Menu Zavřeno

Masážní pistole

Masážní pistole

Není člověka, co by ho nikdy nebolela jakákoliv část těla, na které se nachází nějaký sval. Každý si tedy občas rád dopřeje masáž těchto partií. CO když se vám ale nechce plahočit k masérovi?

Je to spolehlivé řešení, které je ověřeno časem. Masážní pistole vám v pohodlí domova dopřeje stejného luxusu a uvolnění jako kdejaký salón.

Seznam zdravotních přínosů je opravdu dlouhý:

 • Uvolnění svalového napětí a odstranění bolesti
 • Prokrvení svalstva
 • Pomoc s hojením jizev
 • Stimulace krevního oběhu
 • Urychlení rehabilitace po úrazu
 • Snižování tvorby kyseliny mléčné
 • Podpora regenerace tkání

Masážní pistole: Žebříček TOP 10 nejlepších masážních pistolí podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších masážních pistolí. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které masážní pistole prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 masážních pistolí. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší masážní pistole seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Wellife Masážní pistole Relax RC-MG-030Masážní pistole Wellife Masážní pistole Relax RC-MG-0301999Zobrazit v obchodech
inSPORTline Bitigo Masážní pistoleMasážní pistole inSPORTline Bitigo Masážní pistole1690Zobrazit v obchodech
Verk 15679 Masážní pistole KH-320Masážní pistole Verk 15679 Masážní pistole KH-3201099Zobrazit v obchodech
Malatec 9678 Masážní pistoleMasážní pistole Malatec 9678 Masážní pistole2199Zobrazit v obchodech
Meviber Vibrační masážní pistole G-1002Masážní pistole Meviber Vibrační masážní pistole G-10023429Zobrazit v obchodech
inSPORTline RondysMasážní pistole inSPORTline Rondys2190Zobrazit v obchodech
Swissplate Massage gunMasážní pistole Swissplate Massage gun5990Zobrazit v obchodech
Bodysonic BS MG03Masážní pistole Bodysonic BS MG035489Zobrazit v obchodech
BeautyRelax Masážní přístroj KineticforceMasážní pistole BeautyRelax Masážní přístroj Kineticforce3999Zobrazit v obchodech
Bodysonic BS MG07Masážní pistole Bodysonic BS MG075819Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétní masážní pistole od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Jak používat masážní pistoli?

 • Než masážní pistolipřiložíte na konkrétní část těla, zapněte ji.
 • Vyberte si místo, které potřebujete masírovat a jemně ji přiložte.
 • Pohybujte s ní pomalu kolem svalua netlačte na ni.
 • Jedno místo masírujte alespoň 30 vteřin. Pokud vás trápí velmi ztuhlý sval, můžete ji na tomto bodě podržet po dobu 5 vteřin a poté v pohybu pokračovat.
 • Masáž je určitá forma odpočinku, a proto se nenechte ničím vyrušit a navoďte si co nejpříjemnější atmosféru.

Při výběru masážní pistole doporučujeme zaměřit se na níže zmíněné faktory.

Jak vybrat masážní pistoli?

Dostupnost a kompaktní rozměry tohoto masážního přístroje daly fitness trenérům možnost, jak účinně a rychle uvolnit ztuhlé svalstvo a po tréninku přispět k lepší regeneraci. Využití masážní pistole však není striktně omezené pouze na tréninkové účely. Po konzultaci s odborníkem můžete při vhodném použití masážního zařízení docílit celkové úlevy od napětí ve svalech, uvolnění bolestivých uzlů v kritických svalových partiích, zlepšení prokrvení, výrazného urychlení regenerace po intenzivním tréninku i zmírnění otoků končetin.

Před koupí masážní pistole je dobré vědět, na základě čeho se rozhodnout. Proto vám stručně a věcně popíšeme ty nejdůležitější parametry, na které je před koupí dobré se soustředit.

V tomto článku si tedy představíme veškeré parametry, které je dobré znát před samostatnou koupí masážní pistole. Dále se podíváme i na ceny, které si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií. V posledních kapitolkách se mrknem i na top produkty a značky z této kategorie a zodpovíme si i nejčastěji kladené dotazy.

Parametry masážní pistole

Výkon a amplituda (zdvih)

Srdcem každé masážní pistole je její motor. Informací, která podává asi nejdůležitější obraz o schopnosti motoru, je tzv. kmitočet. Ten popisuje intenzitu, při jaké je motor schopen fungovat. V praxi tedy mluvíme o počtu kmitů/úderů hlavice za jednu minutu. Čím je toto číslo vyšší, tím je masáž intenzivnějšíStandardně uváděný interval je u většiny zařízení v rozmezí 1 200 až 3 400 kmitů za minutu. Při výběru masážního zařízení doporučujeme sahat po modelech, jejichž horní hranice je minimálně 2 000 kmitů za minutu. Výkon přímo ovlivňuje i frekvence motoru. Ta se udává v Hz (hertzích), ovšem ne vždy výrobci tento údaj explicitně uvádějí. Vaše pozornost by zde měla směřovat hlavně k zmiňovanému kmitočtu (resp. otáčkám).

Dalším velmi důležitým parametrem je zdvih (amplituda). Udává se v milimetrech (mm) a pistole nejčastěji disponují zdvihem v rozmezí od 7 do 12 mm. Čím je zdvih vyšší, tím má zařízení lepší schopnost proniknout ke svalu, a tedy masírovat důkladněji.

Regulace intenzity masážní pistole

Každá schopná vibrační pistole by měla mít možnost ovládání intenzity vibrací. Ke změně nejčastěji dochází prostřednictvím tlačítek na zadní straně pistole. V závislosti na výrobci je možné na trhu najít zařízení, která mají na výběr ze 4, 10, nebo dokonce 20 úrovní vibrací.

Nenechte se však zmást – větší množství možností nutně neznamená lepší výrobek. Existují i drahé a špičkově vybavené pistole, které obsahují méně než 10 úrovní. Vždy záleží na výrobci, jak konkrétně rychlostní programy optimalizuje pro jejich praktické využití.

Výdrž baterie

Baterie u masážních pistolí je řešena akumulátorem, který je třeba logicky pravidelně nabíjet. Né všechny mají však dostatečnou výdrž na to, aby vám zajistili dlouhotrvající hloubkovou masáž několika partií. V tom případě, byste museli přístroj dobíjet v průběhu masáže a to je dost nepříjemné na manipulaci. Proto je dobré tento údaj sledovat a také po vykonané masáži přístroj pravidelně dobíjet.

Kvalita konstrukce masážní pistole

Aby byla masáž efektivní, je zapotřebí pistoli uchopit na více než 30 minut. O to více se vyplatí, když má přístroj dobře navrženou konstrukci. Madlo musí být dostatečně robustní, aby jej mohli snadno uchopit i jedinci s většíma rukama. Důležité je i optimální vyvážení těžiště. Důraz klaďte na řádné provedení systému tlumení vibrací, který zajistí, že vás ani při delší masáži nebude bolet ruka. Z toho důvodu se vyplatí navštívit kamennou prodejnu a zařízení vyzkoušet na vlastní kůži.

Při výběru také prověřte umístění významných ovládacích prvků od spoušti až po nastavení rychlosti. Všechny musí být dobře dostupné i v průběhu masáže.

Masážní pistole a její design

Provedení pistole úzce souvisí s pohodlím používání. Při masáži budete držet poměrně dlouhou dobu pistoli v ruce a nepohodlná pistole, která vám navíc může ve zpocené dlani klouzat, vám v konečné fázi může od používání odradit. V tomto ohledu je třeba volit protiskluzovou a ergonomicky tvarovanou rukojeť.

Jednotlivé pistole se mohou lišit i velikostí a v určitém ohledu tvarem. V tomto případě však není možné jednoznačně určit, který tvar či velikost je nejvhodnější. Vhodnější je vyzkoušet rozdílné výrobky a rozhodnout se podle vlastního pocitu.

Co se týká hmotnosti, pistole váží zpravidla okolo 1 kg, ale není potíž zakoupit pistoli s váhou 3 kg. I v tomto případě záleží především na tom, kdo a jak dlouho bude pistoli používat.

Hlučnost masážního přístroje

Při výběru je dobré zvážit hlučnost daného přístroje. Nechceme, aby vám po pár minutách příjemné masáže začal připadat otravný.

Většinou platí, že levnější modely bývají hlučnější a naopak. Za hraniční je považována hlučnost dosahující maximálně 55 dB. Levnější přístroje, které se na trhu pohybují, však často přesahují 60 dB.

Nástavce

Většina pistolí je dodávána s několika různými koncovkami pro speciální zacílení na konkrétní místo/způsob masáže. U každé pistole níže uvedeme koncovky, které s pistolí získáš. Zde je vysvětlení:

 • Koule – nejčastěji používaná, pro středně intenzivní masáž celého těla
 • Vidlička – pro uvolnění a relaxaci dlouhých a úzkých svalů (např. oblast páteře, krku)
 • Ploška – pro hloubkovou masáž větších svalů s větším napětím
 • Hříbek – uvolnění svalů v blízkosti kostí, pro jemnou masáž
 • Nožka – velmi přesný hrot určený pro rozpouštění trigger pointů (spouštěcích bodů)
 • Kužel – k průniku ještě hlouběji do svalu, masáž spouštěcích bodů
 • Lopatka – pro masáž míst hned vedle kostí
 • Korek – pro masáž míst nejblíže kostí (nejjemnější)

Funkce a příslušenství

Na velmi ztuhlé svaly pomohou přístroje s vysokými otáčkami, které zmírňují svalové napětí. Za základní funkci je považována i stimulace krevního oběhu. Pravidelnou masáží navíc dosáhnete celkového zlepšení stavu vaší svalové tkáně.

Mimo základní funkce bývají pistole doplněny ještě o další, které přinášejí jiný druh terapie. Tou je například teplo a chlad. Teplo tedy pomáhá právě se ztuhlostí svalů, prokysličuje svalovou tkáň, danou oblast prokrvuje a zvyšuje flexibilitu. Je doporučováno zejména v souvislosti s chronickými zdravotními problémy. Chlad naopak bojuje s těmi akutními, protože průtok krve zpomaluje a snižuje okysličování v daném místě.

Jelikož si každý z těchto problémů žádá individuální přístup, masírovací pistole by určitě měla nabízet možnost nastavení jednotlivých parametrů, např. amplitudy, frekvence, pulsu nebo otáček.

Cena masážní pistole

Cena masážní pistole do 3 000 Kč s DPH

Tyto masážní funkce budou disonovat pouze základem. Moc funkcí se nedočkáte, ale i tak vám určitě přijdou vhod. Dostanete k nim většinou nástavec, nebo cestovní pouzdro.

Cena masážní pistole od 3 000 Kč do 10 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii se již dočkáte mnohem více funkcí. Akumulátory mají vysokou výdrž a motory jsou většinou tiché a výkonné. U těch dražších bývá amplituda vyšší než 12 mm a pyšní se skvěle navrženou konstrukcí.

Cena masážní pistole nad 10 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie je dost obsáhlá a najdete zde produkty v řádech desítek tisíc. Většinou jsou obohaceny např. o možnost propojení s mobilní aplikací, nebo zkrátka znamenají sázku na jistotu a ověřené značky.

Top 5 produktů – recenze a popis nejlepších masážních pistolí

1.  Wellife Masážní pistole Relax RC-MG-030

Masážní pistole Relax Masážní pistole Relax je ideální pro sportovce i lidi se sedavým životním stylem. Zmírňuje svalové napětí a ztuhlost. Regeneruje svaly po sportovním výkonu. Zvyšuje rozsah pohybu a zlepšuje průtok krve. Pomáhá při regeneraci jizev, zvyšuje tok lymfy (zmírnění otoků v oblasti končetin). Masážní pistole Relax RC-MG-030 má 20 úrovní rychlostí masáže, kdy při nejvyšším stupni vykoná hlavice až 3 300 kmitů za minutu.

2.  inSPORTline Bitigo Masážní pistole

Kompaktní bezdrátový přístroj s všestrannou sadou nástavců na masáž celého těla! Navíc s nastavením 20 rychlostí vibrací! Masážní pistole inSPORTline Bitigo je kompaktní bezdrátový přístroj, se kterým si uděláte stejné pohodlí jako v masážním salonu! Nejenže vám pomůže uvolnit ztuhlé svaly a stimulovat krevní oběh – pravidelnou masáží dokonce zlepšíte celkový stav vaší svalové tkáně! V balení najdete rovnou 4 vyměnitelné nástavce, každý vhodný pro jiný druh masáže.

3.  Verk 15679 Masážní pistole KH-320

Masážní pistole je naprosto revoluční a inovativní řešení, které změní váš pohled na celkovou rehabilitaci a regeneraci těla. Přístroj byl navržen profesionálními terapeuty. Při vývoji byl kladen důraz na špičkovou kvalitu a maximální účinnost. Aktuálně neexistuje na trhu efektivnější přístroj srovnatelných kvalit. Přístroj ihned uvolní zatuhlé svaly kdekoliv na těle.

4.  Malatec 9678 Masážní pistole

Masážní pistole je naprosto revoluční a inovativní řešení, které změní váš pohled na celkovou rehabilitaci a regeneraci těla. Přístroj byl navržen profesionálními terapeuty. Při vývoji byl kladen důraz na špičkovou kvalitu a maximální účinnost. Aktuálně neexistuje na trhu efektivnější přístroj srovnatelných kvalit. Přístroj ihned uvolní zatuhlé svaly kdekoliv na těle. Dopřejte vašemu tělu blahodárné účinky moderní technologie!

5.  Meviber Vibrační masážní pistole G-1002

Vibrační masážní pistole nebo také stimulátor hlubokých svalů, poskytuje formou malých nárazů a otřesů (vibrací) pacientovi či sportovci úlevu od bolesti a napětí ve svalech. zvyšuje krevní běh masáž hlubokých tkání snižuje bolest svalů a kloubů urychluje proces rehabilitace po zranění pomáhá jako prevence a zmírnění křečí u sportovců pomáhá při regeneraci jizev zvyšuje tok lymfy snižuje tvorbu kyseliny mléčné a podporuje její vyloučení uvolňuje a podporuje regeneraci tkání.

Značky masážních pistolí

Masážní pistole Theragun

Značka Theragun nabízí nejlepší masážní pistole na trhu a to ve verzích Prime, Elite a PRO. S kvalitou stoupá i jejich cena, modely Prime se prodávají zhruba za 9 500 Kč, modely Elite za 12 000 Kč. Verze PRO, tedy námi vybraný model pro náročné, je nejpropracovanější a zároveň také nejdražší. Theragun však nenabízí jen masážní pistole určené k perkusivní terapii. Zaměřuje se i na další masážní přístroje vhodné např. k vibračním či kompresním terapiím.

Masážní pistole Bodysonic

Firma Bodysonic obohacuje trh o vibrační masážní pistole. Nabízí několik různých modelů včetně jakýchsi mini verzí, které jsou o něco lehčí a skladnější. Nechybí ani sady náhradních hlavic. Na jejich webu jsou k přečtení články o terapii a nejrůznější doporučení.

Masážní pistole inSPORTline

Jak již bylo řečeno, inSPORTline nabízí jen pár masážních pistolí, zato za slušnou cenu, která v zásadě nepřekračuje 2 500 Kč. Pokud si tak nejste jistí, zda vás přístroj nadchne, možná není špatný nápad začít s výběrem právě zde. Na webových stránkách jsou k dispozici instruktážní videa a články. Ty popisují mimo jiné i seznam vyměnitelných nástavců a k jakému účelu každý z nich slouží.

Nejčastěji kladené dotazy k masážním pistolím

Jak volit intenzitu masáže?

Na tuto otázku není možné zcela přesně odpovědět. Masáž musí být v první řadě příjemná a pokud možno by neměla bolet. Zejména na začátku budete volit spíše nižší intenzitu, po nějaké době, až si vaše tělo na masážní pistoli zvykne, můžete intenzitu postupně zvětšovat.

I tato doba je zcela individuální, někdo může intenzitu zvýšit za již poměrně krátkou dobu, jinému to může trvat o něco déle.

Je masážní pistole bezpečná?

Při správném používání je pistole bezpečná. Masáž na mnoha místech můžete provádět sami, ale budete muset využít také asistenci druhé osoby.

Výrobci těchto přístrojů doporučují vyhýbat se místům, kde se nachází cévní struktury. Jedná se o velké žíly na krku, v tříslech a podpaží. Používat by se neměla ani na kostech či kloubech. Ženy by pak neměly pomocí pistole masírovat prsní svaly.

Masážní pistole: Pár slov o masážních pistolích na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nové masážní pistole. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní masážní pistoli, která vám bude fungovat po mnoho let bez jediné závady a namasíruje vás všude tam, kde budete potřebovat.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen masážních pistolí. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny masážních pistolí v různých obchodech. Dozvíte se tam, která masážní pistole je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ji lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Péče o tělo, Relax

Mohlo by se vám také líbit