Menu Zavřeno

Hevery na auto

Hever na auto

Obsah článku

Hevery na auto jsou povinnou výbavou každého auta, avšak ten, který dostanete s autem, nemusí být vždy plně funkční a nemusí vám úplně vyhovovat. Pokud patříte mezi ty, co si na autě kde co dokáží opravit sami, určitě nebudete spokojeni s klasickým heverem, který je určen na výměnu pneumatik. Proto jsme si pro vás připravili dnešní článek.

V dnešním článku si povíme něco málo o tom, jak vlastně takový hever vybrat a na co se při výběru soustředit. Dále si představíme veškeré rozdělení a druhy, se kterými se lze při výběru setkat. V dalších kapitolkách si ukážeme důležité parametry, na které je třeba se zaměřit a příslušenství, které lze s heverem koupit, nebo si jej přikoupit zvlášť. Jako vždy si pak rozdělíme ceny do tří cenových kategorií, které si podrobněji rozebereme a ukážeme vám, co od jaké lze očekávat. Žebříčkátor vám pak představí i Top značek, které jsou věřeny lety, a i Top produkty, ze kterých lze vybírat bez to, aniž byste nebyli spokojeni. V poslední kapitole si zodpovíme nejčastěji kladené dotazy.

Hevery na auto: Žebříček TOP 10 nejlepších heverů na auto podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších heverů na auto. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které hevery na auto prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 heverů na auto. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší hevery na auto seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledTyp heveruNosnost (tuny)Max. výška zdvihu (mm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Geko Pojízdný nízkoprofilovýHever na auto Geko Pojízdný nízkoprofilovýHydraulický2,5365998Zobrazit v obchodech
Sixtol Pojízdný hydraulický zvedák SX Jack MINI 2 tHever na auto Sixtol Pojízdný hydraulický zvedák SX Jack MINI 2 tHydraulický2335789Zobrazit v obchodech
Sixtol Pojízdný SX Jack 2,5 tHever na auto Sixtol Pojízdný SX Jack 2,5 tHydraulický2,53851299Zobrazit v obchodech
Heyner Hever nůžkový 2 tHever na auto Heyner Hever nůžkový 2 tNůžkový2442999Zobrazit v obchodech
Compass Hever hydraulický pojízdný 2 tHever na auto Compass Hever hydraulický pojízdný 2 tHydraulický2342849Zobrazit v obchodech
Geko Zvedák pneumatickýHever na auto Geko Zvedák pneumatickýPneumatický34503589Zobrazit v obchodech
Alca Nůžkový heverHever na auto Alca Nůžkový heverNůžkový1,5385449Zobrazit v obchodech
MAR-POL Pojízdný hydraulický zvedákHever na auto MAR-POL Pojízdný hydraulický zvedákHydraulický2,53591099Zobrazit v obchodech
Yato YT-1720Hever na auto Yato YT-1720Hydraulický23591899Zobrazit v obchodech
Road Star TA820012Hever na auto Road Star TA820012Hydraulický2330899Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétního heveru na auto od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Jak vybrat hever na auto?

Na rozdíl od ostatních produktů, není tak složité hever vybrat. První věcí, kterou je třeba určit, je druh. Podle druhu, který vám nejlépe vyhovuje, je pak třeba určit jednotlivé parametry podle toho, na jaké auto hever potřebujete. Dále je to snadné. Cena je také důležitým parametrem, kterým se také budete nejspíše řídit.

Dnešní článek vám s tím vším pomůže. Tak pojďme na to.

Druhy heverů na auto

Rozdělení heverů není úplně tak snadné. Na trhu se totiž lze setkat hned s několika druhy rozdělení. Které to jsou?

 • Rozdělení podle výšky zdvihu
 • Rozdělení podle mechanismu a nosné konstrukce
 • Rozdělení podle účelu použití

Rozdělení heverů podle výšky zdvihu

Prvním rozdělením, které si dnes představíme je rozdělení podle výšky zdvihu. Základní otázkou tedy je, na jakou činnost hever především používáme. Pokud potřebuje zvedák pouze na přizvednutí (například k výměně pneumatik, stačí nám hever nízkozdvižný. Pokud budeme chtít pod autem setrvávat a chceme se dostat do všech míst v dolní části, budeme volit spíše zvedák vysokozdvižný.

Nízkozdvižné zvedáky

Tato zařízení, jak už bylo řečeno, se používají především pro výměnu pneumatik. Stávají se tak nedílnou součástí každého vybavení auta. Tyto zvedáky neumožňují člověku dostat se pod auto.

Vysokozdvižné zvedáky

Vysokozdvižné zvedáky umožňují se dostat bezpečně pod celé auto. Jsou mnohem propracovanější, ale mají vyšší pořizovací cenu.

Rozdělení heverů podle mechanismu a nosné konstrukce

Toto rozdělení patří mezi nejčastěji používané a představují rozdělení podle mechanismu, který je ke zvedání břemene využit, s nímž také úzce souvisí typ nosné konstrukce. Tyto zvedáky tak rozdělujeme do těchto kategorií.

Podle zvedacího mechanismu

 • Mechanické
 • Hydraulické
 • Pneumatické

Podle nosné konstrukce

 • Nůžkové
 • Hřebenové
 • Pákové
 • Sloupové

Mechanické hevery

Tyto hevery, jak už nám napovídá název, se zvedají pomocí ruční síly a to nejčastěji pomocí kličky, či páky. Tento typ je celkově náročnější. Je jim třeba ale přiznat i mnohá pozitiva a to především v podobě nižší pořizovací ceny a menších rozměrů. Ideální jsou tak do domácích prostředí (např. do garáže).

Hydraulické hevery

Tento typ heverů je v současnosti jeden z nejoblíbenějších typů. Fungují za pomocí hydraulického mechanismu, který kapalinu vytlačuje buď automaticky, nebo ručně pomocí klasické pumpovací násady (tento způsob přitom je ve srovnání s nůžkovým ručním mechanismem méně náročný a také podstatně rychlejší).

Oproti mechanickým zvedákům jsou těžší, větší a také dražší. Bývají tak výbavou garáže.

Pneumatické hevery

Tento typ heveru je méně častý a uvidíte ho spíše v garážích hasičských sborů. Ke svému fungování využívají tlak vzduchu, proto se jim také často říká vzduchové hevery/zvedáky. Součástí zvedacího mechanismu tak bývá buď kompresor, nebo pumpa. Pro tyto hevery platí vyšší pořizovací cena, velikost, ale i hmotnost a jsou to hevery, které často mívají pojezd.

Nůžkové hevery

Nůžkové hevery patří mezi (dříve) nejčastěji používaný typ. V dnešní době ho však překonává zvedák typu hydrauliky. Tyto hevery jsou I dodnes nejčastěji viděny v povinné výbavě auta k výměně pneumatik a jsou oblíbené pro svou skladnost a nízkou pořizovací cenu. Tyto zvedáky jsou nejčastěji poháněny ručně.

Hřebenové hevery

Hřebové hevery jsou též manuální typ jako u mechanických a nůžkových heverů, avšak mechanizmus sestává z kolmé ozubené osy. Otáčením klikou (nebo pomocí páky) je břemeno posouváno po jednotlivých zubech vzhůru. Samozřejmě nechybí ani brzda, která je důležitou součástí celého mechanismu a umožňuje zajistit břemeno v určité výšce.

Pákové hevery

Pákové hevery, jak už vyplývá z názvu, funguje pomocí dlouhé páky a své uplatnění najde nejčastěji v lesním průmyslu.

Sloupové hevery

Tyto zvedáky viděl určitě už každý. Nachází se nejčastěji v dílnách a auto opravnách a dělí se na:

 • Jednosloupové
 • Dvousloupové
 • Čtyřsloupové
 • Přejezdové zvedáky
 • Bezpřejezdové zvedáky

Toto jsou všechna jména, pod kterými lze sloupové hevery najít. Neodmyslitelně se k nim váže vysoká pořizovací cena. Jednosloupové zvedáky jsou levnější a zaberou méně místa, kdežto čtyřsloupové jsou mnohonásobně dražší a zaberou Vám nejspíše celou dílnu, ale za to dokáží uzvednout I obrovská a těžká auta.

Rozdělení heverů na auto podle účelu použití

Rozdělení podle účelu použití bude jedno z prvních rozhodnutí, které budete muset udělat. Rozdělujeme je bez žádné vědy do dvou základních kategorií a to na:

 • Domácí
 • Profesionální

Zvedáky pro domácí použití

Pokud jste majitelem auta, měli byste mít rozhodně alespoň nůžkový hever, který stojí pár kaček a navíc je povinnou výbavou auta. Tento hever nelze postrádat například u výměny pneumatik v případě náhlého deficitu. Domácí modely heverů jsou všeobecně mnohem skladnější, levnější a lépe ovladatelné. Do této kategorie patří zejména klasické nůžkové nebo menší hydraulické zvedáky. Důležitou součástí jsou i tzvpodpěry, o nichž se zmíníme v následujících kapitolách.

 • Nižší pořizovací cena
 • Snadná manipulace
 • Nižší hmotnost a rozměry
 • Nižší zdvih
 • Horší odolnost
 • Menší nosnost

Zvedáky pro profesionály

Zvedáky pro profesionály jsou na první pohled rozeznatelné od těch klasických domácích. Bývají mnohem větší, dražší a robustnější oproti domácím, kvůli své vyšší nosnosti. Mezi minimální požadavky na zvedáky pro pneuservisy patří zdvih minimálně 1 metr a nosnost alespoň 3 tuny, pro autoservisy je pak minimem zdvih kolem 1,8 metru a nosnost asi 4 tuny.

 • výrazně lepší odolnost
 • širší možnosti využití
 • vyšší nosnost
 • vyšší zdvih
 • vyšší hmotnost a rozměry
 • vyšší pořizovací cena

Parametry pro výběr heveru na auto

Nosnost heveru

Velmi důležitým kritériem je nosnost, na kterou je třeba si dávat veliký pozor, ať už si chcete pořídit jakýkoliv z předchozích typů. Nejlevnější hevery začínají na 450 kilogramech, ale s těmi se jen zřídka kdy setkáte. Nejčastější nosnost je tedy 2 tuny, avšak ty nejlepší zvedáky, dokáží uzvednout i více jak 10 tun. Všeobecně se doporučuje vždy pořizovat hever s rezervou v hmotnosti a to nejlépe o 0,5 tuny. Kdyby jste tento požadavek nesplnili, hrozí vám úplná nefunkčnost heveru, nebo selhání, což může mít až katastrofální následky.

Zdvih heveru

Zdvih je parametr, který znamená nejnižší a nejvyšší míru do které je zvedák schopen auto postavit. Tento parametr se udává v milimetrech a  neměl by být menší jak podvozek vašeho automobilu, protože takový hever vám bude zkrátka k ničemu. Minimální výška by tedy měla být alespoň o 200 milimetrů vyšší jak váš podvozek.

Hmotnost heveru

Co se týče hmotnosti, je důležité vědět, jestli hever necháte na svém místě a nebudete jej přesouvat, a nebo jestli ho hodláte převážet. Co se týče výbavy auta a heverů pro výměnu pneumatik na cestách, je rozhodně vhodný zvedák s hmotností okolo 2-5 kg.  Hydraulický zvedák na auto může vážit i více než 15 kg. Záleží na zvážení každého, zda dovede s takto hmotným heverem bez větších problémů manipulovat i ve velmi rizikových prostorách krajnice.

Podpěry heveru

Pří výběru heveru nejde zapomenout ani na podpěry, které tvoří důležitou součást procesu.

Hever na auto: Příslušenství

Co se týče příslušenství, moc toho není. Nejlepší je používat hever s podpěrami, které upevňují hever a zabraňují tak vzniku nebezpečných selhání. V některých případech je možné podpěry zakoupit již s heverem. Samotné podpěry stojí okolo 1000 Kč.

Cena heveru na auto

V této kapitole si povíme něco málo o cenách, které si jako vždy rozdělíme do tří cenových  kategorií a ukážeme si, co od jaké lze očekávat.

Cena heveru do 1 000 Kč s DPH

Ty nejlevnější hevery na auto lze pořídit již za cenu kolo 400 Kč s DPH, avšak jedná se především o hevery typu nůžky. Ve velmi výjimečných případech se může jednat o malé hydraulické hevery. Když se posuneme do rozmezí od 500 Kč do 1 000 Kč, uvidíme zde produkty jako například základní a jednoduché podpěry.

Cena heveru od 1 000 Kč do 3 000 Kč s DPH

V této kategorii už naleznete veliké množství domácích heverů. Nejčastěji tu narazíme na zvedáky nůžkové a hydraulické, které mohou být obohaceny o pojezd. Co se týče nosnosti, můžeme zde narazit na hranici až 2,5 tuny.

Cena heveru od 3 000 Kč do 10 000 Kč s DPH

Zde se setkáte již s profesionálními, nebo speciálními hevery. Tyto hevery jsou spíše do dílen a lze si vybrat z nepřeberného množství typů a variant, které trh za cenu do 10 000 Kč nabízí.

Cena heveru nad 10 000 Kč s DPH

Tyto hevery jsou  většiny jen hydraulické a pneumatické a označují se jako profesionální. Tyto hevery mají nosnost až 10 tun a mimo zvedání automobilů najdou i jiná mnohá uplatnění.

Top značky heverů na auto

V této kapitole si představíme nejznámější a nejlepší značky pro výrobu heverů a příslušenství k nim. D8le se zaměříme i na TOP PRODUKTY.

Hevery na auto Compass

Compass patří mezi oblíbeným značkám pro svou spolehlivost a také dostupné ceny. Tento výrobce vyrábí nůžková, ale i hydraulická zařízení.

Hevery na auto Geko

Geko je firma, která má jeden z nejširších výběrů a to jak druhů, tak I cenových relací.

Hevery na auto Mar-Pol

Mar-Pol  není pouze výrobcem heverů, ale také různého nářadí. Vyrábí spíše základní druhy zvedáků, avšak velmi oblíbené a kvalitní.

Hevery na auto Verda

Výrobce Verda může své produkty nabídnout již náročnějším uživatelům, protože vyrábí vice druhu zvedáku s nosností až 3 tuny.

Hevery na auto Yato

Tato značka se také vyznačuje hevery pro domácí využití a s nosností se dostanou až na hranu 2 tun. Výběr je velmi široký a ceny přitom zůstávají v přijatelné hladině.

Top hevery na auto – popis nejlepších heverů na auto

1. Geko Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový 2,5 t

Pojízdný hydraulický zvedák od značky Geko je výrazný svou bytelností a nízkou konstrukcí, což naznačuje, že se nejlépe hodí na auta s maximálně sníženým podvozkem, jako jsou třeba auta závodní, nebo tuningová. Nosnost tohoto zvedáku je až 2,5 tuny.

2. Verda Hydraulický nízkoprofilový zvedák s pojezdem 2,5 t

Hydraulický zvedák VERDA 2.5t model: MF77107 HYDRAULICKÝ ZVEDÁK LOW-LIFT 2,5T MODEL: MF77107 Vysoce kvalitní hydraulický zvedák s nízkým profilem ZABA typu 2.5t. Tento zvedák má i své podpěry, které jsou výrazné a mohutné. Nastavení výšky lze korigovat až o 10 stupňů.

3. Sixtol Pojízdný hydraulický zvedák nízkoprofilový SX Jack 2,5 t

Tento pojízdný zvedák značky Sixtol je také vhodný i ke sníženým podvozkům. Tento zvedák se spíše značí jako profesionální,  protože nejlepší využití nalezne v automobilovém průmyslu a né doma v garáži.

4. Heyner Hever nůžkový 2 t

Tento hever, jak už vyplývá z názvu je nůžkový a má nosnost 2 tuny. Jeho zdvih je 85 mm – 442 mm, takže si najde své místo v široké škále zákazníků. Jedná se o produkt, který je vodný například k přezouvání kol.

5. Compass Hever hydraulický pojízdný 2 t

Tento hever na auto od značky Compass je hydraulický zvedák s pojezdem a nosností 2 tuny. Zdvih má tento hever od 342 mm a je vhodný do dílny, či garáže. Tento hever má výrazně robustní konstrukci.

Hevery na auto: Pár slov o heverech na auto na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového heveru na auto. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní hever na auto, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny heverů na auto v různých obchodech. Dozvíte se tam, který hever na auto je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ho lze zakoupit v různých obchodech.

Podívejte se také na kvalitní nůž.

Posted in Do auta, Nářadí

Mohlo by se vám také líbit