Menu Zavřeno

Kulmofény

Kulmofén

Úpravu vlasů můžete přenechat kadeřníkovi, zejména pokud jde o jedinečné a velmi složité účesy, které vyžadují zkušenosti s úpravou vlasů. Nemusíte každé ráno navštěvovat kadeřnický salon, abyste si upravili vlasy, dodali jim objem nebo vytvořili krásné lokny pro každodenní život. Potřebujete jen dobrý kulmofén a trochu cviku, který vám časem umožní tvarovat vlasy do stále úžasnějších účesů. Můžete začít se spirálovými nebo vícehrotými kulmofény nebo si pořídit profesionální modely.

Kvalitní kulmofén může, ale nemusí stát hodně peněz, takže jak najít ten správný typ, který bude vyhovovat vašim potřebám? Podívejte se na náš článek a vyberte si nejlepší model z našeho žebříčku nejlepších kulmofénů.

Kulmofény: Žebříček TOP 10 nejlepších kulmofénů podle recenzí zákazníků

Zde najdete náš výběr nejlepších kulmofénů. Ty jsme vybrali analýzou uživatelských recenzí na portálu Heureka a největších českých e-shopech, které kulmofény prodávají. Díky tomu jsme pro vás vybrali TOP 10 kulmofénů. Tyto produkty jsme následně seřadili do této tabulky, kterou si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Pokud vás například zajímá co nejnižší cena, lze si nejlepší kulmofény seřadit podle nejnižší ceny.

NázevVzhledPříkon (W)Počet rychlostíRegulace teplotyPočet teplotStudený vzduchIonizaceOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Revlon RVDR5222E Salon One-StepKulmofén Revlon RVDR5222E Salon One-Step11002Ano3AnoAno1090Zobrazit v obchodech
Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0Kulmofén Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F010002Ano2AnoAno1240Zobrazit v obchodech
Remington AS7051Kulmofén Remington AS705110002Ano2AnoAno578Zobrazit v obchodech
Braun AS 530/ASS1000Kulmofén Braun AS 530/ASS100010002Ano3AnoNe809Zobrazit v obchodech
Braun AS 330/AS400 SatinHairKulmofén Braun AS 330/AS400 SatinHair4002Ano2NeNe878Zobrazit v obchodech
ETA 0328 kulmofénKulmofén ETA 0328 kulmofén4002Ano2AnoNe369Zobrazit v obchodech
ETA 6322 kulmofénKulmofén ETA 6322 kulmofén10002Ano3NeAno899Zobrazit v obchodech
Rowenta CF9620F0Kulmofén Rowenta CF9620F06303Ano3AnoAno2999Zobrazit v obchodech
Braun AS 110/AS200 AirstylerKulmofén Braun AS 110/AS200 Airstyler2001Ano2NeNe414Zobrazit v obchodech
Rowenta Brush Activ CF9520F0Kulmofén Rowenta Brush Activ CF9520F010002Ano2AnoAno1499Zobrazit v obchodech
Po vašem kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” vás přesměrujeme na porovnávací web Heureka. Na Heurece si můžete srovnat ceny různých obchodů a přočíst si hodnocení kulmofénů od zákazníků, kteří s tímto produktem již mají zkušenosti.

Jak vybrat ten nejlepší kulmofén?

Málokdo si uvědomuje, že kulmofén není nové zařízení. Byly vynalezeny před nějakou dobou. Teprve díky technologickému pokroku se však začaly stávat stále populárnějšími. Technicky vyspělé kulmofény se staly ještě snadněji použitelnými a bezpečnými pro všechny typy vlasů. Uvažujete o koupi, ale nevíte, do kterého modelu se vyplatí investovat? Nevíte, který model je vhodný pro dlouhé vlasy a který je nejlepší rotační kulmofén pro krátké vlasy?

Kulmofén s tenkým válcem

Kulmofén s tenkými hlavicemi vytváří hustší lokny s přirozenou strukturou. Kulmofén s tenkým barelem také vytváří u kořínků a na koncích jiné lokny s tím rozdílem, že lokny jsou od začátku menší a blíže ke konečkům se zmenšují, což dodává vlasům větší hustotu a objem. Tenkými kuželovými natáčkami lze nazvat kartáče o velikosti menší než 15 mm.

Kulmofény na vlasy s vyměnitelnými hroty

Kónické natáčky nemají na rozdíl od klasických natáček držák, ale mají vyměnitelné hroty, které umožňují nastavit hustotu vln. Při výběru kulmofénu se vyplatí zkontrolovat, zda mají hroty potah, který zabraňuje sklouzávání vlasů z válců. Díky tomu je natáčení vlasů mnohem snazší a především pohodlnější. Pokud váháte, který univerzální kulmofén vybrat, podívejte se na náš žebříček nejlepších modelů za rozumné ceny.

Kulmofény s ionizací

Ionizace je velmi užitečná funkce kulmofénů. Při kontaktu vlasů s horkou vodou, teplým vzduchem nebo horkou kulmou se vlasové kutikuly otevírají. Bez ionizace po tepelném stylingu jsou vlasy krepaté, suché, náchylné k roztřepení konečků a vypadají poškozeněji. Otevřené šupiny ohrožují vlasy oslabením a nakonec vypadáváním. Proto je důležité používat studený vzduch s ionizací, aby struktura vlasů zůstala neporušená i po fénování a kulmování. Ionizované vlasy mají zdravý vzhled a lesk, jsou hladké na dotek a vypadají velmi zdravě.

Nejlepší kulmofén na krátké vlasy

Většina modelů má regulaci teploty, o něco dražší kulmofény automaticky regulují výkon zařízení. Regulátor umožňuje optimálně nastavit teplotu pro různé typy vlasů, a to i pro krátké vlasy, protože většina kulmofénů má rozsah teplot od 70 do 220 stupňů Celsia. Pro kratší vlasy můžete použít takzvané kleště, které vám vlasy upraví do krásných vln a které se také snadněji používají, ale vyžadují více výměn, když se opotřebují.

Levný a dobrý kulmofén

Dobrý kulmofén by měl být především bezpečný a účinný, což znamená, že by váš kulmofén měl mít dlouhou životnost a zároveň by měl být zdravý pro vaše vlasy. Poté by vaše vlasy měly být lesklé a hladké. Jak toho všeho dosáhnete? Bezpečnost ovlivňuje teplota, které jsou vlasy vystaveny, příliš nízká vyžaduje dlouhou dobu tvarování a příliš vysoká ohrožuje vlasy, takže nejlepší volbou, zejména pro začátečníky, je automatický kulmofén. Pokud mluvíme o hladkých a lesklých vlasech, pak dobrý kulmofén z žebříčku bude mít ionizaci, která uzavře vlasové kutikuly, což vždy zajistí úžasný a efektní účes.

Zvolte správný výkon pro své vlasy

V dnešní době najdete kulmofény s výkonem 300 až 1200 W. Čím výkonnější je spotřebič, tím silnější je proudění vzduchu. Vlasy se tak rychleji vysuší a upraví. Není žádným tajemstvím, že teplo vlasy poškozuje. Pravidelné tepelné ošetření může vést k lámání nebo dokonce vypadávání vlasů.

Nepropadejte však panice. Správné používání přístrojů pro péči o vlasy rozhodně omezí poškození vašich vlasů a umožní vám těšit se ze svěžích vlasů po mnoho let. Výrobci navíc vycházejí vstříc potřebám svých spotřebitelů a nabízejí řešení, která nám umožní lépe pečovat o naše vlasy. Proto se stále častěji setkáváme s přístroji, ve kterých můžeme nastavit teplotu. Každý vysoušeč vlasů a kulma za dobrou cenu by měl mít možnost nastavit teplotu.

Vyberte si zařízení s regulací teploty

Dbejte na to, abyste vždy nastavili správnou teplotu pro vaše vlasy. Správná teplota nejenže zajistí nejlepší styling, ale postará se také o stav vašich vlasů. Pokud máte jemné vlasy náchylné k lámání nebo jste si je nechali odbarvit, měli byste vlasy upravovat při teplotě 100-170 °C.

Pokud máte normální vlasy, upravujte je při teplotě 150-170 °C. Pokud máte barvené nebo vlnité vlasy, nastavte kulmofén na tuto teplotu. Pokud máte husté vlasy, nemůžete je upravovat, pokud teplota nedosáhne 170-200 °C. Úprava nastavení teploty chrání vlasy před poškozením. Když je teplota vhodná pro vaše vlasy, váš styl bude dokonalý.

Vyberte si kulmofén s vhodnou povrchovou úpravou

Nejběžnější je keramický materiál, díky kterému vlasy “kloužou” po povrchu a zůstávají hladké a lesklé. Zabraňuje také krepatění vlasů. Používáním fénu nebo kulmy s keramickým povrchem se vyhnete nepříjemnému krepatění vlasů během stylingu. Protože nejlepší kulmy mají často funkci automatického otáčení, je velmi důležité, aby byl povrch kartáče dokonale hladký. Pokud se při úpravě vlasů zachytí pramen, může to být velmi nebezpečné.

To může vést k vytrhávání nebo pálení vlasů. Používání fénu nebo kulmy tímto způsobem způsobuje stres při každém použití. Proto je dobré vybírat modely s vhodnou povrchovou úpravou. U dražších modelů výrobci samozřejmě používají další ochranné nátěry. Najdeme kulmofény s antistatickým povrchem nebo s přidaným keratinem, který vlasy navíc vyživuje.

Iontová technologie, která vám pomůže s úpravou vlasů

Pokud stále přemýšlíte, jaký je nejlepší kulmofén na vlasy, doporučujeme: ten s ionizační funkcí. Funkce ionizace se velmi často objevuje u přístrojů určených k péči o vlasy. Najdete ho ve fénech, žehličkách na vlasy nebo kulmofénech. Především ionizace pomáhá při stylingu.

Proto vám kulmofény s ionizací pomohou upravit vlasy rychleji než modely bez ionizace. Kulmofény s iontovou technologií navíc snižují statickou elektřinu. Jak? Při práci uvolňují záporné náboje – ionty, které se usazují na našich vlasech. Tím neutralizují kladné náboje, které vznikají v důsledku tepla spotřebiče. Určitě si vzpomínáte, jak vám při fénování vstávaly vlasy na hlavě a vypadaly jako člověk, který strčil prst do trysky.

S přístroji pro péči o vlasy s ionizací se to již nestane. Ionizace navíc udržuje vlasy hebké a usnadňuje jejich úpravu. Iontový kondicionér také dodává vlasům lesk tím, že uhlazuje jejich povrch.

Pokud hledáte multifunkční kulmofén, pořiďte si správné nástavce

Panuje názor, že s kulmofénem toho moc nezmůžete a že slouží hlavně k rychlému rannímu stylingu. Stále častěji se však setkáváme s modely, které jsou vybaveny dalšími nástavci, díky nimž jsou multifunkční. Je známo, že některé účesy, například vlny, nelze provádět fénem.

To je však dáno konstrukcí zařízení a žádná tryska nám neumožní takový styling provést. Obvykle najdete ve standardní výbavě velký a malý kulatý kartáč, které vám umožní upravovat husté kudrny nebo menší lokny. Standardní průměr velkého kartáče se může pohybovat od 22 do 36 mm, zatímco průměr malého kartáče je 15 – 21 mm. Šířka kartáčů samozřejmě závisí na výrobci. Také kartáče lze měnit v závislosti na délce a stavu vlasů.

Často spolu s kulmofénem obdržíme koncentrátor. Tím se proud vzduchu soustředí do jednoho místa. Díky tomu můžete vlasy před úpravou vysušit. Difuzér může být velmi užitečný pro ty, kteří mají málo vlasů. Difuzér umožňuje opticky zvětšit objem vlasů tím, že je nadzvedne u kořínků. U vybraných modelů najdete také nástavce, jako je štětinový kartáč s plastovými zuby, hřebenový nástavec, kartáč se zatahovacími štětinami a hřeben.

Funkce studeného proudění pro lepší péči o vlasy

Stejně jako fén na vlasy má i kulmofén funkci studeného vzduchu. To je pro vaše vlasy mnohem zdravější než horký vzduch. Horký vzduch způsobuje vysušování, lámání a statickou elektřinu. Sušení studeným vzduchem se doporučuje zejména lidem se slabými vlasy, které mají tendenci se lámat a vypadávat.

Pokud však máte husté vlasy a studený vzduch je pro vás utrpením, doporučujeme používat studený vzduch až na konci sušení a stylingu. Studený vzduch totiž dodá vlasům lesk a hladkost. Studený vzduch navíc udrží váš styl na místě s větší pravděpodobností než horký vzduch. A to nejsou všechny výhody studeného vzduchu. Podle odborníků chladný vzduch také snižuje pocení vlasů a pokožky hlavy.

Jak používat kulmofén?

Kulmofén je zařízením 2 v 1. Kulmofén vám urychlí úpravu vlasů. Je oblíbený zejména u zaneprázdněných žen. Chcete vědět, jaký kulmofén doporučují spotřebitelé a jak ho správně používat? Pak se podívejte na našeho průvodce na toto téma. Uvidíte, že použití tohoto typu spotřebiče není obtížné.

Co je to kulmofén?

Kulmofén je zařízení s vroubkovanou (potaženou) špičkou. Tento výrobek umožňuje vysoušet a upravovat vlasy současně, což vám ušetří spoustu času. Sada obvykle obsahuje několik hrotů s různými průměry, takže můžete snadno vytvořit působivé vlny nebo velké lokny. Kulmofénem můžete také natočit konečky a zvednout vlasy u kořínků, abyste získali větší objem.

Styling vlasů pomocí kulmofénu

Pokud chcete vlasy rychle upravit pomocí kulmofénu, měli byste po umytí šamponem použít lehký kondicionér, nejlépe bezoplachový. Mastné oleje se nedoporučují, protože způsobují, že vlasy z trysky vyklouzávají.

Po opláchnutí kondicionéru si vlasy omotejte ručníkem a nechte je mírně uschnout (během toho můžete dělat něco jiného, například se líčit). Abyste si usnadnili úpravu vlasů, můžete některé prameny sepnout na temeni hlavy a oblast krku ponechat nedotčenou. Po zapnutí přístroje a nastavení správné teploty můžete začít s úpravou. Doporučuje se opatrně natáčet vlasy pramen po prameni a postupně přecházet do vyšších partií. Jakmile jsou kadeře hotové, můžete si vlasy jemně prohrábnout prsty, aby působily přirozeněji.

Vlasy příliš nezabalujte, protože teplo ze styleru nedosáhne na všechny vlasy a kadeře nebudou vypadat tak dobře, jak byste chtěli. Po úpravě nastříkejte na vlasy vrstvu laku na vlasy, který je ochrání před vlhkostí a dalšími vnějšími vlivy.

Vyplatí se koupit si kulmofén na vlasy?

Pomocí kulmofénu můžete vlasy u kořínků nadzvednout, aniž byste museli používat speciální přípravky (které často vlasy rychleji zmastí). Tento výrobek může úspěšně nahradit běžný vysoušeč vlasů.

Moderní modely kulmofénů jsou vybaveny mnoha praktickými funkcemi, jako je ionizace a proudění chladného vzduchu. Díky tomu se snadno zbavíte krepatění a udržíte kudrliny. Nemusíte se obávat, že by časté používání mělo negativní vliv na stav a vzhled vašich vlasů. Pokud si vyberete kulmofén s keramickým povrchem a několika stupni nastavení teploty, riziko spálení a vysušení se sníží na minimum.

Na jaké parametry se zaměřit před nákupem kulmofénu?

Při hledání dokonalého kulmofénu je třeba zvážit několik důležitých technických parametrů. Jedním z nejdůležitějších je výkon, který ovlivňuje účinnost zařízení, a tím i spokojenost s nákupem. Minimální příkon spotřebičů patřících do této skupiny je 300 W. Důležitou roli hraje také teplotní rozsah, který se obvykle pohybuje přibližně mezi 150 a 200 °C. Díky možnosti přizpůsobit provoz přístroje svým potřebám se vyhnete poškození vlasů.

Kulmofény s keramickým povrchem jsou v současnosti nejoblíbenější, protože na nich můžete vlasy snadno natáčet bez rizika jejich lámání nebo vytrhávání. Velký vliv na pohodlí při používání má také délka napájecího kabelu (minimálně 1,5 m) a rukojeť, která by měla být tvarovaná tak, aby se vám pohodlně držela v ruce. Nejlepší je zkontrolovat, jak kulmofén vypadá naživo, abyste zjistili, jak vyhovuje vašim potřebám. Za tímto účelem můžete zajít do prodejen. Výhodné nabídky kulmofénů najdete také v Lidlu nebo na srovnávacím portálu Heureka.

Cena: Kolik stojí kulmofén?

Kulmofén není drahým spotřebičem, a proto si ho může dovolit každý. Snadno najdete modely, které stojí 600 Kč nebo dokonce méně. Je pravda, že zařízení známé a renomované značky stojí více, 1 200 – 1 600 Kč, ale mnoho lidí si myslí, že tyto částky nejsou příliš vysoké. Cena je důležitým faktorem, který je třeba při výběru kulmofénu zvážit. Neměla by však být nejdůležitější. Velmi levné zařízení nemusí být pohodlné a nemusí plně vyhovovat vašim potřebám.

Jak vyčistit kulmofén?

Než začnete kulmofén čistit, odpojte jej od elektrické sítě a nechte vychladnout. Neponořujte spotřebič do vody, protože by mohlo dojít k vážné poruše. Obvykle stačí otřít ji měkkým, mírně navlhčeným hadříkem a poté ji otřít do sucha. To platí nejen pro hlavu kartáčku, ale také pro rukojeť, kde se mohou hromadit nečistoty. Kromě toho můžete také odstranit všechny vlasy, které se na kartáči nahromadily. Pokud s tím máte problém, můžete použít speciální čisticí nástroj pro tento typ příslušenství, který má dlouhé, správně rozmístěné zoubky.

Kulmofén: Jak kulmofén funguje?

Kulmofén je zařízení, které kombinuje funkce dvou oblíbených přístrojů na úpravu vlasů – kulmy a fénu. Umožňuje vysoušet mokré prameny vlasů a zároveň je upravovat. V závislosti na typu kulmofénu lze vlasy zvednout od kořínků nebo je pevně natočit. Každý kulmofén má štětinový kartáč. Výkon a provozní teplota zařízení jsou často nastavitelné. Kulmu proto můžete nastavit tak, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám. Některé modely na trhu mají iontovou funkci, která chrání vlasy před poškozením a nadměrným krepatěním.

Kulmofén: Jak ho používat?

Používání kulmofénu je snadné, ale stejně jako u všech spotřebičů je to o cviku. Zpočátku to může být trochu složitější, ale nenechte se tím odradit. Před zahájením je důležité zkontrolovat nastavení a ujistit se, že je teplota vhodná pro váš typ vlasů. Pokud chcete mít jemné vlny, držte kulmofén ve svislé poloze a obtočte vlasy kolem špičky. Některé kulmofény mají automaticky rotující kartáče. Vlasy nemusíte sami natáčet, což usnadňuje jejich úpravu. Po natočení vlasů je dobré začít s teplým nastavením, aby se vlasy účinně vysušily, a skončit s chladným nastavením – díky tomu lépe drží.

Kulma versus kulmofén

Někteří lidé se ptají, zda je lepší koupit si obyčejnou kulmu, nebo kulmofén. Argumentem pro koupi druhého z nich je to, že kombinuje dvě funkce. Obě varianty však mají své výhody i nevýhody, takže záleží na tom, co chcete. Kulmofény mají kartáč, který umožňuje sušení i úpravu vlasů současně. Pokud chcete dodat vlasům objem, měkké lokny a možnost začít s úpravou ještě za mokra, budete potřebovat kulmofén. Naopak výhodou kulmy je, že díky vyššímu výkonu a teplotě vydrží lokny obvykle déle. Běžnou kulmu však lze použít pouze na dokonale suché vlasy, což prodlužuje dobu potřebnou k úpravě účesu.

Nejlepší kulmofény

Kulmofén Rowenta CF9530

Rowenta Brush Activ Volume and Shine CF9530 je 1 kW spotřebič s dvoustupňovou regulací teploty. Tento kulmofén se dodává se dvěma tvarovacími podložkami o průměru 40 mm a 50 mm a ochrannými krytkami. Výrobek má otočnou šňůru, která by se při úpravě neměla zamotat.

Kulmofén má také funkci ionizace. Záporné ionty, které produkuje, neutralizují ty kladné, což pomáhá předcházet krepatění a statické elektřině. Zařízení má elegantní bílo-fialový kryt. Chladné proudění vzduchu umožňuje přirozeně zafixovat účes bez nutnosti použití laku na vlasy nebo jiných kosmetických přípravků.

V recenzích, které kulmofén obdržel od spotřebitelů, se uvádí, že přístroj je praktický, lehký a snadno se používá. Tento kulmofén se rychle zahřívá a je bezpečný pro vlasy, protože má keramický povrch. Pro dámy je také důležité, že kulmofén je ideální pro řídké vlasy i pro husté a hrubé vlasy. Díky tomuto výrobku se výrazně zkracuje doba potřebná k úpravě vlasů.

Kulmofén Rowenta CF9530 má příkon 1000 W. Jedná se o kulmofén vhodný na vlasy pro tenké i trochu silnější vlasy s dvoustupňovou regulací teploty, který se dodává se 2 modelovacími koncovkami. Průměr koncovek je 40 mm a 50 mm.

Kulmofén Remington Volume & Curl AS7051

Volume & Curl AS7051 je kulmofénem od společnosti Remington. Velkou výhodou je dostupná cena tohoto kulmofénu. Kvalita přitom zůstává na vysoké úrovni.

Výrobce zařízení inzeruje jako produkt 4v1. Díky němu získáte efekt lesklých rovných vlasů, můžete jim dodat objem, vytvořit krásné lehké vlny nebo husté lokny. Povrch kulmy byl navržen tak, aby nepoškozoval naše vlasy. Má keramický povlak a antistatický povlak. Přístroj je také vybaven iontovou funkcí, která se stará o hladkost našich vlasů.

Kulmofén na vlasy s ionizací umožňuje regulovat teplotu, která je dvoustupňová. Kromě toho je k dispozici proudění studeného vzduchu. Sada obsahuje až 4 hroty, které nám umožní dosáhnout různých konečných efektů. Další výhodou je otočný kabel kulmofénu. Díky tomu máme větší manévrovací prostor.

Součástí sady je také užitečné pouzdro, které je odolné vůči vysokým teplotám. Recenze tohoto zařízení jsou pozitivní. Kulmofén je vhodný pro jakoukoli délku vlasů. Obzvláště chválený je největší kartáč, kterým se vlasy velmi snadno upravují.

Remington Volume & Curl AS7051 je dalším modelem kulmofénu na vlasy, který získal od zákazníků vysoké hodnocení. Výkon tohoto zařízení je 1000 W. Model je vybaven třemi kartáči různých průměrů. Byl zde použit minerál zvaný turmalín, který je zodpovědný za ionizaci. Kromě toho se používá také antistatický a keramický povrch. Z funkcí, kterými je model vybaven, můžeme zmínit dvoustupňovou regulaci proudění vzduchu, stejně jako úrovně teploty.

Více modelů najdete v žebříčku nahoře.

Kulmofény: Pár slov na závěr

Přečetli jste si článek o výběru kulmofénu. Doufáme, že vám náš tým z Žebříčkátor.cz s tímto úkolem pomohl a vy si vyberete kvalitní kulmofén, který bude fungovat po mnoho let bez jediného problému.

Podívejte se do tabulky na začátku článku a proklikněte se na srovnání cen. To vás přesměruje na porovnávací portál Heureka, kde si můžete přečíst recenze zákazníků, uživatelů, odborné recenze a porovnat si ceny kulmofénů v různých obchodech. Zjistíte tam také, kde jsou různé kulmofény skladem a kde se kulmofény prodávají za nejlevnější ceny včetně dopravy.

Posted in Péče o tělo

Mohlo by se vám také líbit