Menu Zavřeno

Masážní přístroje na nohy

Masážní přístroj na nohy

Na unavené nohy po dlouhém dni si stěžuje mnoho lidí. Někdy naše nohy ztěžknou po dlouhé procházce. Někdy můžete mít dokonce otok a někdy je na vině naše obuv. Vysoké jehlové podpatky vypadají skvěle na nohou, ale pro naše chodidla jsou opravdovým zabijákem. Další příčinou těžkých nohou jsou mimo jiné problémy s krevním oběhem. Pokud jste někdy přemýšleli, jak pomoci svým nohám po dlouhém dni, máme pro vás něco, co vám pomůže.

Máme stále více práce. Hodně času trávíme prací a stále méně odpočinkem. A i ten má cenu zlata, protože naše životy jsou stále více stresující. Proto hledáme způsoby, jak si odpočinout, kde můžeme snadno zregenerovat svou mysl a tělo. Bohužel ne každý si může dovolit pravidelné návštěvy profesionálního maséra. Někteří lidé mají problém najít si čas na regenerační procedury. Proto byla vytvořena speciální zařízení, která nám pomáhají relaxovat doma. Jedním z nich je masážní přístroj na nohy. Díky tomuto zařízení můžeme uvést své tělo (hlavně nohy) do stavu potřebné relaxace. Ulevte si od stresu a napětí s pomocí masážního přístroje nohou.

Ať už jste jakéhokoli věku nebo pohlaví, vaše nohy mají právo být unavené, ale nemusí to vést k tomu, že zbytek dne strávíte v posteli. Skvělým řešením, které vám pomůže zlepšit stav vašich nohou a také vám uleví, je masážní přístroj na nohy. Masážní přístroj na nohy je výrobek, díky kterému můžete doma provádět procedury za které byste jinak museli draze platit.

Díky slušnému zastoupení masážních přístrojů dostupných na trhu si jistě vyberete něco pro sebe. Masážní přístroj na nohy vám přinese oddech po dlouhém pracovním dni.

Masážní přístroje na nohy: Žebříček TOP 10 nejlepších masážních přístrojů nohou podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších masážních přístrojů na nohy. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které masážní přístroje nohou prodávají a mají je skladem. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 masážních zařízení na nohy. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší masážní přístroje seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledMax. velikost nohy (číslo bot)TypOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Beurer FM 90Masážní přístroj na nohy Beurer FM 9046Masážní bota (suché masáže)3090Zobrazit v obchodech
Beurer FB 35Masážní přístroj na nohy Beurer FB 3546Vodní i suché masáže1399Zobrazit v obchodech
Beurer FB 50Masážní přístroj na nohy Beurer FB 5046Vodní2690Zobrazit v obchodech
VibroLegsMasážní přístroj na nohy VibroLegsSuchá masáž3190Zobrazit v obchodech
inSPORTline KurkisspaMasážní přístroj na nohy inSPORTline Kurkisspa47Vodní2890Zobrazit v obchodech
inSPORTline LevickMasážní přístroj na nohy inSPORTline Levick44,5Suchá masáž4990Zobrazit v obchodech
Sencor SFM 3721Masážní přístroj na nohy Sencor SFM 372146Vodní999Zobrazit v obchodech
Wellife Shiatsu MD-00091Masážní přístroj na nohy Wellife Shiatsu MD-00091Suchá masáž1599Zobrazit v obchodech
Klarfit Feetmaster MSS2Masážní přístroj na nohy Klarfit Feetmaster MSS244,5Masážní bota (suché masáže)3299Zobrazit v obchodech
Sencor SFM 3720Masážní přístroj na nohy Sencor SFM 372046Vodní999Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení konkrétního masážního přístroje na nohy od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají více zkušeností.

Jak vybrat masážní přístroj na nohy?

Již dlouho je známo, jak blahodárně působí masáž nohou na naše tělo. Taková masáž nejen posiluje svaly, ale odstraňuje i ucpané cévy. Snižuje také bolest a odstraňuje svalové napětí. Stlačením vhodných tlakových bodů na chodidlech můžeme pozitivně ovlivnit činnost jednotlivých orgánů a částí těla. Někteří věří, že správná masáž chodidel může zlepšit fungování nervového nebo trávicího systému. A už víte, jaký masážní přístroj na nohy si vybrat? Pokud ne, připravili jsme pro vás tento článek, který vám pomůže s výběrem dobrého masážního přístroje nohou.

Podíváme se zde na typy masážní přístrojů na nohy, funkce, příslušenství, výkon a mnoho dalšího. Samozřejmě tu najdete i sekci o ceně masážního přístroje, jak už bývá v našich článcích na Žebříčkátoru zvykem.

Typy masážních přístrojů na nohy

Vodní masážní přístroje nohou

Nejoblíbenějším typem masážního přístroje na nohy je vodní masážní přístroj. Modely tohoto typu kombinují uklidňující účinek vody a mechanickou masáž pomocí speciálních válečků. Pomocí tohoto typu zařízení během jedné procedury uvolníme své tělo a svaly. Kromě toho se staráme o své nohy. Díky namáčení ve vodě se můžeme zbavit ztvrdlé pokožky. Přestože jsou určeny pro práci s vodou, některá zařízení tohoto typu lze používat i na sucho. Tyto masážní přístroje mají různé funkce a různé typy masáží. Jejich provoz tak můžeme přizpůsobit svým potřebám.

Masážní přístroj na nohy – masážní bota

Často se setkáme také se suchými masážními přístroji na nohy (mohou být označované jako masážní boty). Speciální, vestavěné prvky masírují naše bolavé nohy. A zde máme možnost vybrat si z několika režimů masírování. Výhodou tohoto typu masážního přístroje je, že jeho aktivace nevyžaduje mnoho práce. Stačí najít nejbližší zdroj elektřiny a už si můžeme užívat léčebnou masáž. Tyto modely jsou na rozdíl od vodních masážních přístrojů také kompaktnější a nepotřebují takovou údržbu jako vodní masážní přístroje.

Dřevěný masážní přístroj na nohy

Dalším typem masážního přístroje je dřevěný masážní přístroj na nohy. Jedná se o nejtradičnější model masážního přístroje. Vyžaduje také více práce od uživatele. Tento typ zařízení se skládá z rotujících válečků, které se dají do pohybu, když se na nich pohybují naše nohy. Jelikož má malé rozměry, můžete si ji snadno vzít s sebou na cesty nebo do práce. Díky tomu, že je vyrobena ze dřeva, ji můžete používat také např. ve sprše a zesílit její masážní účinek teplou vodou.

Infračervený masážní přístroj nohou

Méně obvyklý je infračervený masážní přístroj na nohy. Je vybaven lampou vyzařující infračervené světlo. Toto světlo proniká do tkání, a tím je zahřívá a má na ně terapeutický účinek. Mají analgetický, protizánětlivý a regenerační účinek. Masáž se tedy neprovádí tradiční metodou, kdy tlak způsobuje úlevu od bolesti.

Výkon

Parametrem, kterému bychom měli věnovat pozornost při nákupu masážního přístroje na nohy, je výkon. Záleží na tom, jak efektivně bude zařízení fungovat. Doporučuje se vybírat zařízení, u nichž je tento parametr přibližně 100 W. Neměli bychom litovat nákupu takového zařízení, protože podle mnoha názorů funguje tak efektivně, že se můžete rychle uvolnit.

V obchodech samozřejmě snadno najdete masážní přístroje na nohy s mnohem vyšším výkonem, který dosahuje několika set wattů. Může se však stát, že zařízení s takovými parametry bude hlučné. Proto před konečným rozhodnutím o nákupu stojí za to vyhledat recenze produktu a zkontrolovat, jak tuto otázku hodnotí ostatní uživatelé.

Velikost nohy

Velikost nohy je velmi důležitým parametrem. Nechcete si přece koupit masážní přístroj na nohy, do kterého se vám nevejde vaše noha. Dívejte se tedy na udávanou maximální velikost nohy. Velikost je stejná jako u číslování bot.

Masážní přístroje na nohy a jejich funkce

Největší škálu funkcí a typů masáží najdete u vodních masážních přístrojů na nohy. Za prvé, často se setkáváme s funkcí ohřevu vody. Díky němu nebudeme muset měnit vodu v přístroji každých 10 minut, protože zůstane teplá po celou dobu ošetření, ať už trvá 15 minut nebo hodinu. V těchto modelech často najdete také bublinkové, reflexní, relaxační a vibrační masáže. Přestože jsou tyto přístroje určeny k masáži vodou, některé vodní masážní přístroje mají možnost “suché” masáže, tj. bez použití vody. U modelů na vodní bázi je také vhodné zkontrolovat, zda model masážního přístroje nohou obsahuje parametry, které nám umožní pečovat o pokožku nohou, např. pemzu.

Lidé, kteří mají problémy s plísněmi nohou, by si měli vybrat model s generátorem ozonu, který má antibakteriální vlastnosti. Pomáhá také při odstraňování zápachu nohou. V prodeji najdeme i takové modely, které po masáži nabízejí sušení nohou a nehtů.

“Suché” masážní přístroje na nohy však umožňují uživateli nastavit rychlost pohybu masážních hlavic. Některé modely mají navíc zabudovanou infračervenou funkci nebo specializovanou masáž, například shiatsu masáž.

Jak používat masážní přístroj na nohy?

Lidé, kteří si stěžují na unavená nebo bolavá chodidla, jistě rychle poznají výhody masážního přístroje na nohy. Toto zařízení vám umožní relaxovat po náročném dni a zapomenout na stresové situace. Pro některé spotřebitele je však obtížné jej používat. Proto jsme pro vás shromáždili tipy, které masáže nohou uživatelé doporučují a jak je používat.

Jak správně používat masážní přístroj na nohy?

Masážní přístroj na nohy je velmi snadno použitelný, takže by s jeho používáním neměl mít nikdo problém (ani lidé, kteří s podobným zařízením dosud nepřišli do styku). Většina masážních přístrojů dostupných na trhu může provádět masáž jak na sucho, tak na mokro, tj. ve vodě. Pokud máte zájem o první možnost, stačí vložit nohy do přístroje a položit je na masážní nástavce. Po aktivaci zařízení ucítíte příjemné vibrace, které vám pomohou zbavit se nepříjemné bolesti nohou. Tato vibrační masáž také pomáhá neutralizovat svalové napětí a zlepšuje krevní oběh.

Podle mnoha lidí je léčba vodou velmi příjemná a dokáže uklidnit nervy. K masáži můžete použít svou oblíbenou slanou koupel nebo koupel nohou. Před zapnutím zařízení naplňte nádrž přiměřeným množstvím vody (nemělo by přesáhnout zřetelně označený ukazatel “max”) a poté do ní vložte nohy. Pak už stačí jen zvolit správný režim (obvykle jich je několik, např. masáž + bublinky nebo masáž + udržování teploty vody) a relaxovat. Stejně jako každé zařízení však mají i vodní masážní přístroje na nohy určité kontraindikace při používání, proto si vždy přečtěte doporučení výrobce.

Jakou kosmetiku můžeme použít pro mokrou masáž?

Jak již bylo zmíněno, nádržku masážního přístroje naplněnou vodou lze naplnit oblíbenou kosmetikou do koupele nohou, například solí s příjemnou vůní, která má hydratační nebo protiplísňové účinky. Je důležité, aby zvolený výrobek nepěnil (obvykle je to uvedeno i v návodu k použití přístroje). Mějte to na paměti, protože použití nesprávné kosmetiky může vést k poruše zařízení.

Jak dlouho by měla masáž nohou trvat?

Masáž nohou pomocí masážního přístroje by měla trvat přibližně 10 minut. To je pro odpočinek nohou zcela dostačující. V případě potřeby můžeme také mírně prodloužit dobu trvání ošetření, ale nemělo by to být déle než 20 minut, především kvůli zvýšenému riziku přehřátí přístroje. Pokud chcete masáž prodloužit, je nejlepší přístroj po 20 minutách vypnout, počkat, až vychladne, a poté jej znovu zapnout.

Jak udržovat masážní přístroj na nohy?

Po masáži vylijte vodu z nádržky otvorem k tomu určeným. Po každém použití přístroj důkladně očistěte hadříkem namočeným ve vodě s jemným čisticím prostředkem. Tímto způsobem se zbavíte zbytků soli nebo jiných kosmetických přípravků použitých při masáži. Nezapomeňte na to, že k čištění masážního přístroje nesmíte používat silné chemické prostředky, protože by mohly poškodit jeho kryt. Po umytí je třeba nádrž opláchnout a vytřít do sucha.

Jak bezpečně používat masážní přístroj na nohy?

Při používání masážního přístroje na nohy nezapomeňte, že by přístroj neměl být při nalévání vody do zásobníku zapojen do sítě. Zařízení by se mělo ovládat suchýma rukama a samotnou masáž lze provádět pouze vsedě (na zařízení nestůjte). Musíte se také ujistit, že otvory v základně výrobku nejsou zakryty měkkými materiály na podlaze. Pokud budeme dodržovat tato pravidla, bude používání masážního přístroje zcela bezpečné a pohodlné.

Cena masážního přístroje nohou

Mnoho lidí jistě zajímá, kolik by měli zaplatit za nový a zároveň kvalitní masážní přístroj nohou. Zařízení s odpovídajícími parametry, tedy takové, které nám zaručí možnost efektivní relaxace, lze pořídit již za cenu kolem 600 Kč včetně DPH. To není mnoho vzhledem k výhodám jeho používání.

Čím je zařízení výkonnější, od čím známějšího výrobce pochází a čím kvalitnější jsou použité materiály, tím je obvykle dražší. Maximální cena masážního přístroje na nohy, a to i velmi oblíbeného modelu, obvykle nepřesahuje 3 000 Kč s DPH.

K čemu slouží masážní přístroj na nohy?

Masážní přístroj na nohy je zařízení s širokou škálou účelů. Zařízení slouží především k relaxaci. Nalitím vody do misky a zapnutím jemného masážního režimu můžete rychle zrelaxovat vaše unavené nohy. Používání tohoto vybavení se doporučuje zejména po náročném dni a lidem, kteří tráví většinu času na nohou. Masážní přístroj na nohy nejen uklidňuje nervy, ale také zlepšuje náladu. Když si během dne věnujete několik minut, získáte více energie k činnosti. Správně prováděná masáž také stimuluje krevní oběh. Masážní přístroj má opravdu mnoho výhod.

Možné kontraindikace používání masážních přístrojů na nohy

Masáže působí na celé naše tělo, a přestože jsou ve většině případů zdraví prospěšné, při některých onemocněních a potížích nejsou vhodné.

To platí především pro tyto zdravotní problémy:

 • Akutní tromboflebitida
 • Akutní infekce
 • Vyčerpání organismu
 • Pooperační stavy
 • Horečka
 • poranění kůže, jako jsou rány, omrzliny nebo popáleniny,
 • Diabetes (i když se zde někdy indikují masáže).

Pokud máte pochybnosti o doporučeních nebo kontraindikacích masáží, požádejte o radu svého lékaře.

Jaký masážní přístroj na nohy si koupit?

Masážní přístroj na nohy je rozhodně zařízení, které vám umožní relaxovat po náročném dni v práci. Jak ale najít ten správný model? Co je třeba v tomto případě zohlednit? Pojďme se podívat ještě na další parametry, které je dobré zvážit před nákupem masážního přístroje nohou.

 • Funkce – nejčastěji masážní přístroje na nohy nabízejí bublinkovou masáž, hřejivou masáž, vibrační masáž a relaxační masáž. Mnoho modelů nabízí několik možností současně. Kromě toho jsou k dispozici masážní přístroje nejen na chodidla, ale také na lýtka. Oblíbené jsou také přístroje vybavené infračerveným zářením, které má pozitivní vliv na celé tělo.
 • Hlučnost – v praxi velmi hlasité přístroje neumožňují relaxaci. To je však do značné míry individuální záležitost.
 • Možnost výroby ozonu – moderní masážní přístroje mají funkci výroby ozonu, která je užitečná zejména pro osoby s ekzémy. Ozon působí antibakteriálně a omezuje pocení nohou.
 • Udržování konstantní teploty vody – díky této funkci si můžete kdykoli vychutnat relaxační masáž nohou při teplotě vody, kterou si sami zvolíte.
 • Možnost přidat do vody sůl a vonné oleje – všechny masážní přístroje na nohy pracují s vodou, ale jen některé umožňují přidat do vody oleje nebo soli.
 • Přídavné funkce – jednou z nejoblíbenějších přídavných funkcí je automatické vypnutí. Uživatel tak může hned na začátku nastavit maximální délku masáže. Obvykle je to asi 20 minut. Po uplynutí této doby se zařízení samo vypne. Mnoho masážních přístrojů má také vyměnitelné polštářky, které zvyšují jejich funkčnost. Kromě válečků s hrbolky jsou k dispozici také masážní kartáče, pemza nebo hroty pro masáž reflexních bodů chodidla. Mnoho masážních přístrojů nabízí také funkci sušení.
 • Velikost misky na nohy – vaše nohy by se měly do masážní misky pohodlně vejít. Pokud zařízení používá více lidí, vyplatí se zvolit univerzální model.

Pokud máte pochybnosti o doporučeních nebo kontraindikacích masáží, požádejte o radu svého lékaře.

Vyplatí se koupit masážní přístroj na nohy?

Za nás rozhodně ano. Masážní přístroj na nohy je nenápadné, ale velmi užitečné zařízení. Přijde vhod všem, kteří denně pracují ve stoje i více. Je neocenitelný pro těhotné ženy nebo mladé matky. Koneckonců, období těhotenství není pro nohy příliš pozitivní. Masáž nohou ocení lidé všech věkových kategorií, včetně starších a nemocných.

Masážní přístroje na nohy pomáhají v boji proti vzniku křečových žil a zlepšují krevní oběh v nohách. Díky nim jsou nohy méně bolestivé a celé tělo se může uvolnit. Již několikaminutová masáž chodidel do značné míry zlepšuje prokrvení tkání. Správný krevní oběh se mezitím promítá do regenerace tkání. Díky tomu jsou nohy krásné a zdravé. Zajímavé je, že na chodidlech prstů a nohou se nacházejí důležité aktivní body, které jsou zodpovědné za činnost vybraných orgánů a systémů. Jejich masáž má pozitivní vliv na celkový zdravotní stav.

Masážní přístroje nohou: Pár slov o masážních přístrojích na nohy na závěr

Přečetli jste si článek o výběru nového masážního přístroje na nohy pro vaše unavená chodidla. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní masážní přístroj nohou, který vám bude sloužit po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny masážních přístrojů na nohy v různých obchodech. Dozvíte se tam, který masážní přístroj na nohy je kde skladem a za jakou nejlevnější cenu ji lze zakoupit v různých obchodech.

Posted in Relax, Péče o tělo, Sport

Mohlo by se vám také líbit