schopni vytvořit několik cukrových vat v relativně krátkém čase. Tento model doporučujeme zakoupit, pokud provozujete vlastní stravovací zařízení nebo chcete uspořádat honosnou oslavu pro své dítě. Vaše dítě i jeho kamarádi jistě ocení, že na svou porci nebudou muset dlouho čekat. Druhým typem jsou o něco menší stroje určené pro domácnost. Vzhledem k jejich malé velikosti je jejich kapacita menší.

Velkou výhodou těchto strojů jsou jejich kompaktní rozměry, takže je můžete snadno uložit do skříně. Množství cukrové vaty, které může takové zařízení vyprodukovat, je menší než v případě profesionálního zařízení. Přestože se náš průvodce zaměří na druhý typ zařízení, je třeba zmínit i profesionální modely. Pokud často pořádáte velké oslavy pro děti, vyplatí se do takového vybavení investovat – je mnohem efektivnější. Pokud vyrábíte cukrovou vatu jen občas, je lepší zvolit menší výrobek.

Výkon stroje na cukrovou vatu

Výkon stroje přímo souvisí s jeho účinností. Čím vyšší je, tím lépe stroj pracuje. Nezapomeňte však, že s rostoucím počtem wattů roste i cena výrobku. Standardní stroje mají výkon 500 wattů. To snadno stačí na výrobu průměrného množství cukrové vaty. Na trhu samozřejmě najdete i modely s mnohem vyšším výkonem. Jsou však výrazně dražší.

Velikost

Domácí stroje na cukrovou vatu jsou poměrně malá zařízení. Je však třeba vědět, že každý model se liší a někteří výrobci nabízejí o něco větší produkty. Proto byste si měli před nákupem rozmyslet, kolik místa vám stroj na cukrovou vatu zabere. Nezapomeňte, že ji nebudete používat každý den, proto je důležité, aby se vešla do skříně. Z tohoto důvodu je dobré, aby byl stroj skládací – usnadní to jeho skladování. Bohužel je na trhu mnoho modelů, které tuto možnost nemají.

Bezpečnost

Je třeba důrazně upozornit, že stroj na cukrovou vatu mohou používat pouze dospělé osoby. Neodborná manipulace s velmi horkým hořákem může skončit nehodou. Proto se vyplatí zvolit model se silikonovými nožičkami, který bude na našem stole stát stabilně. Díky tomu ji nebudeme muset držet a snížíme riziko popálení.

Udržování stroje v čistotě

Ačkoli to není pravidlem, stále více modelů lze mýt v myčce nádobí. To výrazně šetří čas. Na trhu jsou i modely, které tuto možnost nemají. Přesné instrukce pro údržbu jsou uvedeny v návodu k použití. Stojí však za zmínku, že pokud výrobník na cukrovou vatu po každém použití umyjete, bude vám sloužit mnohem déle.

Další vybavení – příslušenství

Pokud váháte mezi dvěma stroji, vyberte si model s větším přídavným vybavením. Velmi užitečné jsou silikonové nožičky, díky nimž stroj pevně stojí. Takový doplněk rozhodně zvýší bezpečnost používání modelu. Je třeba také dodat, že některé přístroje jsou dodávány s vatovými tyčinkami a odměrkami, které vám rozhodně usnadní dávkování cukru a zjednoduší používání zařízení. Je však třeba poznamenat, že se nejedná o standardní vybavení a pro některé typy je nutné odměrky a tyčinky zakoupit zvlášť.

Vzhled

Pokud chcete zařízení používat na večírcích, musí dobře vypadat. Plast musí být pevný a pěkný. Je dobré, když má stroj další dekorativní prvky.

Stroje na cukrovou vatu za dobré ceny

Ceny výrobníků cukrové vaty se liší podle značky, výkonu a dokonce i velikosti. Ceny malých modelů začínají na 600 Kč s DPH. Ceny mnohem větších výrobníků na cukrovou vatu se mohou vyšplhat až na 8 500 Kč s DPH. Před nákupem pečlivě zvažte své finanční možnosti a potřebnou velikost zařízení. Pokud máte velkou rodinu nebo často pořádáte dětské oslavy, doporučujeme zakoupit větší model. Bude to mnohem efektivnější. Pokud však konzumujete cukrovou vatu jen příležitostně, doporučujeme zakoupit menší a kompaktnější zařízení.

Jak funguje stroj na cukrovou vatu?

Obsluha stroje na cukrovou vatu je poměrně jednoduchá. Cukr se začne “táhnout”, když je vystaven teplu, a když se ochladí, získá na větru konzistenci cukrové vaty. Stroj na cukrovou vatu proto musí ve své misce vytvářet velké množství tepla (které spotřebuje většinu spotřebované elektrické energie) a také vytvářet silný vířící proud vzduchu. Ty jsou vhodně tvarovány podle tvaru misky, takže po otočení tyčinky nad zapnutým strojem se vata sama začne objevovat na určitém místě.
K čemu slouží stroj na cukrovou vatu?

Prakticky každý domácí stroj na cukrovou vatu je poháněn elektřinou. Jedná se zřejmě o uživatelsky nejpřívětivější zdroj energie. Zapojíte kabel do zásuvky a je hotovo. Stroje s malými rozměry obvykle spotřebovávají 450 až 550 wattů elektrické energie. Větší modely pro profesionálnější použití mají vyšší nároky – u nich je třeba počítat s příkonem kolem 1000 W. Pokud chcete stroj používat venku, ideální volbou jsou modely poháněné plynem. Tato surovina je uložena ve válci, který je připojen ke stroji téměř na libovolném místě. V prodeji jsou dokonce modely poháněné plynem i elektřinou – ideální pro výdělečné účely.

Jak používat stroj na cukrovou vatu? Několik tipů

Obsluha takového stroje je velmi jednoduchá. Měli byste si pamatovat jen několik pravidel. Zařízení vždy umístěte na rovný a stabilní povrch. Neměl by být umístěn v blízkosti elektronických zařízení citlivých na teplo. Zapojte přístroj, spusťte jej a počkejte několik minut, než se zahřeje. Přesný čas je uveden v návodu k obsluze stroje. Poté přístroj vypněte, a jakmile se hlava přístroje zastaví, nasypte do něj určené množství cukru nebo cukrovinek. Obsah rozdělte rovnoměrně. Znovu spusťte stroj a položte nad mísu tyč ve svislé poloze. Když tyčkou otočíte, měli byste si všimnout, že se na ní shromažďuje vata. Jakmile jich pár nasbíráte, přesuňte tyčinku kolmo k misce a pokračujte v jejím otáčení. Po dokončení výroby vaty vypněte stroj a nechte jej několik minut vychladnout.

Jak se vyrábí cukrová vata?

Bez ohledu na to, zda se cukrová vata připravuje v profesionálním nebo domácím stroji, vyrábí se vlastně stejným způsobem. K výrobě cukrové vaty se používá bílý cukr, a pokud ho chcete obarvit, stačí přidat potravinářskou barvu dle vlastního výběru.

Na přípravu středně velké cukrové vaty potřebujeme cca 20 g bílého cukru. Nalijte do rotoru a počkejte, až se vlivem vysoké teploty začne rozpouštět. Tím, jak se hlava celou dobu chodu přístroje otáčí, cukr do ní nasypaný vyhazuje ven a vlivem kontaktu se studeným vzduchem zchladne a tvoří se tak tenká, velmi sladká vlákna, která připomínají pavučinu. Tak a nyní máte skvělou cukrovou vatu, kterou bude milovat kamarád / kamarádka a celá rodina včetně vašich dětí. Děti ji budou milovat nejvíce.

Recenze a popis nejlepších výrobníků cukrové vaty

Výrobník na cukrovou vatu Royal Catering RCZK-420-W

Výrobník na cukrovou vatu Royal Catering RCZK-420-W
Výrobník na cukrovou vatu Royal Catering RCZK-420-W

Stroj na cukrovou vatu Royal Catering RCZK-420-W vypadá jako profesionální stroj na cukrovou vatu, jen v miniaturním provedení.

Zařízení se skládá z kulaté mísy z hladké nerezové oceli. Tento materiál je zdravotně nezávadný, nereaguje chemicky s potravinami a je odolný proti korozi a poškození. Dotyčná miska se používá k “točení” cukrové vaty. Po použití ji lze sejmout a umýt pod tekoucí vodou, takže by neměl být problém udržet stroj čistý.

Průměr mísy je 28,5 cm a je největším prvkem výrobníku na cukrovou vatu Royal Catering RCZK-420-W. Jeho celkové rozměry jsou následující: délka 28,8 cm, šířka 28,8 cm a výška 16,5 cm. Hmotnost je 1,7 kg.

Představený stroj vyrobí 1 porci vaty za 60 až 90 sekund, takže hosté by se neměli nudit při čekání na tuto lahodnou pochoutku. Lidé, kteří si zakoupili popsaný produkt, se zdají být se svou volbou spokojeni. Rozhodně se jedná o velmi zajímavý doplněk domácí dětské oslavy.

Výhody výrobníku na cukrovou vatu

Kompaktní rozměry: Výrobník na cukrovou vatu Royal Catering RCZK-420-W se skládá ze dvou částí, první je kulatá mísa z nerezové oceli a druhou je růžová plastová základna z plastu. Celková velikost je malá a uzavírá se na 28,8 x 28,8 x 16,5 cm.

Snadné používání: Představené zařízení se velmi snadno používá. Zahřívá se pomocí elektřiny. Po zapojení zástrčky do zásuvky zapněte tlačítko na krytu a počkejte, až se zařízení zahřeje. Po několika minutách je připraven k provozu.

Design: Zařízení je pěkně zpracované. Její růžový podklad upoutá pozornost. Kromě toho dodává tomuto strojku na cukrovou vatu půvab design ve stylu vintage.

Bezproblémové čištění: Hlavním prvkem, který se špiní, je mísa z nerezové oceli. Je odnímatelný a díky materiálu, ze kterého je vyroben, byste neměli mít problém s jeho čištěním. Pravděpodobně ji budete moci mýt i v myčce nádobí.

Nevýhody výrobníku na cukrovou vatu

Hlavní nevýhodou je nedostatek příslušenství. Spolu s přístrojem zákazník obdrží odměrku na cukr. Jedná se však o jediný další příslušenství v balení. Nenajdete zde příslušenství, jako jsou tyčinky na cukrovou vatu nebo stojan na hotovou cukrovou vatu.

Výrobník cukrové vaty Lucznik AM-6214 A

Výrobník cukrové vaty Lucznik AM-6214 A
Výrobník cukrové vaty Lucznik AM-6214 A

Dalším výrobníkem na cukrovou vatu v našem srovnání je model Lucznik AM 6214 A. Tuto klasickou pochoutku, jménem cukrová vata, kterou milují děti i dospělí, můžete mít doma při rodinných oslavách i každý den za méně než 550 Kč včetně DPH. Tento model s pěkným červeným podstavcem má velkou odnímatelnou mísu o průměru 27,5 cm.

Mísa je chráněna průhledným krytem, který zabraňuje vysypání cukru a vypadnutí hotové směsi. Z pouhé 1 polévkové lžíce cukru vyrobíte nádhernou nadýchanou bílou vatu. Pro přípravu barevné vaty výrobce doporučuje přidat do cukřenky potravinářské barvivo. K výrobě cukrové vaty můžete použít také speciální barevný a ochucený cukr. Když je čas po hraní uklidit, misku a kryt, které lze snadno sejmout, lze umýt v myčce nádobí.

Výrobce dodává k přístroji Lucznik AM 6214 A příslušenství v podobě lžičky na cukr a sady tyčinek na namotávání cukrové vaty. Pro zákazníky, kteří si tento model zakoupili, se ukázala jako důležitá možnost mýt části myčky v myčce nádobí a také pěkný design přístroje.

Tento výrobník cukrové vaty je od polské společnosti Lucznik.

Výhody výrobníku na cukrovou vatu

Pěkný design: Většina zařízení tohoto typu má bílou barvu. Lucznik AM 6214 A však kombinuje červenou a bílou barvu. Celek je doplněn průhledným krytem.

Cena: Tento produkt je k dispozici za méně než 600 Kč s DPH, takže se každý může nechat zlákat ke koupi tohoto zařízení.

Nevýhody výrobníku na cukrovou vatu

Nedostatek hůlek: Tento model je skromně vybaven. V sadě najdete pouze samotný přístroj se lžičkou na cukr. Tyčinky pro navíjení hotové vaty je bohužel nutné zakoupit zvlášť.

Výrobník cukrové vaty Clatronic ZWM 3478

Výrobník cukrové vaty Clatronic ZWM 3478
Výrobník cukrové vaty Clatronic ZWM 3478

Společnost Clatronic je známá výrobou domácích spotřebičů. V jejich sortimentu nemohl chybět ani výrobník cukrové vaty. Clatronic ZWM 3478 je zařízení o průměru 27 cm. Je tedy dostatečně velký na pohodlnou přípravu cukrové vaty, ale zároveň dostatečně malý, aby se snadno vešel do kuchyňské skříňky.

Tento stroj na cukrovou vatu je napájen ze sítě a má příkon 500 W. Bezpečnost používání zajišťují přísavné nožičky, které zabraňují pohybu zařízení během používání. Dobrou zprávou pro ty, kteří neradi myjí nádobí, je informace, že některé prvky, jako je mísa a víko, lze mýt v myčce nádobí.

Kromě výrobníku na cukrovou vatu balení obsahuje také praktickou lžičku na dávkování cukru a 10 tyčinek, na které můžete hotovou cukrovou vatu navinout. Lidé, kteří se rozhodli pro koupi přístroje Clatronic ZWM 3478, uvádějí, že se přístroj snadno používá a že po získání trochy cviku lze rychle vytvořit lahodnou cukrovou vatu.

Clatronic ZWM 3478 je výrobek od společnosti, která je na trhu domácích spotřebičů dobře známá. Tento model je v bílé barvě a má výkon 500 W. Je také vybaven protiskluzovými nožičkami.

Výhody výrobníku na cukrovou vatu

Lze mýt v myčce nádobí: Snadno si dokážeme představit, že spálený cukr se bude velmi špatně čistit. Naštěstí lze části výrobníku vaty z cukru Clatronic ZWM 3478 mýt v myčce nádobí. Je to velmi pohodlné, zejména pokud jej používáte často.

Přísluěnství: Sada se strojkem na vatu obsahuje také praktickou lžičku na dávkování cukru a 10 tyčinek na navíjení vaty.

Velikost výrobníku: Díky průměru 27 cm je stroj vhodný nejen pro výrobu vatových kuliček s rodinou, ale lze jej použít i na narozeninové oslavy.

Snadné používání: Uživatelé uvádějí, že seznámení se strojem trvá jen několik okamžiků. S tímto zařízením se stanete mistrem v točení cukrové vaty během chvilky.

Nevýhody výrobníku na cukrovou vatu

Cena: Zařízení stojí přes 900 Kč s DPH. Na trhu najdeme podobná zařízení za nižší cenu.

Výrobníky cukrové vaty: Pár slov na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového výrobníku cukrové vaty. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní výrobník cukrové vaty, který vám bude sloužit po mnoho let.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny výrobníků cukrové vaty v různých obchodech. Dozvíte se tam, který výrobník na cukrovou vatu je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ho lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Kuchyňské spotřebiče

Mohlo by se vám také líbit