Menu Zavřeno

Vibrační plošiny

Vibrační plošina

Obsah článku

Vibrační plošiny jsou v posledních letech velkým hitem a lidé je v domácích prostředí používají čím dál tím častěji na různé způsoby. Ať už tedy plánujete hubnout bez větší námahy, nabrat pomalu, ale jistě svaly bez namožení, nebo se prostě jen udržovat fit, je tento produkt stvořený právě pro vás.

Vibrační plošiny: Žebříček TOP 10 nejlepších vibračních plošin podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších vibračních plošin. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které vibrační plošiny prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 vibračních plošin. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší vibrační plošiny seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledTypNosnost (v kg)Nastavení intenzityPočítačOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Vibro ShaperVibrační plošina Vibro ShaperDomácí plošina1003 stupněAno3599Zobrazit v obchodech
HMS SVP01Vibrační plošina HMS SVP01Domácí plošina1503 stupněAno3799Zobrazit v obchodech
Crivit 344961Vibrační plošina Crivit 344961Domácí plošina1305 programůAno2999Zobrazit v obchodech
Hop-Sport HS-080VS Nexus ProVibrační plošina Hop-Sport HS-080VS Nexus ProDomácí plošina1208 stupňůAno3690Zobrazit v obchodech
inSPORTline CharlesVibrační plošina inSPORTline CharlesStojanový12050 stupňůAno14190Zobrazit v obchodech
Bestent Vibro shaper PROVibrační plošina Bestent Vibro shaper PRODomácí plošina1505 programůAno3370Zobrazit v obchodech
inSPORTline RexabeltVibrační plošina inSPORTline RexabeltStojanový1005 stupňůAno7590Zobrazit v obchodech
HMS SVP02Vibrační plošina HMS SVP02Domácí plošina15010 programůAno3999Zobrazit v obchodech
Klarfit FIT18-VIBE 3DXVibrační plošina Klarfit FIT18-VIBE 3DXDomácí plošina12020 rychlostíAno4099Zobrazit v obchodech
HMS SVP05Vibrační plošina HMS SVP05Domácí plošina15010 programůAno5469Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétní vibrační plošiny od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Jak funguje vibrační plošina?

Vibrační plošina je velmi jednoduchá a spíná se většinou jedním tlačítkem. Na plošině se stojí a vaším jediným úkolem je ustat rychlé vibrace, které z přístroje proudí. Tyto vibrace totiž napodobují pohyb těla při chůzi, ale několikanásobně více a tak je toto „cvičení“ mnohem efektivnější. Tyto vibrační plošiny napomáhají růstů svalů a také pálení tuků a stačí na nich stát 15-20 minut denně. Vibrační plošiny se však požívají i v některých případech ve zdravotnictví a to třeba u lidí s prodělanou mozkovou příhodou, kteří mívají problémy s rovnováhou.

8 důvodů proč si koupit vibrační plošinu

 1. Přispívá ke správnému proudění krve v těle
 2. Přispívá k růstu svalů
 3. Vibrační plošina pálí přebytečné tuky
 4. Trénuje vaší rovnováhu
 5. Zlepšuje držení těla
 6. Napomáhá redukci celulitidy
 7. Zvýšení hustoty kostní tkáně
 8. Snižuje svalovou bolest

Pro koho je vibrační plošina určena?

O účincích vibračních plošin už jsme si něco málo řekli, ale pojďme naše znalosti krapet rozšířit. Vibrační plošiny krom napomáhání růstu svalů a pálení kalorií umí i napomáhat v rehabilitaci a dokáže jí i urychlit. Velmi dobře se ověřila u pacientů po mozkové mrtvici, nebo třeba s Parkinsonovou chorobou i roztroušenou sklerózou. Pokud však trpíte například bolestí zad, nebo podobnými bolesti, je lepší před použitím zkonzultovat zdravotní nezávadnost u svého lékaře.

Pro koho vibrační plošina určena není?

Né pro každého by byla vibrační plošina vhodná a ačkoliv se vás snažíme přesvědčit o perfektnosti těchto přístrojů, je tu i jedno „ale“ a nebylo by dobré vás na toto ALE neupozornit.

 • Těhotenství
 • Lidé s trombózou
 • Pokud máte čerstvé rány po operaci
 • Lidé s umělými klouby
 • Epileptici
 • S kýlou také ne!
 • Ženy s nitroděložním tělískem
 • Těžcí cukrovkáři

Jak vybrat vibrační plošinu?

Zrovna v tomto případě je třeba výběr nevážit na mince, ale na zdravotní nezávadnost, nebo naopak čistou účinnost. Je třeba zvolit produkt, který vám neublíží, ale pomůže. Prvním a i jediným kritériem je tedy vaše fyzička a zdravotní stav. Pokud jste naprosto zdravý člověk, který na vibrační plošině bude stát spíše  rekreačních důvodů, můžete si dovolit zvolit méně finančně náročný produkt. Jestliže patříte mezi sportovce, které mají vibrační plošinu jako součást náročných tréninků, je lepší zvolit alespoň zlatou střední cestu průměrných cen. Avšak jestliže máte nějakou nemoc, nebo zranění, je třeba vůbec před koupí prodiskutovat používání s lékařem a na přístroji vůbec nešetřit.

V tomto článku si tedy představíme veškeré druhy a rozdělení, se kterými se lze při výběru setkat. Parametry, které byste měli znát a které jsou velmi důležité. Ukážeme si i ceny, které si rozdělíme do tří cenových kategorií a představme si, co od jaké lze očekávat. Jako vždy si povíme něco o nejlepších značkách, které vibrační plošiny vyrábí a samozřejmě si ukážeme i ty nejlepší výrobky na českém trhu s nejlepším poměrem cena/výkon.

Druhy vibračních plošin

Typy vibračních strojů

Profesionální vibrační plošiny

Profesionální vibrační stroje mají oproti domácím mnohem vyšší odolnost konstrukce a dokáží pojmout obrovské nosnosti. Tento stoj je ale dost velký, těžký a také samozřejmě drahý.

Domácí stojanové vibrační plošiny

Na rozdíl od holých plošin na tento madla, která jsou skvělá v případě, že má člověk problém s rovnováhou. Stojanové vibrační plošiny se vyskytují i u profesionálních strojů, avšak tyto jsou mnohem levnější i skladnější. Toto se samozřejmě i projeví na celkové kvalitě konstrukce.

Domácí vibrační základna

Tento typ je nejoblíbenější, protože je levný, pohodlný a navíc velmi skladný, avšak mohlo by se stát, že této přístroj nebude tak jednoduché ovládat, jak jste si mysleli. Bez madel je velmi těžké se ze začátku na plošině udržet a tak je třeba dost trénovat. V některých případech se dokonce madla dají koupit samostatně.

Druhy vibrací u vibračních plošin

Vybírat nemusíte pouze z konkrétních typů konstrukcí, ale také podle vibrací, který ten a ten přístroj umí využívat.

Oscilační

Oscilační vibrační plošiny jsou jedním z nejčastěji využívaných vibrací a jejich hlavním cílem je především redukce tělesného tuku a orientují se na lymfatický systém. Systém funguje tak, že se plošina na jedné straně zvedá a na druhé klesá, čímž napodobí chůzi a procvičí tak především dolní polovinu těla, ale také i záda.

Triplanar

Tento druh patří spíše do profesionální sféry a používá se především na hustotu kostí a zvýšení síly. Tento přístroj je velmi náročný na cvičení a rozhodně je lepší do něj zainvestovat více kvůli bezpečnostním prvkům.

Duální pohyb

Duální typ, jak už název napovídá, umí kombinovat dva typy vibrací a stává s tak nejlepším a nejúčinnějším strojem v této kategorii.

Lineární

Lineární vibrační plošiny simulují pohyb nahoru a dolu a tento způsob přispívá správné cirkulaci krve, nebo relaxaci svalů. Lineární vibrace je možné využít u dražších většinou tzv. 7D strojů. Ty mají 3 motory a umožňují vám využívat lineární, vertikální a oscilační vibrace.

Parametry vibrační plošiny důležité pro výběr modelu

Motor

Kvalitní motor hraje u vibračních plošin hlavní roli ve funkčnosti a tak na něj pozor. Nikdy byste se neměli ocitnout pod 100W. Zlatou střední cestou považujeme hodnotu 300W, což vystačí jak k rekreačním účelům, tak i ke kvalitnímu cvičení.

Nastavení rychlosti

Tato spíše funkce je velmi praktickou, jelikož si můžete rychlost regulovat a tak si na přístroj zvykat pomaleji. Ty nejlepší vibrační plošiny mají až 60 rychlostí.

Amplituda

Amplituda je pojem označující hloubku vibrací a udává se v milimetrech. Je jasné, že čím větší bude této rozměr, tím hlubší a kvalitnější bude váš trénink. S tímto parametrem se váže i cena, takže čím vyšší je toto číslo, o to větší bude i jeho cena.

Nosnost a hmotnost

Ačkoliv se to nemusí zdát jako obzvlášť důležitý parametr, není tomu tak. Vibrační plošiny jsou choulostivé zařízení, na které si člověk stoupá celou vahou a tak je třeba myslet i na nosnost přístroje. Co se týče hmotnosti přístroje je to různě. Obvykle nemývají přístroje více jak 12 kilogramů, ale u lepších a dražších plošin může tato hodnota stoupat.

Konstrukce vibrační plošiny

Konstrukce má hlavní vliv na životnost samotného produktu a tak je vždy dobré volit spíše kvalitnější, těžší a robustnější konstrukce z kvalitních materiálů.

Rozměry vibrační plochy

U plochy samotné vibrační plošiny platí, že čím větší plochu zvolíte, tím lépe se vám bude cvičit. Nejmenší rozměr, se kterým se pravděpodobně setkáte je 53×38, což je považováno za náročné pro cvičení, proto volte raději větší plochy.

Přednastavené programy

Zde je lepší se řídit pravidlem, že počet programů, nemusí nutně znamenat větší kvalitu. Volte tedy spíše přístroje, kde je méně programů, avšak takové, které opravdu využijete.

Ovládání vibrační plošiny

Ovládání bývá velmi jednoduché. U levnějších plošin se setkáte spíše s jedním, či dvěma tlačítky, u lepších můžete narazit na displej, který vám umožní vibrační plošinu nastavit tak, aby pro vás byla perfektní. V některých případech lze narazit i na dálkové ovládání.

Vibrační plošina: Hlučnost

Hlučnost je také důležitá, a ačkoliv na vás vibrační plošina nebude řvát, může být její zvuk občas rušivý.

Dodatečné a praktické funkce

Patří sem ergonomická madla, pohodlné uchycení, odolná konstrukce nebo systém pro vyrovnání nerovností na podlaze.

Vibrační plošina a její cena: Kolik by měla vibrační plošina stát peněz?

Jak už bylo řečeno v úvodu, v této kapitole si představíme ceny, které si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií a ukážeme si, co od jaké lze očekávat.

Cena vibrační plošiny do 3 000 Kč s DPH

Nejnižší cenová kategorie vám nutně nemusí vydat nekvalitní přístroj. Jedná se spíše o produkty bez madel a přídavných funkcí. Ovládání bývá velmi jednoduché a s velkými plochami ani výkonem to nebude přehánět. Pokud to se cvičením myslíte vážně, bylo by lepší sáhnout po kategorii o řádek níže.

Cena vibrační plošiny od 3 000 Kč do 8 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie je na našem webu přezdívána zlatá střední cesta a je to ta nejlepší volba pro domácnosti. Tyto produkty jsou certifikované a lze u nich narazit na madla a další přídavné funkce. Tyto produkty disponují buď snadno ovladatelným displejem, nebo dálkovým ovladačem, který vám umožní nastavit vibrace podle svého.

Cena vibrační plošiny od 8 000 Kč s DPH

Tyto vibrační plošiny sice lze pořídit i do domácího prostředí, avšak musíte počítat s velikou hmotností i rozměry. Tyto maximálně nabušené stroje lze potkat spíše ve fitness centrech. Ty nejdražší plošiny mohou přesahovat hranici až 70 000 Kč.

TOP značky vibračních plošin

Vibrační plošiny HMS

Tato značka nejen že vyrábí jeden fitness stroj za druhým, ale je proslavena svou motivací zákazníků ke zdravému životnímu stylu. Tato značka vyrábí již několik desetiletí kvalitní přístroje se spoustou ověřených zákazníků.

Vibrační plošiny Master

Značka Master vyrábí spíše domácí fitness stroje, které jsou uzpůsobeny domácím prostředím i svou cenou. Tyto stroje jsou velmi kvalitní a nechybí u nich ani certifikace.

Vibrační plošiny InSPORTline

Tuto značku všichni dobře známe a minimálně každý z nás jednou zahlédl reklamu, či teleshopping v televizi. Tato značka již léta vyrábí kvalitní přístroje nejen na cvičení, ale také za účelem rehabilitace.

TOP 5 vibračních plošin: Hodnocení, test a popis NEJ vibračních plošin

Vibrační plošina Vibro Shaper

Tento produkt je určen především na nabírání svalů a redukce tuku. Tento produkt mimo jiného nabízí a 99 rychlostí a 3 vibrační stupně intenzity. Jedná se o klasický, ale přesto velmi kvalitní a oblíbený produkt, který se řadí do TOP 5TKY!

Vibrační plošina HMS SVP01

Tento přístroj se také pyšní tím, že napomáhá k redukci přebytečným tukových zásob i tvorbě svalů. Avšak často ho kupují i lidé za účelem rehabilitace a zlepšení krevního oběhu a lymfatického systému. Dá se tedy říct, že jde o multifunkční a kvalitní produkt, který využije naprosto každý.

Vibrační plošina Duvlan Freesia

Tento přístroj se oproti již zmíněným kolegům může pyšnit extra velkou plochou, což ocení hlavě začátečníci, starší lidé a také lidé s menší rovnováhou a balancem. Produkt mimo jiné nabízí spousta užitečných programů a disponuje i dálkovým ovládáním.

Vibrační plošina Hop-Sport HS-080VS Nexus Pro

Produkt Hop-sort vlastní veškeré výše uvedené výhody. Naleznete zde dostatečnou plochu, několik předvolených programů, ale i možnost nastavit si plošinu podle toho, jak vám to vyhovuje nejvíce. Ovládání je řešeno přes chytré hodinky, které k přístroji dostanete.

Vibrační plošina inSPORTline Charles

Jak už bylo řečeno, tato značka je jedna z nejlepších a tak by to byl hřích sem jeden z jejich produktů nezařadit. Jedná se bezvadný přístroj s mnohými funkcemi, který umí redukovat tuky, nabírat svaly i sloužit jako rehabilitační pomůcka pro slabší jedince. D9ky rozsáhlosti možností bude vyhovovat každému. Stroj se může pyšnit hodnotami (amplituda a frekvence) vibrací, které jsou obvyklé až u strojů pro komerční používání.

Vibrační plošiny: Pár slov o vibračních plošinách na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nové vibrační plošiny. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní vibrační plošinu, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny vibračních plošin v různých obchodech. Dozvíte se tam, která vibrační plošina je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ji lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Sport, Relax

Mohlo by se vám také líbit