Menu Zavřeno

Pračky se sušičkou

Pračka se sušičkou

Obsah článku

Už jste někdy slyšeli o výrobku, který by uměl prát i sušit? Mnoho lidí ne a je to veliká škoda! Ten přístroj se jmenuje pračka se sušičkou. Pračky se sušičkou jsou velmi praktické a to především do menších domácností ať už mluvíme o počtu osob v domácnosti, tak velikosti vašeho bydlení.

Pračky se sušičkou: Žebříček TOP 10 nejlepších praček se sušičkou podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších praček se sušičkou. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které pračky se sušičkou prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 praček se sušičkou. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší pračky se sušičkou seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledZpůsob plněníKapacita pro praní (kg)Kapacita pro sušení (kg)Spotřeba na 100 cyklů (kWh)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Haier HWD80-B14979-SPračka se sušičkou Haier HWD80-B14979-SPřední8526617990Zobrazit v obchodech
Candy CSWS485TWMCE/1-SPračka se sušičkou Candy CSWS485TWMCE/1-SPřední852668390Zobrazit v obchodech
AEG L7WBE69SPračka se sušičkou AEG L7WBE69SPřední9637619990Zobrazit v obchodech
Candy CSWS 4852DWE/1-SPračka se sušičkou Candy CSWS 4852DWE/1-SPřední853268289Zobrazit v obchodech
AEG L7WBG47WPračka se sušičkou AEG L7WBG47WPřední7426616990Zobrazit v obchodech
Candy ROW 4854DWME/1-SPračka se sušičkou Candy ROW 4854DWME/1-SPřední852668390Zobrazit v obchodech
LG F2DV5S7S0Pračka se sušičkou LG F2DV5S7S0Přední7532614490Zobrazit v obchodech
LG F2DV5S8S1Pračka se sušičkou LG F2DV5S8S1Přední8,5532615990Zobrazit v obchodech
Haier HWD120-B14979-SPračka se sušičkou Haier HWD120-B14979-SPřední12843524990Zobrazit v obchodech
Beko HTE 7616 X0Pračka se sušičkou Beko HTE 7616 X0Přední742659945Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a pročíst si hodnocení konkrétní pračky se sušičkou od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Jak funguje kombinovaná pračka se sušičkou?

Princip fungování tohoto duálního spotřebiče nemusí být hned každému jasný a není se čemu divit. Jedná se o vcelku složitý přístroj a jeho fungování má mnoho dopadů na parametry, kterými se dá samotný spotřebič specifikovat. Samotné pračky se sušičkou, jako u většiny normálních praček se sušičkou řadíme mezi kondenzační modely, ale existují i spotřebiče ventilační, na které ale nejspíše v obchodě nenarazíte. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma druhy je v tom, že u ventilačních modelů voda z prádla se mění na páru a odchází trubicí, kdežto u klasických kondenzačních modelů voda opět zkapalní a odvede se odpadním potrubím pryč. Díky tomu nemusíte u kondenzačních praček se sušičkou nijak zasahovat do stavby, k provozu jim stačí pouze přípojka na elektřinu, na vodu a na odpad.

Proto, aby pračka se sušičkou, tedy „pračkosušička“ správně fungovala, musí mít kvalitní elektromotor a buben speciálně navržený tak, aby zvládl obě činnosti. Tyto přístroje jsou spíše určené na praní paráda s občasným využitím přídavné funkce a to sušení prádla. Lze  to tedy spíše považovat za doplňkovou funkci. Toto potvrzuje i absence prachových filtrů, které jsou u klasických sušiček k vidění. Všechen odpad jde klasicky do odpadu. Tyto produkty mají jednu nevýhodu a to tu, že když se vám pokazí jeden systém, nebude fungovat ani druhý.

Výhody praček se sušičkou 2V1 a oddělených přístrojů

Pračka se sušičkou (2v1)

1) Ušetříte místo ve vaší domácnosti.

2) Ušetříte peníze, protože kupujete pouze jeden spotřebič.

3) Tento produkt umí spolehlivě prát i sušit.

4) Lze prát i sušit nezávisle na sobě.

5) Vyhnete se namáhavému přesouvání prádla z bubnu do bubnu.

6) Díky funkcím lze přednastavit předvolbu sušení po dokončení praní, čímž ušetříte další čas i starost.

Set pračky se sušičkou

1) Tyto přístroje mají podobný design.

2) Jejich funkce se vzájemně doplňují.

3) Nemusíte míst strach o nevkusné přečuhování stran kvůli jinému rozměru. Přístroje do sebe perfektně zapadají.

4) Mají stejnou kapacitu.

5) Za set ušetříte. Pokud byste kupovali přístroje zvlášť, nejspíše se vám tato volba prodraží.

6)Mají podobnou spotřebu i jiné parametry.

Oddělené k sobě původně nepatřící spotřebiče

Těmto přístrojům se dá uznat jediná výhoda a to je individuální volba podle vašich preferencí. Jen těžko budete hledat přístroje, které budou mít stejný design, kapacitu, spotřebu, jiné parametry a cenu. Pokud si tedy plánujete pořídit pračku a k ní i sušičku, volte vždy raději předchozí dvě kategorie.

FINÁLNÍ VERDIKT – Dohromady nebo zvlášť?

Sice jsme si popsali výhody a princip fungování, ale co je tedy lepší? Pokud si můžete dovolit pořídit oba dva přístroje, ať už kvůli místu, nebo finančním možnostem, určitě zvolte tuto variantu. Pokud však nemáte místa nazbyt a nechcete do přístrojů investovat tisíce, budete se muset smířit s negativy „pračkosušiček“.

Jak vybrat pračku se sušičkou?

Jak už bylo řečeno v úvodu, výběr těchto multifunkčních přístrojů nemusí být vždy taková brnkačka a ačkoli zní super mít dva drahé spotřebiče v jednom, není to tak jednoduché jak se zdá, ale nebojte, dnes se pokusíme vám celou problematiku vysvětlit a obeznámit vás se všemi výhodami i nevýhodami těchto produktů.

V dnešním článku si tedy povíme základní principy, na kterých tyto „pračkosušičky“ fungují. Obeznámíme vás s výhodami a nevýhodami těchto přístrojů a srovnáme multifunkční přístroje s těmi oddělenými. Prozradíme vám základní pravidla pro samostatný výběr tohoto spotřebiče 2V1 a seznámíme vás i se všemi druhy, ze kterých lze vybírat. I u samotných druhů si povíme jejich výhody a nevýhody. Nestačí však znát pouze druhy, ale také parametry, se kterými se u výběru nejspíše setkáte a na které byste měli dát veliký pozor. Samozřejmě si také popíšeme funkce, kterými tyto spotřebiče mohou i nemusí disponovat. Jako vždy si povíme i o cenách, které si rozdělíme do tří kategorií a prozradíme si, co od které lze očekávat. A co by to bylo za článek, kdybychom vám neukázali ty nejlepší značky a také produkty, ze kterých doporučujeme vybírat. Přes naše uvedené produkty se lze prokliknout rovnou do obchodu, kde si lze prohlédnou konkrétní funkce toho a toho spotřebiče.

Základní principy výběru praček se sušičkou

Zvolte správnou kapacitu

Pokud přemýšlíte nad koupí „pračkosušičky“ nejspíše patříte mezi ty, co šetří s místem. Tyto spotřebiče jsou tedy vhodné spíše pro méně početné domácnosti a tak dávejte veliký pozor na kapacitu. Zapřemýšlejte se tedy, jakou kapacitu zvolit. V průměru počítejte s 1,5 kg na člena.

Efektivita na prvním místě

Na trhu s pračkosušičkami se často vyskytují méně efektivní přístroje. Tato efektivita se především týká odstřeďování. Proto doporučujeme vybírat z produktů, nacházející se ve třídě A s vysokým výkonem.

Spotřeba – parametr, který by vám mohl vyvrtat díru do peněženky

Pračky a sušičky paří do nejnákladnějších spotřebičů na spotřebu. Jedná se zejména o spotřebu vody a tak není za zmar si dát pozor i na tento parametr.

Jaké funkce byte mohli využít? Je rozumné to s nimi přehánět?

Většina moderních spotřebičů vám nabízí spoustu funkcí, které bývají velmi praktické, ale není potřeba to s nimi přehánět. Lidské podvědomí si automaticky vyhodnotí, že čím více funkcí spotřebič má, tím lepší a luxusnější je, ale není tomu tak, proto si důkladně funkce projděte a vyhodnoťte, zda opravdu tolik funkcí potřebujete.

Tipy na pračky se sušičkou

1) Invenotorvý motor je správná volba! Spotřebič má větší šanci na delší životnost.

2) Vlet vždy spotřebič nad 1 000 otáček za minutu.

3) Nehleďte, přiliž na přítomnost tepelného čerpadla, ale na energetický štítek.

4) U úzkým (slin) spotřebičů bacha! Mají několikanásobně menší kapacitu, která vám u vícečlenné domácnosti nebude stačit.

5) LED displej je velmi praktická funkce.

Druhy praček se sušičkou

Pračka se sušičkou

Tyto produkty mají větší buben, který nikdy nebude mít menší hloubku jak 45 cm. Hodí se do početnějších rodin a disponují rozsáhlejšími funkcemi.

+ Velký výběr modelů.

+ Velká kapacita bubnu.

+ Horní část spotřebiče můžete použít jako odkládací plochu.

– Nehodí se do malých koupelen.

– Nedokážou usušit tolik prádla, kolik vyperou.

Úzká pračka se sušičkou do hloubky 45 cm

Tomuto provedení se přezdívá slim a jedná se o klasické pračky se sušičkou akorát s rozdílem velikosti, tedy konkrétně v hloubce bubnu.

+ Vhodná do menších koupelen.

+ Pro rodiny o dvou členech.

+ Pro malé množství prádla.

– Menší kapacita bubnu.

– Nevhodná pro větší rodiny

Pračka se sušičkou s horním plněním

Tyto pračky se sušičkou bývají užší, než standartní pračky se sušičkou a tak jsou vhodné do menších koupelen. Jelikož se dvířka neotevírají z boku, lze prostor ještě ušetřit a to až o 30 cm. Horní plnění je navíc praktické kvůli tomu, že se nemusíte zbytečně ohýbat a tak šetříte svá záda.

+ Hodí se do užších prostorů.

+ Vkládání i vytahování prádla bez nutnosti namáhání zad.

+ Ocení ji senioři, jednotlivci i páry.

– Výběr modelů je omezen.

Set pračky se sušičkou

Jelikož je v názvu set, můžeme tedy říci, že se jedná o dva spotřebiče. Na ty je zapotřebí více místa a také peněz. Mají však obrovské výhody a pokud patříte mezi početnější domácnosti, rozhodně je to ideální volba pro vás.

+ Sušička má větší kapacitu.

+ Více programů.

– Zaberou více místa v koupelně.

– Vyšší pořizovací cena.

Parametry praček se sušičkou

Pračka se sušičkou a spotřeba

Multifunkční pračky spotřebovávají vodu jak na praní, tak na sušení a to k tomu pouze a jen studenou. Z toho vyplývá, že spotřeba vody je o něco vyšší než u klasického procesu. Tyto spořebiče potřebují cca 25 litrů vody na jeden proces SUŠENÍ. Pokud k tomu přičtete vodu ještě za praní, což znamená dalších 50 litrů navíc. Z tohoto důvodu vybírejte vždy produkty s označením energetické třídy A – maximálně B.

Pokud bychom to měli spočítat na reálných číslech, pohybujeme se okolo 3,80 Kč za 1 kWh, z čehož plyne, že spotřeba je až 5cx vyšší než u klasických spotřebičů zvlášť.

Kapacita pračky se sušičkou

Kapacita u těchto pročkosušiček bývá obvykle spíše menší a pohybujeme se okolo 6 litrů. Větší pračko sušičky sice také lze naleznout, ale je třeba počítat s tím, že co pračka vypere, nemusí sušička jako přídavný program pojmout.

Odstřeďování a otáčky

Pračka ke svému správnému fungování potřebuje buben, který bude disponovat dírami. Sušička zas potřebuje větší buben a to bez otvorů. Z toho vyplývá, že u pračkosušiček musí dojít ke kompromisu a tak ani jedna z funkcí nemusí být tak 100% jak jste si z prvu představovali. Proto, aby pračka dobře prala, potřebujete sehnat produkt s vyšším počtem otáček. Pokud tak neučiníte, prádlo se za prvé pořádně nevypere a nevymáchá a za druhé takto nasáté prádlo vám funkce sušení nemusí vůbec pobrat. Nikdy tedy neklesejte pod 1 000 otáček za minutu. Odstřeďování se také část udává v procentech. To tedy znamená, že při 100% zbytku vody je v 8 kilogramech suchého prádla 8 kilogramů (litrů) vody. Při 50 % zbytku jsou to 4 kilogramy vody v 8 kilech suchého prádla, což už je velmi slušný výsledek odstřeďování. Třída A má účinnost do 45% a třída B do 54%. K nižším třídám se dále nebudeme vyjadřovat, jelikož je nepokládáme za vhodné.

Pračka se sušičkou: Energetická třída

Co je to energetická třída?

Energetická třída je údaj, který značí spotřebu a energetickou šetrnost Tento údaj je tak důležitý pro vaší peněženku, ale také I pro planet, které díky správnému výběru energetické třídy značně ulevíte.

 Jak se značí?

Energetická třída se značí pomocí energetického štítku, který naleznete na všech spotřebičích a jiných přístrojů. Tato záležitost je otázkou posledních pár let, kdy se cel svět snaží ušetřit peníze svým zákazníkům a navíc ulevit planetě, která zoufale volala o pomoc po dlouhých létech používání starých lednic a mikrovlnných trub.

U Praček a sušiček se znač třídy od A do F a značí tak energetickou zátěž. Nejlepší jsou pračky a sušičky s tepelným čerpadlem, ale těch je na trhu zoufale málo a tak spíše hleďte na nejvyšší možné energetické třídy.

Co naleznete na energetickém štítku?

  1. Třída energetické účinnosti pro prací + sušící cyklus.
  2. Třída energetické účinnosti pro prací cyklus.
  3. Spotřeba energie pro prací + sušící cyklus – za 100 cyklů.
  4. Spotřeba energie pro prací cyklus – za 100 cyklů.
  5. Kapacita pro praní a sušení.
  6. Kapacita pro praní.
  7. Spotřeba vody pro praní a sušení.
  8. Spotřeba vody pro praní.
  9. Délka trvání programu při pracím a sušícím cyklu.
  10. Délka trvání programu při pracím cyklu.
  11. Účinnost odstřeďování.
  12. Hlučnost v dB a třída hlučnosti (pro snazší orientaci, zda je hlučnost nízká nebo ne).
  13. QR kód s odkazem do evropské databáze výrobků – EPREL.
  14. Novinky oproti předešlému typu energetickému štítku:
  15. Byla odstraněna třída účinnosti praní. Všechny prodávané pračky totiž musí mít nejvyšší třídu A, proto tento údaj nedává smysl uvádět.
  16. Místo otáček u odstřeďování (ždímání) se uvádí třída účinnosti odstřeďování (stejně jako u klasických praček).
  17. Nově je přidaná délka pracího a pracího + sušícího cyklu.
  18. Nově štítek obsahuje QR kód s odkazem do databáze výrobků EPREL.
  19. Dlouhodobá spotřeba se již nepočítá za 220 cyklů, ale za 100. Reálné využití v domácnostech se dost liší dle typu domácnosti. Hodnoty okolo 100 cyklů za rok odpovídají single žijícímu člověku, zatímco rodina s malými dětmi může mít za rok cyklů i 400. Při výpočtu zkuste odhadnout kolikrát týdně pračku používáte a vynásobte počtem týdnů v roce (52).

Velikost a umístění

I když byly tyto spotřebiče vyrobeny hlavně za účelem ušetru místa, I tak je dobré zamyslet se nad tím, jaký prostor a kde chcete tomuto produktu věnovat. Druhy podle své velikosti jsme již probírali v kapitole druhy.

HLOUBKA A ŠÍŘKA

Pokud vybíráte pračku s bočním plněním, máte ještě volbu rozměrů. Co se týče hloubky, jedná se o produkty, které mají tento rozměr nad 45 centimetrů. Se šířkou je tomu stejně tak.

MÍSTO

Tyto produkty se jen zřídka kdy objevují s možností vestavení, takže se spíše jedná o produkty samostatně stojící. Proto je třeba sin a tento produkt vyhradit I to správné místo. Pokud si zvolíte vestavný spotřebič, vždy má přední plnění a hloubkou se jedná o standardní velikost, čili nad 45 cm.

Způsob plnění pračky se sušičkou

O způsobu plnění už jsme si říkali v předešlých kapitolách a to zejména v kapitole “Druhy”, ale pojďme si to pro zkompletování parametrů ještě zopakovat.

Boční plnění

Toto plnění je mnohem častější a také oblíbenější. Tyto pračkosušičky potřebují vice prostoru.

Vrchní plnění

Vrchní plnění pobere sice méně prádla, ale za to ušetří spoustu místa I případně námahy.

Hlučnost

Pračky a sušičky všeobecně nepatří mezi tiché spotřebiče, ale díky správnému výběru můžete randál alespoň trochu omezit, nebo stáhnout na minimum. Běžná hlučnost se pohybuje okolo 55dB a při odstřeďování dosahuje zvuky až 75dB. S vyššími hodnotami počítejte s neobvykle nadměrným hlukem, který by mohl být obtěžující nejen pro vás, ale také pro vaše sousedy.

Výběr podle hlučnosti také můžete uzpůsobit s ohledem na místo, kde bude spotřebič stát. Pokud budete mít pračku umístěnou v suterénu, kde vás překrývá několikero dveří, nemusíte se o tento parametr starat, pokud tomu však tak není, budete si muset na tento parametr myslet.

Design pračky se sušičkou

Pro někoho zbytečný parametr, pro někoho rozhodující bod. Design je prostě individuální věc každého z nás. Na trhu je nepřeberné množství produktů a jejich design. Lze si pořídit černé, bílé, stříbrné, strakaté, plastové, kovové, skleněné i malé velké, na čudlík, bez čudlíku, se zelenými nadpisy, s červenými nadpisy a tak dále. Je to jen na vás!

Funkce praček se sušičkou

Odložený start

Odložený start je velmi častá funkce, se kterou se nesetkáváme jen u praček, ale i u jiných spotřebičů. Je to velmi praktická funkce pro spuštění přístroje ve chvíli, kdy se vám to nejvíce hodí.

Fuzzy Logic

Tato funkce má hned několik názvů. Může jí najít pot Fuzzy Logic, 6. smyslem, nebo také množstevní automatikou. Tyto funkce dokáže odhadnout podle množství prádla potřebnou vodu, která je zapotřebí k vyprání bez zbytečných ztrát. U sušičky se využívá čidel vlhkosti, teploty a hmotnosti. Díky nim dokáže přístroj vyhodnotit, jestli je prádlo suché, a tak se může vypnout dřív. Pokud je prádlo ještě vlhké, elektrospotřebič program na sušení prodlouží.

Žehlící funkce

Pračky tohoto typu mívají většinou funkci snadného žehlení a žehlící funkci. Jedná se o dvě odlišné funkce. Snadné žehlení je někdy označováno jako Parní funkce a je super pro snadné žehlení prádla. Funguje to tak, že sušička nevysuší prádlo na 100%, ale ponechá ho lehce vlhké, tudíž pokud hned poté začnete prádlo žehlit, dojde k vytvoření páry a prádlo se tak mnohem snáz žehlí. Žehlící funkce je trochu jiná a prakticky dokáže prádlo vysušit tak, že je v podstatě vyžehlené rovno po vyjmutí z bubnu.

Senzory vlhkosti

Tak jako většina chytrých sušiček, tak I multifunkční pračky mohou touto funkcí disponovat. Takové senzory nám umožňují nastavovat úrovně zbytkové vlhkosti podle toho, jak to máme rádi. Prádlo tak může ýt úplně suché, nebo lehce na vlhké pro lehké a rychlé žehlení.

Parní programy

Parní programy nemusí sloužit pouze ke snadnému žehlení, ale také k dezinfekci prádla, nebo k osvěžení kousků, které se vám buď prát nechce, nebo na praní nejsou vhodné.

AquaStop

Funkce AquaStop je jednou z novějších a velmi chytrých funkcí. Zabraňuje totiž ve vytopení vaší koupelny, domácnosti i celého obydlí. Funguje například na bázi plovákového spínače, který zareaguje na zvýšení hladiny vody v bezpečnostní nádobě zastavením pračky, uzavřením přívodu vody a odčerpáním přebytečné vody z nádrže.

Smart technologie

Setkáváme se čím dál tím častěji se všedním věcmi, které považujeme za primitivní, které se dají připojit k chytrému telefonu. Díky této funkci budete moct svou pračkosusičku ovládat I na dálkové ovládání. Přes Smatphone nemusíte pouze spínat funkce, ale poslouží vám tak i pro podrobnou analýzu a diagnostiku celého přístroje. V některých případech si lze přes telefon nainstalovat do spotřebiče úplně nové funkce!

Přidání prádla

Každému se občas u praní prádla stalo, že jste spustili spotřebič a o chvíli později jste ještě našli zapomenutý kus oblečení, který jste do pračky chtěl vhodit. Většina praček tuto možnost nemá, ale některé ano. Některé programy dokonce umí například odebrat některé choulostivější kousky před fází odstřeďování.

Čisticí programy

O čištění a údržbě pračky se budeme bavit i v následujících kapitolách, ale pro přehlednost se této funkci budeme věnovat i zde. Jedná se o samočistící programy na bázi proplachu bubnu a trubek. Některé pračky disponují například i automatickým proplachováním zásuvky na prací prostředky, ve které se tak neusazují zbytky prášku a aviváže.

Údržba pračky se sušičkou

Protože jste zvyklí nejspíše na pračku a sušičku zvlášť a my se zde bavíme o kombinovaném stroji, může být jejich čištění trochu nezvyklé zejména pro uživatele, kteří nemají předchozí zkušenosti se sušičkou. Bohužel je časté, že se pračkám nedostává správné a dostatečně časté údržby a tak bývá jejich životnost značně ochromena.

V dnešní době jsou pračky, sušičky i pračkosušičky tak chytré, že se umí čistit sami a vy u nich nemusíte sedět hodiny a čistit milimetr po milimetru. Naopak nad zcela zanedbanou pračkou občas stráví hodiny servisní technik, pokud nedojde rovnou k úplnému odrovnání přístroje. Způsoby čištění se samozřejmě mohou lišit v návaznosti na typ přístroje a jeho výrobce. My jsme pro vás shrnuli základní kroky, které se dají aplikovat na většinu praček se sušičkou.

Buben a vnitřek pračky

Buben pračky je jeden z nejhlavnějších součástí praček i sušiček a měli bychom mu věnovat velkou pozornost, i když se zdá být čistý. Prádlo pouští vlákna a to především barevné látky. V takovém případě je dobré mezi jednotlivými várkami buben, těsnění a dvířka pračky otřít vlhkým hadrem, aby vám různobarevná vlákna neulpívala na dalším oblečení. Doporučuje se několikrát do roka spustit pračku na prázdno s čistícím prostředkem speciálně určený na tyto bubny.

Vzduchové filtry

Pokud vlastníte, nebo máte zkušenosti se sušičkou, jistě jste se setkali se vzduchovým filtrem. Jejich údržba je snadná a je optimální provádět ji po každém sušení, některé pračky na nutnost vyčištění filtrů dokonce upozorní signalizací. Lehce přístupný filtr je tak snadno vyndavatelný a dá se očistit vodou, nebo vlhkým hadrem. Vzduchové filtry na sobě zachytávají prach a vlákna a při jejich zanesení se prodlužuje doba sušení a snižuje se jeho efektivita.

Vypouštěcí filtr

Vypouštěcí filtr je hůře přístupný a tak se jedná o značně obtížnější úkon, než je tomu u vzduchového filtru. Děláme jej tak jednou za 2-3 měsíce. Filtr je potřeba vymontovat ze spodní části pračky a opět zbavit všech zachycených vláken a předmětů a opláchnout teplou vodou. Ještě před samotným vyndáním doporučujeme pod výtok umístit lavor, nebo alespoň starý ručník, aby přebytečná špinavá voda nevytekla na podlahu.

Filtr v přívodní hadici

Tento filtr obvykle nepotřebuje častou údržbu a setkáte se s ním v případě, že se vám špatně napouští voda do bubnu pračky. To může znamenat zanesení filtru v přívodní hadici, pravděpodobně vodním kamenem. K jeho vyčištění je potřeba vypnout přívod vody a odmontovat hadici. Poté tento filtr lze vyčistit například rýžákem, nebo jiným drsným kartáčem.

Těsnění bubnu

Na tuto část pračky je lepší si dávat pozor a měli byste jí věnovat často pozornost. Naštěstí ani zde nejde o žádnou vědu. Zkrátka po každém praní je dobré těsnění zkontrolovat, jestli se v něm nezachytily vlasy, špína či drobné předměty, a otřít jej hadříkem, popřípadě vydrhnout zanesenou špínu kartáčkem. Po tomto radikálním čištění stačí zbytek otřít utěrkou, nebo navlhčeným hadrem.

Aviváž ano nebo ne?

Aviváž je často prodiskutovávané téma a ve světě praní se jedná o takový nešvar. Někteří tvrdí, že by se prát a sušit nemělo v klasické aviváži a druhá polovina toto tvrzení vyvrací. U běžných sušiček se zpravidla nedoporučuje, protože může zanášet vnitřek přístroje, výsledky navíc nebývají stoprocentní, aviváž při sušení často vyčichne. U praček se sušičkou nebývá odmítání aviváže tak striktní, přece jen jde o konstrukčně rozdílný spotřebič, který se pravidelně proplachuje vodou.

Cena pračky se sušičkou: Kolik by měla nová pračka se sušičkou stát peněz?

Jak už bylo slíbeno v úvodu, dostáváme se do jedné z posledních kapitol dnešního článku. Jedná se nám o ceny, které si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií a ukážeme si, co od jaké lze a nelze očekávat.

Cena pračky se sušičkou do 20 000 Kč s DPH

V této cenové relaci lze koupit primitivní, ale přesto funkční a spolehlivé stroje od kvalitních značek jako je třeba AEG, Beko či Amica. Lze zde pořídit jak multifunkční přístroj, tak i set, které lze umístit nad sebe. Co se týče funkcí, nabídka nebude tak pestrá, ale pokud vám stačí jen čisté, voňavé, vyprané a klasicky vysušené prádlo a nepatříte do výrazně početné domácnosti, bude vám tato kategorie stačit.

Cena pračky se sušičkou do 30 000 Kč s DPH

Tuto cenovou relaci velmi rádi nazýváme zlatou střední cestou, protože je to kategorie, ve které se najdou i náročnější uživatelé, kteří nemají potřebu dávat za pračku, sušičku, či pračkosušičku zbytečně nesmyslné peníze. Tato kategorie vám nabízí velmi kvalitní spotřebiče s mnohými funkcemi, které jsou velmi individuální a záleží jen na vašich preferencích, které dáte přednost. Nacházíte se taky v těch nejlepších energetických třídách a lze k produktům dostat i vysoké záruční lhůty, které mohou dosahovat až 5 let.

Cena pračky se sušičkou nad 30 000 Kč s DPH

Pokud patříte mezi opravdové milovníky toho nejkvalitnějšího a nejpohodlnějšího praní, najdete se právě v této kategorii. Zde naleznete produkty s těmi nejlepšími parametry na trhu a s neskutečně obsáhlou škálou funkcí, které ani možná nevyužijete. Pro klasické domácnosti jsou tyto stroje spíše zbytečné.

Top značky praček se sušičkou

Pračky se sušičkou AEG

AEG je jednou z nejpřednějších výrobců spotřebičů na světě. Má veliký rozsah a vyrábí různé druhy spotřebičů již po STALETÍ. Ano po staletí!  Společnost byla založena v roce 1883 Emilem Rathenauem. AEG se brzy sloučila s dceřinou společností Telefunken AG a dalšími značkami, díky čemuž se začala technologicky výrazně posouvat kupředu. AEG se může pyšnit vynálezem první elektrické chladničky a nové technologie tepelného čerpadla pro sušičky. Dnešním dnem se společnost chlubí širokým spektrem svých spokojených zákazníků a také originálním a na první pohled rozeznatelným designem. Co se týče kvality, je jedna z nejlepších a i přesto své ceny drží na minimech a tak jsou produkty této značky do dnes dostupné všem spotřebitelům.

Pračky se sušičkou Bosch

Tuto značku zná snad každý. Kvalita těchto produktů je na fenomenální úrovni, což platí o její oblíbenosti. Tato společnost má jedno z nejširších výrobních spekter na světě. Společnost se soustředí na oblast mobility, domácnosti, obchodu a průmyslu. Vyrábí zahradní náčiní, nářadí pro kutili, domácí spotřebiče, nebo také zařízení na tvorbu tepla a spoustu dalšího. První oficiální pobočka Bosch byla založena v roce 1920 v Praze. Po nucené přestávce se značka opět vzchopila a od prosince 1991 je znovu v provozu. Nyní má výrobní závody v Jihlavě, Českých Budějovicích či Brně. Tuto značku potkáte v každém hobby market I prodejnách s elektronikou. Co se týče multifunkčních praček, jedná se o velmi kvalitní spotřebiče se skoro nekonečnou životností.

Pračky se sušičkou LG

Značka LG je také velmi proslavenou značkou a to především díky svému širokému spektru od telefonů, k pračkám se sušičkami. Tenhle světově uznávaný výrobce prosazuje poselství „Life ‚s Good“ – život stojí za to. Několik desítek let tato značka vyrábí jeden kvalitní produkt za druhým a to z různých odvětví jako třeba klimatizace, televize, telefony, ale i solární zařízení, nebo právě domácí spotřebiče. Tyto spotřebiče vám vydrží dlouhou dobu a budete s nimi nadmíru spokojeni.

Pračky se sušičkou Beko

Ačkoliv byla společnost Beko založena již v roce 1967, na českém trhu působí teprve od roku 2005, ale přesto zde zanechala již velikou stopu. Nejpopulárnější je třeba v Polsku nebo Velké Británii. Vybavuje domácnosti kvalitnímu sušičkami, pračkami, ledničkami, troubami, varnými deskami, malými spotřebiči a jinými produkty. Koupí setu pračka se sušičkou značky Beko rozhodně neprohloupíte. Tato firma se může pyšnit neuvěřitelnou kvalitou a životností svých výrobků.

Pračky se sušičkou Whirlpool

Whirpool se nachází především v kategorii tzv. bílého zboží, nebo také bílé techniky. V té je také dobře známá a na českém výsluní trhu s těmito spotřebiči se sluní již od roku 1991. Nyní patří společnost mezi jedničky na českém trhu v podílu prodeje bílé techniky. Nabízí přes 300 spotřebičů, včetně praček a sušiček. Tato značka nám také nabízí sovu sérii sušiček a praček, které se mohou pyšnit úžasnou kvalitou a super poměrem cena/výkon.

Pračky se sušičkou Samsung

Samsung patří mezi nejznámější značky na celém světě. Byla založena roku 1938 ve městě Tegu. Její původním posláním byl převoz potravin, avšak korejská válka způsobila útlum, ovšem koncem 60. let se začala pro Samsung rýsovat slibná budoucnost. Právě v tuto dobu se vedení společnosti rozhodlo vstoupit na pole elektroniky. Prvním výrobkem se stal černobílý televizor P-3202. Značka Samsung tak vyrobila přes milion kusů televizí do 70. let. Co se týče bílé techniky, nebo chcete-li bílých spotřebičů, vyrábí značka Samsung stejně kvalitní a skvělé produkty, jako je tomu i u telefonů a televizí, které všichni jistě dobře známe.

Pračky se sušičkou Siemens

Tato značka se již leta zaobírá výrobou elektroniky ze všech oborů. Domácí spotřebiče, to je jich! Její spotřebiče patří mezi ty nejlepší na trhu, což potvrzuje také vyšší cena. Za luxus se zkrátka platí, s tím musíme holt počítat. Pokud se rozhodnete pro tuto značku, musíte bohužel počítat s vyšší pořizovací cenou.

Pračky se sušičkou Miele

Tato již o trochu méně známá značka se věnuje všemožným domácím pomocníkům, které ulehčují práci v domácnosti všem, kteří milují luxusní design a perfektní přístroje. Její historie sahá více než 100 let zpátky, kdy byla založena rodinami Miele a Zinkann. Vše začalo 11 zaměstnanci, čtyřmi soustruhy a vrtačkou. Filozofie firmy staví na pořekadlu „Vždy lepší“.

TOP 5 Praček se sušičkou: Recenze, popis a hodnocení NEJ praček se sušičkou

Pračka se sušičkou AEG Lavamat 99695HWD

Tato multifunkční „pračkosušička“ se může pyšnit svou úsporností. Patří do energetické třídy A a její cena je více než příznivá. Odborníci vypočetli, že roční provoz této pračky vyjde na 2 936 Kč. S kapacitou pračky 9 kg a sušičky se 6 kg se řadí do velmi prostorných spotřebičů. Pračka je navíc i velmi tichá a disponuje bočním plněním.

Pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W

Tato multifunkční pračka disponuje výjimečnou funkcí DualSence, což znamená, že každý kus vašeho prádla vypere s naprostou dokonalostí. Disponuje nejlepší známkou energetické třídy a se svou kapacitou 10 kilogramů se řadí do velmi objemné kategorie. Pračka má velmi vkusný design hodící se do všech interiérů.

Pračka se sušičkou AEG ÖKOMix L8WBC61SC

Do třetice všeho AEG dobrého. Zde je další výborný kousek od tohoto úžasného výrobce. Tato pračka má stejný objem jako její předchůdkyně a je vhodná i do početnějších rodin. Patří do nejvyšší energetické třídy a její roční provoz se odhaduje a 4 300 Kč.

Pračka se sušičkou LG F70J7HG0W

Tato multifunkční pračka je ovšem jiný šálek kávy. Je to vysoce moderní spotřebič, který je vybaven těmi nejlepšími funkcemi, které na trhu s těmito spotřebiči existují. Například se dá připojit přes wifi na váš mobilní telefon a tak můžete pračku zapínat, vypínat, nastavovat, přenastavovat a analyzovat z pohodlí gauče. Má menší objem, který dosahuje u pračky 7 kilogramů a u sušičky 4 kilogramů. Jedná se o velice úsporný spotřebič se subtilním vzhledem. Tento model patří do energetické třídy B.

Pračka se sušičkou Candy CSW4 364D/2-S

Tato pračka se sušičkou Candy je velmi úsporným řešením pro menší rodiny, kteří si však rádi dopřejí kvalitně vyprané a vysušené rádlo. Obsah pračky dosahuje 6 kilogramů a sušička pojem až 4 kilogramy. Tento spotřebič má velmi rozsáhlé funkce a programy. Jedinou nevýhodou tohoto modelu je trochu vyšší hlučnost.

Pračky se sušičkou: Pár slov o pračkách se sušičkou na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nové pračky se sušičkou. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní pračku se sušičkou, která vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému a závady.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny praček se sušičkou v různých obchodech. Dozvíte se tam, která pračka se sušičkou je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ji lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Pračky a sušičky